REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

Badania i rozwój

 

2 stycznia 2020, 15:03wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Naturalne nie musi oznaczać lepszego lub bardziej przyjaznego dla środowiska, bo pojawiają się nowe materiały, które przekraczają granicę między naturą a inżynierią

Naturalne nie musi oznaczać lepszego lub bardziej przyjaznego dla środowiska, bo pojawiają się nowe materiały, które przekraczają granicę między naturą a inżynierią (fot. adobe stock)

Strach przed chemikaliami i tym, co robią ze skórą, ciałem i środowiskiem, rozwinął jeden z największych trendów piękna w ciągu ostatnich dwóch dekad - naturalność. Ale konsumenci zdają sobie sprawę, że naturalne nie musi oznaczać lepszego lub bardziej przyjaznego dla środowiska, bo pojawiają się nowe materiały, które przekraczają granicę między naturą a inżynierią.

Prognozy przewidują, że rozwój tego trendu będzie ewoluował w 2020 roku i później.  - Konsumenci coraz częściej zdają sobie sprawę, że naturalność niekoniecznie jest złotym standardem w branży kosmetycznej - mówi Emily Safian-Demers, analityk trendów w Wunderman Thompson Intelligence.

Unia Europejska i FDA nadal nie mają prawnej definicji produktów naturalnych dla produktów kosmetycznych, co oznacza, że ​​marki mogą reklamować naturalne składniki przy niewielkiej regulacji lub nadzorze. To spowodowało, że konsumenci dokładnie sprawdzają listy składników i kwestionują produkty, które twierdzą, że są „zielone” lub „czyste”, przy jednoczesnym priorytetowym traktowaniu wydajności produktu.

Ilustruje to wzrost liczby konsumentów produktów kosmetycznych poszukujących produktów, usług i marek, które mogą dostarczać spersonalizowane informacje na temat ich indywidualnej kondycji i zdrowia skóry.  Zmiany w tym obszarze są ogromne: przykłady obejmują zestaw do pobierania mikrobiomów L’Oréal x uBiome, My Skin Track pH autorstwa La Roche-Posay, Neutrogena Skin360, Olay Skin Advisor, Atolla i Optune.

Ponieważ konsumenci stają się coraz bardziej wymagający i zwracają uwagę na jakość i skuteczność składników, Emily Safian-Demers twierdzi, że: „zwykłe oznaczenie produktu jako naturalnego już nie wystarczy”.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony