REKLAMAChantal_Baner główny_13-27.04.2021

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

29 stycznia 2021, 11:43wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Mintel Beauty & Personal Care prognozuje przyszłe zachowania konsumentów sektora urody

Mintel Beauty & Personal Care prognozuje przyszłe zachowania konsumentów sektora urody (fot. Shutterstock)

Mintel, ekspert analiz rynkowych, ogłosił cztery kluczowe trendy konsumenckie, które będą miały wpływ na światową branżę kosmetyczną i higieny osobistej w 2021 r. Obejmują one czynniki wpływające na dobre samopoczucie, wartość, technologię i otoczenie.

Andrew McDougall, Associate Director, Global Beauty and Personal Care w firmie Mintel omawia, w jaki sposób główne trendy wpłyną na światowy sektor kosmetyczny i higieny osobistej i ocenia  jakie konsekwencje będą miały dla producentów, firm, marek i konsumentów.

1. Piękny umysł. Marki mają możliwość budowania normalności w niepewnych czasach poprzez rutynowe stosowanie produktów, które chronią, wnoszą wartość i odbudowują relacje oparte na zaufaniu.

„Marki, które z powodzeniem podkreślają stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych jako sposobu na walkę ze stresem i niepokojem oraz wprowadzają normalność w niepewnych czasach, będą stanowić długoterminową wartość dla konsumentów. Nadawanie rygorystycznych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa pomoże wzbudzić zaufanie i przyciągnąć nowych klientów poszukujących pewności w ich chęci ponownego nawiązania kontaktu z doświadczeniami handlowymi. Marki będą musiały opracować strategie dla zewnętrznych ekspertów, aby zweryfikować i uczyć konsumentów o przyszłości holistycznego dobrego samopoczucia z dbałością o siebie, która dotyka relacji umysł-ciało-duch ”.

2. Piękno do ponownej oceny. Ponieważ wydatki są poddawane kontroli, funkcjonalność i cel produktu będą wpływać na jego wykorzystanie. Wartość będzie mierzona jakością, wygodą i wpływem, a nie walutą.

„Doświadczenia staną się cenniejsze niż materialne produkty, ponieważ wielu konsumentów ponownie ocenia to, co jest niezbędne do przetrwania. Marki, które chcą zachęcić konsumentów do zamiany, będą musiały na nowo zdefiniować wartość, nie tylko koszt, ale także poprzez wpływ zakupu oraz wygodę, kładąc nacisk na jakość. Ci, którzy chcą odnieść sukces, będą musieli dostroić się do tego, co naprawdę współgra z grupami konsumentów, aby zmniejszyć koszty pozyskania klientów i zwiększyć wartość w całym okresie użytkowania. ”

3. Zmieniacze kanałów. Solidne strategie e-commerce pozwolą markom wygrać dzięki prawdziwie wielokanałowemu podejściu, które przesuwa granice, angażuje wszystkie zmysły i oferuje nowe warstwy cyfrowego doświadczenia.

W ciągu następnych 12 miesięcy lojalność i życiowa wartość klienta będą napędzane przez wiele wyrafinowanych i spersonalizowanych cyfrowych punktów styku, które koncentrują się na wychwytywaniu indywidualnych potrzeb związanych ze stylem życia. Marki będą musiały opracować strategie kierujące handel do witryn marek własnych, które opowiadają się za autentycznością, a także rzucają wyzwanie dużym rynkom, które jeszcze nie zapewniły jasnej przejrzystości łańcucha dostaw. Sektor profesjonalny powinien być dalej rozwijany, aby oferować lepsze doznania kosmetyczne dzięki zatrudnieniu wyszkolonych i zaufanych profesjonalistów tworzących prawdziwą strategię omnichannel ”.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony