StoryEditor
Producenci
27.03.2019 00:00

Zdrowy Punkt – nowe oblicze sieci Cosmedica

Cosmedica Zdrowy Punkt to zupełnie nowy koncept zmieniający myślenie o specjalistycznych placówkach łączących sprzedaż, doradztwo i usługi. W tym miejscu wszystko odbywa się zgodnie z najnowszymi trendami, według których piękno to zdrowie.

Na warszawskim Bródnie powstała placówka Cosmedica w zupełnie nowej, niespotykanej dotąd formule. To Zdrowy Punkt, czyli miejsce, gdzie znajdziemy unikalne i innowacyjne produkty z kategorii zdrowej żywności i kosmetyków naturalnych. Pomaga je dobierać świetnie zorientowany w najnowszych trendach personel.

Zdrowy Punkt od stycznia działa w galerii handlowej Renova przy ul. Rembielińskiej 20 w Warszawie.

Od naturalnych kosmetyków po konsultacje fizjoterapeuty

Wystrój Zdrowego Punktu jest nowoczesny i zarazem ekologiczny, półki oddzielone są od siebie chrobotkiem islandzkim – rodzajem żywego mchu. Pięknie wyeksponowane produkty kuszą nie tylko kolorami i estetycznymi etykietami, ale i zdrowymi i ekologicznymi składami i ciekawą zawartością – znajdziemy tu np. wody mineralizowane z uzdrowisk, lecznicze, na choroby neurologiczne i stres, anemię i niedobór jodu czy na depresję oraz przekąski z ekstraktem z alg.

Każdy fan zdrowego życia, któremu jest bliska idea well-being, będzie zachwycony, wybierając produkty na półkach ze zdrową żywnością, żywnością funkcjonalną i ekologiczną, markami kosmetyków naturalnych i organicznych, naturalnych suplementów diety oraz naturalnych produktów do dbania o dom.

Na miejscu można też skorzystać z konsultacji fizjoterapeuty i fizjologa żywienia, który przeprowadzi badanie składu ciała i na życzenie rozpisze dietę. Okazyjnie organizowane są konsultacje zdrowotne, jak np. termowizyjne badanie piersi. O tym, co dzieje się w Zdrowym Punkcie można dowiedzieć się na bieżąco śledząc jego fan-page.

Konsultanci pracujący w placówce to pasjonaci zdrowego stylu życia, mający dużą wiedzę, chętnie doradzający oraz informujący wyczerpująco o produktach dostępnych w Zdrowym Punkcie.   

Zdrowe marki z całego świata

W Zdrowym Punkcie dostępne są naturalne soki, wyciągi i herbaty, jest duży wybór żywności bezglutenowej, mineralnych wód leczniczych oraz zdrowych przekąsek takich jak czekolady z ekstraktem z alg marki Esthechoc. Jej Cambridge Beauty Chocolate to wykwintna i korzystna dla zdrowia ciemna czekolada zawierająca astaksantynę – najsilniejszy znany oksydant, który chroni i pielęgnuje skórę.

W części kosmetycznej Zdrowego Punktu również królują kosmetyki naturalne, ekologiczne, organiczne (w tym dla dzieci i kobiet w ciąży, np. Azeta Bio) głównie polskich firm, jak Naturativ czy D’Alchemy Holistic Skincare, Orientana, ale i pojedynczych zagranicznych marek – np. niemiecka dr Hauschka czy sprzedawane na wyłączność marki włoskie. Znajdziemy tu też duży wybór masek do pielęgnacji twarzy, takich marek jak rosyjska Dizao czy włoska Equilibra. Co jakiś czas organizowane są dni z daną marką i konsultacje dermatologiczne.

Obok Zdrowego Punktu działa apteka Cosmedica, w której z kolei można standardowo zrealizować recepty i poradzić się farmaceuty, ale nie tylko – przy wejściu jest stanowisko konsultantki kosmetycznej, która fachowo dobiera kosmetyki i udziela porad na temat produktów beauty.

Będą kolejne Zdrowe Punkty

Cosmedica to ogólnopolska, dynamicznie rozwijająca się grupa farmaceutyczno-dermokosmetyczna. Pod jej szyldem występują apteki i drogerie – 80 stacjonarnych punktów w 15 miastach w Polsce.

Spółka Cosmedica Zdrowy Punkt została zarejestrowana w listopadzie ubiegłego roku. Punkt przy ul. Rembielińskiej w Warszawie jest pierwszym i pilotażowym. Wszystko wskazuje na to, że będą kolejne. 

