StoryEditor
Eksport
29.05.2023 00:00

Haus Labs by Lady Gaga będzie dostępne ekskluzywnie w Sephora UK

Marka kosmetyczna wielokrotnie nagradzanej piosenkarki pojawi się niedługo w brytyjskiej Sephorzemateriały marketingowe Haus Labs
Haus Labs by Lady Gaga, marka makijażu znana z odważnych kolorów i trwałych pigmentów, przekracza ocean i wchodzi na rynek brytyjski. Marka zostanie uruchomiona wyłącznie w Sephora Westfield White City i na brytyjskiej stronie Sephora 6 czerwca.

Dzięki niedawnemu sukcesowi ponownego wprowadzenia na rynek, Sephora UK zwiększa swoją ofertę produktów. Na początku tego miesiąca sieć wprowadziła produkty do pielęgnacji skóry Q + A oraz markę produktów do pielęgnacji skóry CBG Cellular Goods.

Niedawno brytyjski oddział Sephora zapowiedział na Instagramie premierę Haus Labs Lady Gagi, którą obecnie można kupić w Wielkiej Brytanii wyłącznie na hauslabs.com i Amazon.co.uk. Dzięki temu launchowi kupujący mogą po raz pierwszy osobiście wchodzić w interakcje z innowacyjnymi produktami.

Haus Labs, który po raz pierwszy pojawił się na Amazon w 2019 roku, przeszedł w zeszłym roku reorganizację. Niedawne wznowienie marki obejmuje produkty w siedmiu kategoriach, w tym farby uniwersalne, bronzery w żelu, rozświetlacze, olejki do ust, kolorowe kredki do ust, żelowe kredki do oczu i przyjazne dla użytkownika kredki do brwi.

Wielokrotna zdobywczyni nagrody Grammy, Lady Gaga, która stała się przedsiębiorczynią w przemyśle urodowym, wydaje się być bardzo zaangażowana w zapewnianie fanów i fanek, że Haus Labs spełnia swoją wizję. Asortyment kosmetyków kolorowych obejmuje odważne kolory nasycone trwałymi pigmentami, ale linia do makijażu jest również dobra dla Twojej skóry. Jej formuły zawierają czyste składniki, a każdy składnik jest wybierany na podstawie korzyści pielęgnacyjnych. Triclone Skin Tech Foundation zawiera szczep sfermentowanej arniki, który jest zastrzeżony dla Haus Labs.
 


–  Bardzo ściśle współpracowaliśmy z laboratorium, aby sformułować ferment z arniki, który jest o 860 proc. bardziej skuteczny niż zwykła arnika – powiedziała Lady Gaga brytyjskiemu Vogue. Arnika pomaga w łagodzeniu stanów zapalnych, które przyczyniają się do starzenia. Pytana o to, dlaczego założyła Haus Labs, powiedziała: Świat niekoniecznie potrzebuje kolejnej marki kosmetycznej, ale jeśli uda nam się stworzyć coś, co przesuwa granice tego, co oznacza tworzenie looków makijażowych, to jest tego warte.

Firma Haus Labs ogłosiła niedawno nowy rozmiar Mini dla swojego olejku do ust PHD – a marka zaczyna być poważną konkurencją dla Fenty Beauty by Rihanna dzięki swojemu wielokrotnie nagradzanemu podkładowi Triclone Skin Tech, który jest dostępny w 51 odcieniach.

Czytaj także: Haus Labs mianuje Nicole Sokol na wiceprezeskę ds. rozwoju produktu

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
20.09.2023 16:29

Inglot otworzył nowy sklep w Indiach

Pierwszy sklep Inglot został otwarty we Wrocławiu w 2001 roku, a pierwszy międzynarodowy sklep Inglota powstał w 2006 roku w Montrealu w Kanadzie.Apparel Group India
Jak wynika z opublikowanego w zeszłym tygodniu w mediach społecznościowych oświadczenia, Inglot otworzył swój pierwszy sklep detaliczny w Pune. Nowa lokalizacja znajduje się w niedawno otwartym Phoenix Mall of the Millennium w Wakad.

Inglot uruchomił swój pierwszy sklep detaliczny w indyjskim Pune. Nowy sklep znajduje się w niedawno uruchomionym centrum handlowym Phoenix Mall of the Millennium w Wakad. Inglot wszedł do Indii w 2008 roku w ramach partnerstwa franczyzowego z firmą Major Brands, obecnie znaną jako Apparel Group. Oprócz Pune marka kosmetyczna prowadzi także sklepy w DLF Mall of India w New Delhi i Forum Mall w Bengaluru.

Apparel Group to globalny konglomerat handlu detalicznego modą i stylem życia z siedzibą w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Oprócz Inglot, Apparel Group sprzedaje ponad 80 marek, w tym globalne marki w Indiach, w tym Aldo, Bath & Body Works, Tim Hortons, Tommy Hilfiger, Nine West, it Spring, Charles & Keith, Inglot, Beverly Hills, Polo Club, La Senza, R&B Moda i Victoria‘s Secret.

W sklepie znajdują się segmenty przeznaczone do ekspozycji m.in. lakierów do paznokci, palet cieni do powiek, podkładów i kolorowych produktów do ust. Wnętrze sklepu ozdobione jest tapetą z motywem liści i naturalnym drewnem, co nadaje mu nowoczesną, tropikalną estetykę.

Czytaj także: Inglot stworzył kolekcję we współpracy z Komunikatywnie

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
17.07.2023 10:09

Eksport kosmetyków do Afganistanu ucierpi; talibowie zamykają salony kosmetyczne

Po powrocie talibów do władzy sytuacja na afgańskim rynku kosmetycznym może ulec zmianie, ze względu na ich rygorystyczne podejście do kwestii estetyki i zewnętrznego wyglądu. Przyszłość eksportu kosmetyków do Afganistanu staje się niepewna w obliczu nowej sytuacji politycznej i społecznej.أخٌ‌في‌الل via Unsplash
Talibowie nakazali zamknięcie wszystkich salonów kosmetycznych w ramach ostatniego z serii ataków na wolność kobiet w Afganistanie. Ministerstwo ds. Zapobiegania Występkom i Szerzenia Cnót wydało oświadczenie, w którym stwierdziło, że wszystkie salony kosmetyczne i fryzjerskie muszą zostać zamknięte w ciągu miesiąca. „Termin zamknięcia salonów kosmetycznych dla kobiet to jeden miesiąc” – powiedział Mohammad Sadiq Akif, rzecznik Ministerstwa.

Talibowie wydali nakaz zamknięcia wszystkich salonów kosmetycznych w ramach kolejnej fali ograniczeń dotyczących wolności kobiet w Afganistanie. Ministerstwo ds. Zapobiegania Występkom i Szerzenia Cnót wydało oświadczenie, w którym ogłoszono obowiązek zamknięcia wszystkich salonów kosmetycznych i fryzjerskich w ciągu jednego miesiąca.

Po tym czasie każdy salon jest zobowiązany do złożenia raportu potwierdzającego zamknięcie działalności. Salony piękności były wcześniej zakazane w Afganistanie, kiedy talibowie byli u władzy jako ostatni w latach 1996-2001. Pozwolono im jednak ponownie otworzyć po inwazji na Afganistan w 2001 roku. Salony piękności pozostawały wówczas otwarte nawet po odzyskaniu władzy przez talibów dwa lata temu po wycofaniu się wojsk amerykańskich, choć często okna salonów były zasłonięte. Rząd talibów nie wyjaśnił powodów wprowadzenia nowego zakazu. Powodem podanym przez przywódców religijnych jest to, że usługi kosmetyczne stanowią niesprawiedliwe obciążenie dla rodzin przyszłych mężów, od których oczekuje się, że zapłacą za zabiegi przed ślubem. Tradycyjnie Afganki towarzyszą pannie młodej, gdy robi sobie fryzurę i makijaż przed ceremonią. Przy takich okazjach siostry i kuzynki spędzają godziny stłoczone w salonie pełnym podekscytowania, śmiechu i oczekiwania.

Jednak Wall Street Journal zwraca uwagę, że salony są jednymi z ostatnich miejsc, w których kobiety mogą pracować i gromadzić się bez męskiego nadzoru. Wiele zagranicznych rządów potępiło narastające restrykcje wobec kobiet od czasu powrotu talibów do władzy w 2021 roku. W zeszłym roku władze talibskie zamknęły większość żeńskich szkół średnich i zabroniły kobietom studiowania na uniwersytetach. Wiele obiektów publicznych, w tym siłownie i parki, również zostało zamkniętych dla kobiet. Organizacja Narodów Zjednoczonych została również zmuszona do zawieszenia kilku programów pomocowych w Afganistanie po tym, jak talibowie zakazali kobietom pracy humanitarnej w tym kraju. Po przywróceniu talibów do władzy w 2021 roku, salony kosmetyczne nadal działały, choć z pewnymi zmianami. Okna salonów były zasłaniane, a twarze kobiet ze zdjęć używanych w reklamach były zamazywane.

Talibowie twierdzą, że szanują prawa kobiet zgodnie z własną interpretacją prawa islamskiego i afgańskich zwyczajów.
 

Zagrożenie dla eksportu

Afganistan do tej pory był stosunkowo chłonnym rynkiem eksportowym dla kosmetyków. Mimo trudności i ograniczeń, branża kosmetyczna w kraju rozwijała się, a lokalni producenci i importerzy cieszyli się zainteresowaniem ze strony konsumentów. Wielu mieszkańców Afganistanu doceniało produkty do pielęgnacji skóry, makijażu i perfum, co przyczyniało się do popytu na te produkty na lokalnym rynku. Jednak z powrotem talibów do władzy może się wiązać z różnymi zmianami w gospodarce, w tym również w sektorze kosmetycznym. Przyszłość eksportu kosmetyków z Afganistanu może teraz być niepewna, a sytuacja wymaga dalszej obserwacji i analizy. W Afganistanie i Iraku sytuacja jest podobna jak u nas we wczesnych latach 90. Cokolwiek się przywiezie, to się sprzeda — mówili jeszcze w 2015 r. portalowi Money.pl polscy przedsiębiorcy.

Czytaj także: Konsumenci-muzułmanie przedkładają certyfikację halal nad składniki kosmetyczne

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
28. wrzesień 2023 22:07