REKLAMAE-Wydanie Wiadomości Kosmetyczne_sierpień 2021_bglowny

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Torby wysyłkowe Zalando będą teraz wykonane z brązowego papieru nadającego się do powtórnego wykorzystania

Torby wysyłkowe Zalando będą teraz wykonane z brązowego papieru nadającego się do powtórnego wykorzystania (fot.materiały prasowe)

Zalando rozpoczęło proces przechodzenia z plastikowych toreb wysyłkowych na papierowe. Celem firmy  jest całkowite wyeliminowanie plastiku jednokrotnego użytku w opakowaniach do 2023 roku.

REKLAMAE-Wydanie Wiadomości Kosmetyczne_sierpień 2021_bartykul

Zalando rozpoczęło proces przechodzenia z plastikowych toreb wysyłkowych na papierowe. Podczas gdy poprzednie wykonane były z plastiku w 80 proc.  pozyskanego z recyklingu, obecne produkowane są z papieru posiadającego certyfikat FSC® N003557 i nadającego się do powtórnego wykorzystania. Wprowadzenie nowych opakowań poprzedził 3-miesięczny pilotaż w Szwecji. Obecnie opakowania wprowadzane są na wszystkich 20 rynkach, na których funkcjonuje firma. Do końca pierwszego kwartału 2022 roku Zalando planuje całkowite przejście na papierowe torby wysyłkowe.

Zalando postawiło sobie za cel całkowite wyeliminowanie plastiku jednorazowego użytku w opakowaniach do 2023 r. W 2020 roku firma zmniejszyła jego ilość o 22 proc., do średnio 7,8 grama przypadającego na jedną przesyłkę.

Stale poszukujemy bardziej zrównoważonych materiałów i sposobów, pozwalających na dostosowanie naszych opakowań do zamkniętego obiegu. Zrównoważony rozwój nie ma punktu końcowego – możemy bowiem zawsze udoskonalać nasze działania i kwestionować status quo (…).  Jesteśmy w trakcie testowania używanych pudełek, które są wykonane w 30 proc. z trawy Pracujemy także nad tym, jak w przyszłości mogłyby wyglądać opakowania wielokrotnego użytku – powiedział Masood Choudhry, wiceprezes ds. logistyki w Zalando.

Na przestrzeni lat pojawiało się wiele projektów opakowań, ale jedno zawsze pozostawało niezmienne: pomarańczowe logo „Zalando” na białym tle. Teraz to się zmieni – białe pudełka zostaną zastąpione przez brązowe. Nadal będą one wykonane z kartonu pochodzącego w 100 proc. z recyklingu, atramentu na bazie wody i kleju ze skrobi roślinnej. Zarówno pudełka, jak i papierowe torby będą utrzymane w tej samej estetyce.

Celem Zalando jest minimalizacja odpadów i utrzymywanie materiałów w użyciu tak długo, jak to możliwe. Opakowania foliowe są dużym wyzwaniem są opakowania foliowe w branży modowej, a w tym asortymencie specjalizuje się Zalando. Cienkie plastikowe osłonki chroniące pojedyncze przedmioty muszą być wystarczająco przezroczyste, aby umożliwić widoczność kodu kreskowego. Chronią one  produkty przed wilgocią, brudem i uszkodzeniem podczas przechowywania, transportu i dalszego obiegu. Torby foliowe Zalando wykonane są w 90 proc.. z plastiku pochodzącego z recyklingu. Firma jednak poszukuje nowych możliwości zmniejszenia całkowitej ilości używanego materiału, np. poprzez złożenie produktu, by był bardziej kompaktowy

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony