HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

25 stycznia 2021, 16:31wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W Kalwarii Zebrzydowskie funkcjonuje całodobowa opieka medyczna, ale leków nie ma gdzie wykupić. Najbliższa dyżurująca apteka jest w oddalonych o 15 km Wadowicach

W Kalwarii Zebrzydowskie funkcjonuje całodobowa opieka medyczna, ale leków nie ma gdzie wykupić. Najbliższa dyżurująca apteka jest w oddalonych o 15 km Wadowicach (fot. shutterstock)

W związku z tym, że żadna z aptek w Kalwarii Zebrzydowskiej nie dyżuruje w niedziele i święta, burmistrz miasta rozpoczął starania o nową aptekę. Znalazł się już chętny do jej prowadzenia przedsiębiorca z Karkowa, który w dodatku gwarantuje pełnienie dyżurów. Jednakże powstanie apteki zostało oprotestowane przez kalwaryjskich aptekarzy, którzy sami nie chcą podjąć dyżurów na terenie gminy – donosi portal kalwaria24.pl.

REKLAMANina Słupska_BIEG_Baner w artykule (luty-marzec 2021)

Z portalu kalwaria24.pl dowiadujemy się, że nowo postała apteka ma działać na terenie centrum handlowego przy ul. Krakowskiej. Lokalizacja jest w niedalekiej odległości od centrum miasta, obok centrum handlowego, a także w pobliżu dworca autobusowego.

O jej otwarcie stara się burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej, który w maju 2020 r. skierował do  Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego pozytywną opinie o potrzebie  uruchomienia nowej apteki na terenie miasta. Argumentował to dobrem mieszkańców, którzy od trzech lat, aby wykupić leki w niedzielę lub święto, musza jeździć do oddalonych o 15 km Wadowic.

W mieście co prawda funkcjonują trzy apteki, jednak żadna nie chce prowadzić dyżurów, mimo że zobowiązane są do nich uchwałą rady powiatu.

Po akceptacji pomysłu przez Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego, znalazł się przedsiębiorca z Krakowa gotowy otworzyć aptekę w Kalwarii. Zdjęcie przy artykule wskazuje, że chodzi o właściciela sieci aptek Hygieia. Co ważne dla gminy, nowa apteka miałaby działać zgodnie z harmonogramem ustalonym przez władze powiatu wadowickiego, także w dni wolne i święta. dodatkowo zobowiązał się też do pracy od poniedziałku do piątku w godzinach 7-22 (z możliwością wydłużenia) oraz pracy w soboty i niedziele w godzinach 7-20 (z możliwością wydłużenia).

Jednakże powstanie apteki zostało oprotestowane przez aptekarzy, którzy sami nie chcą podjąć dyżurów na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska. Jak podkreślił portal kalwaria24.pl protestujące palcówki wspiera Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek (ZAPPA).

Teraz wszystko zależy od decyzji wielkopolskiego WIF, do którego burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej zwrócił się o nadanie natychmiastowej wykonalności w stosunku do wcześniej wydanej pozytywnej decyzji.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony