StoryEditor
Eksport
29.05.2023 00:00

Haus Labs by Lady Gaga będzie dostępne ekskluzywnie w Sephora UK

Marka kosmetyczna wielokrotnie nagradzanej piosenkarki pojawi się niedługo w brytyjskiej Sephorze / materiały marketingowe Haus Labs
Haus Labs by Lady Gaga, marka makijażu znana z odważnych kolorów i trwałych pigmentów, przekracza ocean i wchodzi na rynek brytyjski. Marka zostanie uruchomiona wyłącznie w Sephora Westfield White City i na brytyjskiej stronie Sephora 6 czerwca.

Dzięki niedawnemu sukcesowi ponownego wprowadzenia na rynek, Sephora UK zwiększa swoją ofertę produktów. Na początku tego miesiąca sieć wprowadziła produkty do pielęgnacji skóry Q + A oraz markę produktów do pielęgnacji skóry CBG Cellular Goods.

Niedawno brytyjski oddział Sephora zapowiedział na Instagramie premierę Haus Labs Lady Gagi, którą obecnie można kupić w Wielkiej Brytanii wyłącznie na hauslabs.com i Amazon.co.uk. Dzięki temu launchowi kupujący mogą po raz pierwszy osobiście wchodzić w interakcje z innowacyjnymi produktami.

Haus Labs, który po raz pierwszy pojawił się na Amazon w 2019 roku, przeszedł w zeszłym roku reorganizację. Niedawne wznowienie marki obejmuje produkty w siedmiu kategoriach, w tym farby uniwersalne, bronzery w żelu, rozświetlacze, olejki do ust, kolorowe kredki do ust, żelowe kredki do oczu i przyjazne dla użytkownika kredki do brwi.

Wielokrotna zdobywczyni nagrody Grammy, Lady Gaga, która stała się przedsiębiorczynią w przemyśle urodowym, wydaje się być bardzo zaangażowana w zapewnianie fanów i fanek, że Haus Labs spełnia swoją wizję. Asortyment kosmetyków kolorowych obejmuje odważne kolory nasycone trwałymi pigmentami, ale linia do makijażu jest również dobra dla Twojej skóry. Jej formuły zawierają czyste składniki, a każdy składnik jest wybierany na podstawie korzyści pielęgnacyjnych. Triclone Skin Tech Foundation zawiera szczep sfermentowanej arniki, który jest zastrzeżony dla Haus Labs.
 


–  Bardzo ściśle współpracowaliśmy z laboratorium, aby sformułować ferment z arniki, który jest o 860 proc. bardziej skuteczny niż zwykła arnika – powiedziała Lady Gaga brytyjskiemu Vogue. Arnika pomaga w łagodzeniu stanów zapalnych, które przyczyniają się do starzenia. Pytana o to, dlaczego założyła Haus Labs, powiedziała: Świat niekoniecznie potrzebuje kolejnej marki kosmetycznej, ale jeśli uda nam się stworzyć coś, co przesuwa granice tego, co oznacza tworzenie looków makijażowych, to jest tego warte.

Firma Haus Labs ogłosiła niedawno nowy rozmiar Mini dla swojego olejku do ust PHD – a marka zaczyna być poważną konkurencją dla Fenty Beauty by Rihanna dzięki swojemu wielokrotnie nagradzanemu podkładowi Triclone Skin Tech, który jest dostępny w 51 odcieniach.

Czytaj także: Haus Labs mianuje Nicole Sokol na wiceprezeskę ds. rozwoju produktu

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
23.07.2024 13:15
Znamy datę wprowadzenia przez Rosję nowej taryfy celnej na polskie produkty kosmetyczne: zmiany już niebawem
Nowe taryfy celne obniżą atrakcyjność polskich produktów na rosyjskim rynku.Wiadomości Kosmetyczne

Władze rosyjskie ogłosiły w piątek wieczorem decyzję o podniesieniu ceł importowych na towary konsumpcyjne, w tym wino, piwo, słodycze, ciastka i szampony, produkowane w krajach wspierających sankcje przeciwko Moskwie. O zmianach w taryfach portal Wiadomości Kosmetyczne informował w maju, nie wiadomo było jednak, kiedy wejdą one w życie.

