HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

KORONAWIRUS

 

16 marca 2022, 16:33wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Jeszcze w styczniu apteki sprzedawały niemal 200 tys. testów na COVID-19 dziennie

Jeszcze w styczniu apteki sprzedawały niemal 200 tys. testów na COVID-19 dziennie (fot. shutterstock)

Apteki sprzedały w jednym dniu – 15 marca – 30 tys. testów na COVID-19 – wynika z raportu Pex PharmaSequence. To 119 proc. sprzedaży sprzed tygodnia, mierzonej w dniu 8 marca, kiedy to klienci aptek nabyli 26 tys. testów. Zainteresowanie testami do użytku domowego jest więc wciąż spore, ale znacznie spadło w porównaniu z początkiem roku.  

Najnowszy raport obrazujący sprzedaż testów na COVID-19 w aptekach, przygotowany przez PEX PharmaSequence, pokazał, że zainteresowanie testami nieznacznie rośnie. W dniu 15 marca nabywców znalazło 30 testów, a tydzień wcześniej 26 tys.

Jednak marcowa sprzedaż testów w aptekach jest o wiele mniejsza niż notowana na początku roku. W poniedziałek 24 stycznia – apteki sprzedały 186 tys. testów na COVID-19 i było to 260 proc. sprzedaży sprzed tygodnia, czyli z poniedziałku 17 stycznia.

Czytaj też: Apteki sprzedały jednego dnia niemal 200 tys. testów na COVID-19 

Wtedy zapasy magazynowe wynosiły ponad 0,5 mln sztuk testów. Teraz apteki mają w rezerwie ponad 1 mln testów.

Domowe testy na COVID-19 sprzedawane w aptekach nie są refundowane (kosztują 35-50 zł), nie wymagają też recepty. Cieszą się popularnością pomimo możliwości wykonania bezpłatnego testu przez farmaceutę w niektórych aptekach.

Czytaj też: Apteka Dr. Max robi testy na COVID-19

Wtedy jednak po pobraniu wymazu z nosogardzieli, wynik umieszczany jest w oficjalnym systemie testów. Pozytywny wynik stanowi podstawę do nałożenia izolacji przez sanepid.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony