REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

 

6 maja 2021, 11:23wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 David Schröder, dyrektor finansowy Zalando (w lewym górnym rogu) i inni członkowie zarządu

David Schröder, dyrektor finansowy Zalando (w lewym górnym rogu) i inni członkowie zarządu (fot. mat.prasowe / Zalando SE)

Zalando aktualizuje prognozy finansowe na 2021 rok po wyjątkowo silnym wzroście zysków w pierwszym kwartale, utrzymaniu podwyższonych poziomów wzrostu w drugim kwartale oraz stabilnych perspektywach na drugą połowę roku. W planach ma rozbudowę sieci centrów logistycznych - w tym kolejnego w naszym kraju.

Zalando spodziewa się teraz, że wielkość sprzedaży brutto (GMV) wzrośnie o 31-36% do 14,0-14,6 mld euro w roku finansowym 2021. Firma prognozuje wzrost przychodów o 26-31% do 10,1-10,5 mld euro i skorygowanego EBIT o 400 -475 mln euro w tym samym okresie. Wcześniej zakładała wzrost GMV o 27-32%, wzrost przychodów o 24-29% i skorygowany EBIT w wysokości 350-425 mln euro za cały rok 2021.

Platforma osiągnęła największy wzrost liczby klientów od 2013 roku - 41,8 miliona aktywnych klientów na koniec pierwszego kwartału.

Firma osiągnęła wyjątkowo wysokie tempo, przy wzroście GMV o 55,6% do prawie 3,2 mld euro, a przychodach o 46,8% rok do roku do 2,2 mld euro. Wzrost był napędzany przez ciągły wzrost popytu konsumentów na oferty online oraz wyjątkowy rozwój naszej firmy partnerskiej. Oprócz bardzo silnej dynamiki wzrostu, Zalando osiągnęło dodatni skorygowany EBIT w wysokości 93,3 mln euro lub marżę w wysokości 4,2%, na co wpłynęła głównie wysoka sprzedaż i nadal niższa stopa zwrotu.

Aby zrealizować ambitne plany związane z rozwojem Zalando, firma zamierza dalej rozbudowywać swoją europejską sieć logistyczną obejmującą obecnie 10 centrów logistycznych i doda 5 kolejnych centrów do istniejącej sieci do 2023 roku.

Rozbudowa to ważny kamień milowy w rozwoju sieci logistycznej Zalando z dwoma polskimi centrami logistycznymi obsługującymi rosnącą bazę klientów Zalando i jednym centrum logistycznym obsługującym dostawy Zalando Lounge. 

W lutym 2020 r. europejska platforma internetowa poświęcona modzie i stylowi życia, otworzyła swoje trzecie centrum logistyczne w Polsce. Centrum pod Łodzią obsługuje dostawy Zalando do klientów ze wszystkich rynków, zwłaszcza z Polski, Niemiec, Austrii i Czech.

Obecnie dwa centra w Rotterdamie i Madrycie są bliskie ukończenia i zostaną uruchomione w 2021 roku. Budowa trzech nowych centrów logistycznych we Francji, Niemczech i Polsce rozpocznie się w ciągu najbliższego roku.

Dyrektor finansowy Zalando, David Schröder mówi: - W pierwszym kwartale 2021 roku Zalando odnotowało największy wzrost od czasu wejścia na giełdę w 2014 roku. Obserwujemy, jak nasza platforma i biznes rozwijają się w coraz szybszym tempie, przynosząc korzyści zarówno klientom, jak i partnerom, a także pozwalając nam stawiać szybkie kroki na naszej drodze do stania się punktem wyjścia dla mody.


 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony