StoryEditor
Eksport
04.05.2023 00:00

Estée Lauder przedstawia supermodelkę Imaan Hammam jako globalną ambasadorkę marki

Imaan Hammam wróży się przyszłość w panteoni największych globalnych supermodelek.materiały marketingowe Frame
Estée Lauder wybrało holenderską supermodelkę i aktywistkę Imaan Hammam na swoją najnowszą globalną ambasadorkę marki. Hammam dołącza do obecnych globalnych talentów Estée Lauder, w tym Aduta Akech, Any de Armas, Amandy Gorman, Bianki Brandolini D’Adda, Carolyn Murphy, Grace Elizabeth, Karlie Kloss, Kōki i Yang Mi. Pierwsza kampania z Iman zadebiutuje w lipcu 2023 r.

1 maja Estée Lauder przedstawiło jedną z największych gwiazd mody, holenderską supermodelkę Imaan Hammam, jako swoją najnowszą globalną ambasadorkę marki.

Imaan Hammam (ur. 5 października 1996) to holenderska modelka pochodzenia marokańskiego i egipskiego. Od 2020 roku pojawiła się na okładce Vogue 18 razy, cztery razy w wydaniu amerykańskim. Obecnie plasuje się na „Ikonach przemysłu” na models.com i znalazła się na listach „Top Sexiest Models”. Od 2021 roku pojawia się na okładkach The Big Four Vogue (American Vogue, British Vogue, Vogue France i Vogue Italia).

- Imaan szybko stała się ikoną w branży modowej — powiedział Justin Boxford, globalny prezes marki Estée Lauder i Aerin Beauty. - Oprócz jej fenomenalnej energii, charyzmy, urody i zapału, to jej pasja i zaangażowanie w rzecznictwo młodych kobiet na całym świecie głęboko łączy się z podstawowymi wartościami naszej marki i pomoże nam nadal inspirować naszych konsumentów na całym świecie.

- Jestem zaszczycona, że mogę być częścią rodziny Estée Lauder – powiedziała Imaan. - Estée Lauder ma tak bogate dziedzictwo i niektóre z najbardziej kultowych produktów kosmetycznych, ale jestem najbardziej dumna z tego, że jestem częścią marki, która wspiera rozwój kobiet na całym świecie.

Hammam chodziła po wybiegach dla prawie każdej topowej marki, w tym Burberry, Alexander McQueen, Givenchy, Marc Jacobs, Maison Margiela, Prada, Michael Kors, Moschino, Chanel, DKNY, Jean Paul Gaultier, Hugo Boss, Nina Ricci, Jacquemus, Giambattista Valli, Isabel Marant, Dsquared2, Lanvin, Stella McCartney, Oscar de la Renta, Dolce & Gabbana, Alberta Ferretti, Derek Lam, Ralph Lauren, Carolina Herrera, Thierry Mugler, rag+bone i wielu innych.

Czytaj także: Estée Lauder otwiera Globalne Centrum Technologiczne w Rumunii

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
17.07.2023 10:09

Eksport kosmetyków do Afganistanu ucierpi; talibowie zamykają salony kosmetyczne

Po powrocie talibów do władzy sytuacja na afgańskim rynku kosmetycznym może ulec zmianie, ze względu na ich rygorystyczne podejście do kwestii estetyki i zewnętrznego wyglądu. Przyszłość eksportu kosmetyków do Afganistanu staje się niepewna w obliczu nowej sytuacji politycznej i społecznej.أخٌ‌في‌الل via Unsplash
Talibowie nakazali zamknięcie wszystkich salonów kosmetycznych w ramach ostatniego z serii ataków na wolność kobiet w Afganistanie. Ministerstwo ds. Zapobiegania Występkom i Szerzenia Cnót wydało oświadczenie, w którym stwierdziło, że wszystkie salony kosmetyczne i fryzjerskie muszą zostać zamknięte w ciągu miesiąca. „Termin zamknięcia salonów kosmetycznych dla kobiet to jeden miesiąc” – powiedział Mohammad Sadiq Akif, rzecznik Ministerstwa.

Talibowie wydali nakaz zamknięcia wszystkich salonów kosmetycznych w ramach kolejnej fali ograniczeń dotyczących wolności kobiet w Afganistanie. Ministerstwo ds. Zapobiegania Występkom i Szerzenia Cnót wydało oświadczenie, w którym ogłoszono obowiązek zamknięcia wszystkich salonów kosmetycznych i fryzjerskich w ciągu jednego miesiąca.

Po tym czasie każdy salon jest zobowiązany do złożenia raportu potwierdzającego zamknięcie działalności. Salony piękności były wcześniej zakazane w Afganistanie, kiedy talibowie byli u władzy jako ostatni w latach 1996-2001. Pozwolono im jednak ponownie otworzyć po inwazji na Afganistan w 2001 roku. Salony piękności pozostawały wówczas otwarte nawet po odzyskaniu władzy przez talibów dwa lata temu po wycofaniu się wojsk amerykańskich, choć często okna salonów były zasłonięte. Rząd talibów nie wyjaśnił powodów wprowadzenia nowego zakazu. Powodem podanym przez przywódców religijnych jest to, że usługi kosmetyczne stanowią niesprawiedliwe obciążenie dla rodzin przyszłych mężów, od których oczekuje się, że zapłacą za zabiegi przed ślubem. Tradycyjnie Afganki towarzyszą pannie młodej, gdy robi sobie fryzurę i makijaż przed ceremonią. Przy takich okazjach siostry i kuzynki spędzają godziny stłoczone w salonie pełnym podekscytowania, śmiechu i oczekiwania.

Jednak Wall Street Journal zwraca uwagę, że salony są jednymi z ostatnich miejsc, w których kobiety mogą pracować i gromadzić się bez męskiego nadzoru. Wiele zagranicznych rządów potępiło narastające restrykcje wobec kobiet od czasu powrotu talibów do władzy w 2021 roku. W zeszłym roku władze talibskie zamknęły większość żeńskich szkół średnich i zabroniły kobietom studiowania na uniwersytetach. Wiele obiektów publicznych, w tym siłownie i parki, również zostało zamkniętych dla kobiet. Organizacja Narodów Zjednoczonych została również zmuszona do zawieszenia kilku programów pomocowych w Afganistanie po tym, jak talibowie zakazali kobietom pracy humanitarnej w tym kraju. Po przywróceniu talibów do władzy w 2021 roku, salony kosmetyczne nadal działały, choć z pewnymi zmianami. Okna salonów były zasłaniane, a twarze kobiet ze zdjęć używanych w reklamach były zamazywane.

Talibowie twierdzą, że szanują prawa kobiet zgodnie z własną interpretacją prawa islamskiego i afgańskich zwyczajów.
 

Zagrożenie dla eksportu

Afganistan do tej pory był stosunkowo chłonnym rynkiem eksportowym dla kosmetyków. Mimo trudności i ograniczeń, branża kosmetyczna w kraju rozwijała się, a lokalni producenci i importerzy cieszyli się zainteresowaniem ze strony konsumentów. Wielu mieszkańców Afganistanu doceniało produkty do pielęgnacji skóry, makijażu i perfum, co przyczyniało się do popytu na te produkty na lokalnym rynku. Jednak z powrotem talibów do władzy może się wiązać z różnymi zmianami w gospodarce, w tym również w sektorze kosmetycznym. Przyszłość eksportu kosmetyków z Afganistanu może teraz być niepewna, a sytuacja wymaga dalszej obserwacji i analizy. W Afganistanie i Iraku sytuacja jest podobna jak u nas we wczesnych latach 90. Cokolwiek się przywiezie, to się sprzeda — mówili jeszcze w 2015 r. portalowi Money.pl polscy przedsiębiorcy.

Czytaj także: Konsumenci-muzułmanie przedkładają certyfikację halal nad składniki kosmetyczne

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
12.07.2023 00:00

Miraculum znacząco zwiększa eksport – jego wartość wzrosła o niemal 50 proc.

Sławomir Ziemski, prezes Miraculumfot. materiały prasowe
Firma kosmetyczna Miraculum w pierwszym półroczu 2023 r. wypracowała 24,5 mln zł przychodów, czyli o 17 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Od stycznia do końca czerwca spółka znacząco zwiększyła sprzedaż na eksport. W omawianym okresie wpływy z tego tytułu wyniosły niemal 6 mln zł i jest to o 49 proc. więcej r/r.

W samym czerwcu 2023 r. spółka Miraculum wypracowała 3,1 mln zł i jest to wynik niższy niż w roku wcześniejszym o 8 proc. W minionym miesiącu Miraculum odnotowało 4-procentowy wzrost w eksportowym kanale sprzedaży: wpływy z tego tytułu wyniosły 0,6 mln zł.

– Po bardzo intensywnych wzrostach sprzedaży, bardzo nas cieszy stabilizacja wyników na wysokim poziomie. Widzimy, że nasze produkty coraz częściej znajdują miejsce na stałych listingach w sieciach, budując stabilną odsprzedaż i uniezależniając się od akcji in-out. Jest to wynik konsekwentnych działań wspierających brandy oraz wzrostu ich świadomości wśród klientów – komentuje Sławomir Ziemski, prezes Miraculum.

W czerwcu 2023 r. Miraculum zrealizowało sprzedaż do nowych kontrahentów z Gruzji i Kazachstanu oraz do stałych klientów z USA, Hiszpani, Jordanii, Iraku, Rumunii. W ramach zamówień z Arabii Saudyjskiej do realizacji na III kwartał 2023 pozostały dostawy o łącznej wartości ok. 75 tys. USD.

Spółka systematycznie uczestniczy w branżowych imprezach targowych. W czerwcu przedstawiciele Miraculum byli obecni na Slavic B2Beauty. Jak zapewniają, przeprowadzone rozmowy biznesowe powinny przełożyć się na nowe kontrakty.  

W minionym miesiącu miały również miejsce istotne zmiany w zarządzie Miraculum, zapoczątkowane w maju powołaniem Sławomira Ziemskiego na stanowisko prezesa zarządu spółki, posiadającego pakiet 5 proc. akcji Miraculum. Nowym członkiem zarządu został Jarosław Zygmunt, a dotychczasowy członek zarządu Marek Kamola został członkiem rady nadzorczej.

Czytaj też: Zmiany w zarządzie Miraculum

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna. Firma istnieje od 1924 roku. Jej działalność koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu. Skupia w swoim portfolio 11 marek: Miraculum, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. wrzesień 2023 19:45