W 2022 roku import rosyjski z krajów, które nałożyły sankcje na Moskwę w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie, znacznie spadł, a ceny importowanego alkoholu (spożywczego i przemysłowego) znacząco wzrosły. Niektórzy producenci z Zachodu zaprzestali sprzedaży do Rosji, jednak Moskwa znalazła okrężne sposoby na utrzymanie dostaw towarów, w tym tzw. schemat szarego importu. Dzięki temu wiele zagranicznych produktów wciąż można znaleźć na półkach sklepowych.

Jak już informowaliśmy na początku maja przeczytaj, zgodnie z nowym rozporządzeniem, cła na perfumy, kosmetyki i szampony z Polski wyniosą 35 proc. wartości celnej. Nowe taryfy celne zostały ogłoszone 19 lipca 2024 roku, mają obowiązywać do 31 grudnia 2024 roku i wejdą w życie siedem dni po ich publikacji.

Od momentu inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku, import kosmetyków do Rosji uległ znacznemu zmniejszeniu. W 2022 roku wartość importowanych kosmetyków wyniosła około 807 milionów dolarów, co stanowi spadek o 2,8 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Najwięksi dostawcy, tacy jak Polska, Chiny i Niemcy, odnotowali spadek eksportu do Rosji. Obecnie, wprowadzenie nowych ceł na kosmetyki z krajów wspierających sankcje może jeszcze bardziej wpłynąć na zmniejszenie importu w nadchodzących latach.

Prognozy na lata 2023-2028 wskazują jednak, że rynek kosmetyków i produktów do pielęgnacji osobistej w Rosji będzie nadal rosnąć, osiągając wartość 10,7 miliarda dolarów w 2028 roku, przy średnim rocznym tempie wzrostu wynoszącym 2,96 proc. Wiodącymi graczami na rosyjskim rynku kosmetyków przed wybuchem wojny byli m.in. L’Oréal, Procter & Gamble, Unilever, Siseido oraz Beiersdorf.

Czytaj także: Dostawca Harrodsa pod lupą śledczych w związku z naruszeniem zakazów eksportu perfum do Rosji

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
02.07.2024 11:47
Uwaga eksporterzy: Pakistan winduje opłaty regulacyjne na importowane kosmetyki
Polskie marki coraz więcej produktów eksportują do Azji.Getty Images Signature
Od 1 lipca w Pakistanie znacząco wzrosną ceny kosmetyków, perfum oraz innych produktów kosmetycznych. Rząd federalny nałożył lub zwiększył opłaty regulacyjne na różne importowane towary, co bezpośrednio wpłynie na ceny tych produktów.

Federalna Rada ds. Przychodów (FBR) w Islamabadzie wydała nowe rozporządzenie SRO.928(I)/2024, zastępujące poprzednie SRO 966(l)12022, wprowadzając opłaty regulacyjne na importowane towary, w tym kosmetyki. Importowane perfumy i spraye będą podlegały 20-procentowemu cłu regulacyjnemu, co oznacza znaczny wzrost cen tych produktów na rynku.

Wprowadzenie tak wysokiego cła ma na celu ograniczenie importu i promowanie lokalnych producentów. Jednocześnie kosmetyki, takie jak lakiery do paznokci, róże i podkłady, będą obciążone jeszcze wyższym, 55-procentowym cłem regulacyjnym. Tak drastyczne zwiększenie opłat na te towary prawdopodobnie wpłynie na dostępność i ceny kosmetyków importowanych, co może skłonić konsumentów do poszukiwania alternatyw na rynku krajowym.

Podobnie wysokie cła będą dotyczyć innych produktów kosmetycznych i higienicznych. Importowany krem do golenia i mydło do golenia zostaną objęte 50-procentowym cłem regulacyjnym, co z pewnością przełoży się na wyższe koszty dla użytkowników tych produktów. Również preparaty do higieny jamy ustnej lub zębów, takie jak pasty do zębów, proszki do mocowania protez oraz przędza używana do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych (nić dentystyczna), będą podlegały 50-procentowemu cłu regulacyjnemu. Wzrost tych opłat może wpłynąć na codzienne wydatki związane z higieną osobistą, zmuszając konsumentów do poszukiwania tańszych, lokalnych alternatyw.

Czytaj także: Polska Na Tle: Polska na 11. miejscu na świecie pod względem wartości eksportu kosmetyków

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. lipiec 2024 00:46