"W najbliższym czasie planujemy poszerzyć asortyment o nowe, unikalne oraz innowacyjne produkty z kategorii zdrowej żywności, żywności funkcjonalnej / ekologicznej, kosmetyków naturalnych, naturalnych suplementów diety, chemii domowej naturalnej, ekologicznej, itp." – pisze firma w swoich ogłoszeniach rekrutacyjnych. Poszukuje konsultantów sprzedawców. Oczekuje od nich m.in. wiedzy z obszaru zdrowego żywienia, żywności funkcjonalnej, dietetyki, itp. oraz doświadczenia w bezpośredniej obsłudze klienta w branży zdrowej żywności (bio, ekologicznej, itd.) kosmetycznej, zielarskiej, itp. W 2009 roku Cosmedica rozpoczęła także sprzedaż online.  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 15:51
Coty ogłasza globalne cięcia etatów – 700 miejsc pracy do likwidacji
Firma, która ma w portfolio między innymi Bourjois, Hugo Boss i Kylie Cosmetics, zapowiedziała redukcje zasobów ludzkich.Coty

24 kwietnia firma Coty poinformowała o planowanym zwolnieniu 700 pracowników na całym świecie. Decyzja ta jest częścią trwającej od 2020 roku transformacji strategicznej pod nazwą „All-in to Win”, której celem jest poprawa rentowności i uproszczenie struktur operacyjnych. Choć nie wskazano, które stanowiska zostaną objęte redukcją, Coty zadeklarowało, że przestrzegać będzie wszystkich wymaganych przepisów prawnych wobec osób dotkniętych zmianami.

Koszty związane z najnowszym etapem restrukturyzacji wyniosą 80 mln dolarów w formie jednorazowej płatności gotówkowej. Mimo tego wydatku, firma oczekuje rocznych oszczędności w wysokości 130 mln dolarów przed opodatkowaniem – w tym 80 mln dolarów już w 2026 roku oraz 50 mln dolarów w 2027. Dodatkowo, w ramach programu produktywności, Coty planuje wygenerować 120 mln dolarów oszczędności w łańcuchu dostaw i obszarze zakupów w 2025 roku.

Transformacja Coty opiera się na czterech filarach. Należy do nich uproszczenie struktury organizacyjnej w kluczowych regionach operacyjnych, co ma ograniczyć dublowanie funkcji i zwiększyć efektywność działania. Firma planuje również scentralizowanie funkcji wsparcia w celu ich lepszego dopasowania do nowych struktur regionalnych. Trzecim elementem jest skoncentrowanie zasobów na mniejszej liczbie inicjatyw innowacyjnych, które mają przynieść większy wpływ rynkowy.

Czwarty filar reformy zakłada optymalizację wydatków poprzez strukturalne ograniczenie kosztów stałych niezwiązanych z zatrudnieniem. Dyrektor generalna Coty, Sue Nabi, podkreśliła, że nadrzędnym celem programu „All-in to Win” jest stworzenie bardziej odpornej i rentownej organizacji, zdolnej do trwałego wzrostu i dalszych inwestycji w rozwój marek.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 13:41
Kiril Marinov, Henkel: Stawiamy na gospodarkę obiegu zamkniętego
Henkel Polska na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.Henkel Polska

Podczas 17. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Kiril Marinov, dyrektor zarządzający Henkel Consumer Brands, wziął udział w panelu poświęconym gospodarce obiegu zamkniętego. Dyskusja skupiła się na wpływie nadchodzących regulacji unijnych na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Eksperci podkreślali konieczność traktowania odpadów jako cennych zasobów, projektowania procesów produkcyjnych z myślą o cyrkularności oraz minimalizowania powstawania odpadów.

Podczas panelu Kiril Marinov przedstawił konkretne działania, które Henkel podejmuje w odpowiedzi na nadchodzące rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). W ubiegłym roku 26 proc. plastiku użytego w opakowaniach Henkel pochodziło z recyklingu, a w 2025 roku firma planuje osiągnąć poziom 30 proc. Tym samym Henkel wyprzedzi o pięć lat regulacje unijne, które będą obowiązywać dopiero od 2030 roku.

W kontekście cyrkularności Polska wypada korzystnie na tle średniej światowej. Jak zaznaczył Kiril Marinov, poziom ponownego wykorzystania materiałów w Polsce wynosi 10,2 proc., podczas gdy średnia światowa to 8,6 proc.. Ekspert podkreślił, że nasz kraj ma potencjał, by stać się jednym z liderów gospodarki obiegu zamkniętego w Europie, na wzór Holandii, gdzie recykling materiałów osiągnął poziom 25 proc.

Transformacja opakowań w Henklu obejmuje całe portfolio produktów. Obecnie 91 proc. opakowań firmy nadaje się do ponownego użycia lub recyklingu, a celem na 2025 rok jest osiągnięcie 100 proc. Henkel zmniejszył także wykorzystanie surowców ropopochodnych o 35 proc. i dąży do dalszej redukcji o połowę. Dodatkowo wszystkie europejskie zakłady produkcyjne Henkla osiągnęły neutralność pod względem emisji CO₂.

Jeszcze kilka lat temu butelki płynu do prania [Persil] były wykonywane z przezroczystego materiału, a konsumenci mogli zobaczyć, jak produkt wygląda wewnątrz opakowania. Od dwóch lat stosujemy polietylen o wysokiej gęstości, włączając w proces produkcyjny 50 proc. recyklowanego plastiku. [...] Obecnie butelki są białe, ze względu na brak możliwości znalezienia na rynku wysoce przezroczystego materiału dla recyklowanego polietylenu. Zdecydowaliśmy się na ten kompromis, stawiając zrównoważony rozwój ponad dotychczasowy wygląd produktu

wytłumaczył Kiril Marinov.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
26. kwiecień 2025 05:15