REKLAMABanner Główny Actuo 1-7 grudnia

KONSUMENT i TRENDY

HANDEL

RAPORTY I ANALIZY

 

16 października 2020, 15:15wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Przynajmniej raz w tygodniu i częściej przegląda gazetki 56 proc. kobiet vs. 46 proc. mężczyzn

Przynajmniej raz w tygodniu i częściej przegląda gazetki 56 proc. kobiet vs. 46 proc. mężczyzn (fot. mat.prasowe)

Tradycyjne role w typowej polskiej rodzinie zmieniają się. Jednak, gdy mowa o codziennych zakupach, prym wciąż wiodą kobiety. Statystycznie to kobiety częściej i chętniej sięgają w domu po gazetki promocyjne supermarketów, dyskontów i innych sklepów, żeby zaplanować codzienne zakupy.

REKLAMA

Przynajmniej raz w tygodniu i częściej przegląda gazetki 56 proc. kobiet vs. 46 proc. mężczyzn. Najczęściej są to panie w wieku 35-44 lata, mieszkające zarówno w małych, jak i dużych miastach, których budżet domowy oscyluje wokół 4 tys. zł. miesięcznie. Na pytanie: czy gazetki promocyjne są dla Ciebie ważne przy planowanie zakupów? „tak” i „zdecydowanie tak” odpowiada 67 proc. kobiet.

Mężczyzn, którzy tak uważają jest 58 proc. Ponadto mężczyźni stanowią liczniejszą grupę tych, którzy w ogóle nie przeglądają wydawnictw promocyjnych (15 proc.). Jednoczenie tylko co czwarty uważa planowanie zakupów z gazetką promocyjną za niepotrzebne. Na podkreślenie zasługuje fakt, że 50 proc. spośród najczęściej przeglądających wydawnictwa promocyjne oczekuje, że sieci handlowe dostarczą im papierowe gazetki do ich skrzynek pocztowych, do ich domów.  

Powyższe dane pochodzą z badania zleconego przez CTRL System. Badanie przeprowadzone na panelu Ariadna na ogólnopolskiej próbie liczącej N=1055 osób. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Termin realizacji: 11 - 14 września 2020. Metoda: CAWI.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony