StoryEditor

Druk opakowań 3D coraz bardziej popularny w branży kosmetycznej

Dostawcy opakowań coraz częściej wykorzystują elastyczność druku 3D. Ta technologia przyspiesza wczesne etapy projektowania zarówno w przypadku projektu na zamówienie, czy tylko nowego elementu. Pomaga to uniknąć konieczności stosowania wielu form pilotażowych, oszczędzając zarówno czas, jak i koszty.

Technologia 3D jest od lat obecna i wykorzystywana, a takie urządzenia jak drukarka do makijażu Mink 3D od 2014 roku przekształca dowolny obraz w kolorowe receptury kosmetyków dla użytkowników.

Wyjaśniając atrakcyjność tej technologii, Oliver Drew, ekspert 3D w firmie Quadpack, producent opakowań kosmetycznych i dostawca, mówi portalowi Cosmetics Business, że drukarki 3D pomagają projektantom opakowań szybko testować nowe pomysły, pozwalając im sprawdzić, co może zadziałać, a co nie. To ułatwia markom znacznie wizualizację nowych koncepcji i sprawdzenie funkcjonalności opakować.

Hiszpańska firma Quadpack zwiększyła możliwości modelowania 3D w swoim brytyjskim centrum szybkiego prototypowania w październiku 2021 r., przechodząc na drukarkę 3D Stratasys J850 Prime, która umożliwia pracę z nowymi materiałami i oferuje nowe wykończenia, tekstury i kolory Pantone. Tymczasem w grudniu 2021 roku, francuski producent opakowań kosmetycznych Albéa zadebiutował z usługą „Make 3D yours”, przyspieszając proces druku.

Ten wzrost popularności drukarek 3D w branży kosmetycznej jest dowodem na jej rozwój i częste tworzenie niestandardowych projektów opakowaniowych, które mają szybko trafiać na rynek. W końcu czas to pieniądz.

Przeczytaj również: GXO Logistic wdrożyło urządzenie, które dopasowuje rozmiar pudełka do zawartości

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
InPost otwiera największy hub logistyczny w Polsce
InPost

InPost, lider w branży logistycznej dla e-commerce w Europie, uruchomił największe w Polsce centrum logistyczne w Woli Bykowskiej. Nowy hub pozwoli na obsługę nawet 85 tysięcy paczek na godzinę, co podkreśla dynamiczny rozwój firmy i jej rosnące znaczenie na europejskim rynku.

Nowo otwarty hub logistyczny InPost w Woli Bykowskiej zajmuje imponującą powierzchnię 36 tysięcy metrów kwadratowych, co czyni go największym tego typu obiektem w Polsce. Obiekt ten będzie w stanie obsłużyć do 85 tysięcy paczek na godzinę, co znacznie zwiększy możliwości operacyjne firmy. InPost, który jest drugim największym operatorem logistycznym w Polsce pod względem powierzchni magazynowej, kontynuuje dynamiczny rozwój, dostosowując swoją infrastrukturę do rosnących wymagań klientów.

W centrum znajduje się 120 stanowisk dla kurierów oraz zaawansowane technologicznie rozwiązania, takie jak instalacja fotowoltaiczna o mocy 200 kWh z możliwością rozbudowy do 1 MW oraz ładowarki dla samochodów elektrycznych. InPost, który dysponuje flotą około 1300 pojazdów elektrycznych, stawia na rozwój infrastruktury przyjaznej środowisku. Nowy obiekt jest certyfikowany zgodnie z wymaganiami BREEAM EXCELLENT, co potwierdza jego proekologiczny charakter.

Grupa InPost, działająca na dziewięciu rynkach europejskich, obsłużyła w 2023 roku 892 miliony przesyłek. Dzięki inwestycjom w rozwój logistyki firma umacnia swoją pozycję lidera na rynku e-commerce w Europie. Na koniec drugiego kwartału 2024 roku InPost miał w swojej ofercie ponad 73 tysiące punktów odbioru przesyłek, w tym ponad 40 tysięcy Paczkomatów w Polsce i Europie.

Czytaj także: InPost otworzył nowy oddział w Jeleniej Górze realizując swoje cele środowiskowe

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
ID Logistics z imponującymi wynikami w pierwszym półroczu 2024 roku
ID Logistics chwali się wynikami finansowymi za pierwsze 6 miesięcy 2024 r.ID Logistics

Grupa ID Logistics, lider logistyki kontraktowej, odnotowała dwucyfrowy wzrost przychodów oraz zysków operacyjnych w pierwszej połowie 2024 roku. Wyniki firmy wskazują na dalszy dynamiczny rozwój, szczególnie na rynkach międzynarodowych.

W pierwszym półroczu 2024 roku Grupa ID Logistics odnotowała znaczący wzrost przychodów, które wyniosły 1,518,6 mln euro. Oznacza to wzrost o 18,7 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim. W ujęciu porównywalnym (like-for-like) wzrost wyniósł 14,3 proc.. Sukces ten jest częściowo związany z konsolidacją wyników przejętej polskiej spółki Spedimex, co pozytywnie wpłynęło na ogólną dynamikę przychodów grupy.

ID Logistics odnotowało również wzrost bazowego wyniku EBITDA o 22,4 proc., który wyniósł 234,6 mln euro, co stanowiło 15,4 proc. przychodów. Zysk operacyjny wzrósł o 22,7 proc., osiągając poziom 58,3 mln euro. Grupa kontynuuje rozwój zarówno na rynkach europejskich, jak i amerykańskich, gdzie wzrost w Stanach Zjednoczonych osiągnął imponujące 34,8 proc.. Warto dodać, że dynamika wzrostu w Ameryce Łacińskiej i Azji wyniosła 20,8 proc., co potwierdza globalny zasięg działalności.

Pomimo wzmożonych inwestycji, Grupa ID Logistics utrzymała wskaźnik dźwigni zadłużenia na stabilnym poziomie 1,7x EBITDA, co świadczy o zdrowej strukturze finansowej. W pierwszym półroczu 2024 roku Grupa uruchomiła 14 nowych projektów, które będą kluczowe dla dalszego wzrostu. ID Logistics koncentruje się na strategicznych klientach po obu stronach Atlantyku, co gwarantuje dalszy rozwój firmy w nadchodzących latach.

Czytaj także: ID Logistics: Jedynie 19 proc. polskich firm uzależnia swoje przetrwanie od rozwoju sztucznej inteligencji

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
10. październik 2024 15:37