StoryEditor
Biznes
26.01.2024 16:50

Kombajn kosmetyczny - co to jest i jak wybrać właściwy?

Trudno wyobrazić sobie zaopatrzenie nowoczesnego salonu kosmetycznego bez kombajnu kosmetycznego. Czym jest i dlaczego warto go posiadać?

Co to jest kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny jest urządzeniem o charakterze wielofunkcyjnym, które pozwala na wykonanie kilku, a nawet kilkunastu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jest to popularny sprzęt, ponieważ dzięki temu, że zastępuje kilka różnych urządzeń, pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w salonie. Kombajn sprawdzi się zarówno w SPA, jak i salonie medycyny estetycznej. Jakie zabiegi można dzięki niemu wykonać? Będzie idealnym wyborem dla salonów, które świadczą usługi mikrodermabrazji, krioterapii, bioliftingu, mezoterapii, czy przeprowadzają zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków.

Jakie zabiegi można wykonać z wykorzystaniem kombajnu kosmetycznego?

Z pomocą kombajnu kosmetycznego można wykonać cały szereg zróżnicowanych zabiegów. Specyfika urządzenia pozwala na jego stosowanie na różnych obszarach ciała. Kombajn kosmetyczny pozwala włączyć w ofertę salony usługi związane z działaniem przeciwstarzeniowym, likwidacją blizn i rozstępów, walką z cellulitem i zwiotczeniem skóry. Wśród zabiegów dostępne są te, które pozwalają zniwelować cienie pod oczami, zrewitalizować kompleksowo skórę. Kombajn kosmetyczny może też być wyposażony w analizer skóry, który pozwala szybko dokonać weryfikacji stanu skóry.

Jaki kombajn kosmetyczny wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych kombajnów kosmetycznych. Jaki kombajn kosmetyczny wybrać? Przed zdecydowaniem się na konkretny sprzęt warto przede wszystkim zdefiniować potrzeby i określić jakiego rodzaju zabiegi chcemy wykonywać przy wykorzystaniu tego sprzętu. Warto przede wszystkim postawić na taki sprzęt, który pozwoli nam pokryć pełną ofertę zabiegów już wykonywanych przez nasz gabinet. Z drugiej jednak strony, jeżeli planujemy także rozwój świadczonych usług, dobrze jest sprawdzić jakie nowe w stosunku do naszej oferty zabiegi może zaoferować dany sprzęt. Z pomocą tego typu urządzenia specjaliści mogą wykonywać nawet kilkanaście lub więcej zróżnicowanych zabiegów. Im większy zakres wykonywanych usług, tym większe powodzenie salonu i tym łatwiejsze zbudowanie stałej bazy klientów. Z jednej strony bowiem osoby odwiedzające salony kosmetyczne lubią mieć dostęp do różnych opcji w jednym miejscu, z drugiej strony, nowi klienci przychodzą z określonym problemem, dla rozwiązania którego poszukują konkretnej pomocy, niekoniecznie wiedząc na jaki zabieg powinni się zdecydować. Posiadając sprzęt, dzięki któremu wykonać można zróżnicowane zabiegi, możemy im zaoferować szerszy zakres usług i w bardziej kompleksowy sposób pomóc im. Na wybór kombajnu kosmetycznego wpływ będzie miała na pewno również jego cena. Im bardziej zaawansowane urządzenie tym więcej ono kosztuje. Z drugiej jednak strony jest to koszt, który po pewnym czasie zwróci się dzięki oferowanym przez salon usługom.

Na wybór kombajnu kosmetycznego nie powinny z kolei wpływać posiadane przez nas umiejętności. Zakup sprzętu, który oferuje nowe dla nas zabiegi, takie, których wykonywania musimy się nauczyć to świetna okazja do rozwoju. Najbardziej nowoczesne sprzęty na rynku są intuicyjne w obsłudze, a co więcej bardzo często wraz ich z ich zakupem oferowane są szkolenia w zakresie obsługi urządzenia.

Warto decydować się na kombajny kosmetyczne renomowanych producentów, którzy mają już swoją pozycję na rynku. Tego typu sprzęty to inwestycja w salon kosmetycznych – od ich niezawodności zależy chociażby to jak układa się nasz grafik. Obecnie klienci są coraz bardziej świadomi, często wiedzą, jakich zabiegów potrzebują i salonów kosmetycznych nie wybierają na zasadzie przypadku. Profesjonalny sprzęt, obsługiwany przez znakomitego kosmetologa to już połowa sukcesu naszej działalności na rynku.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Salony beauty
17.05.2024 15:58
Bezbolesne usuwanie zmian z powiek. Nowoczesna chirurgia oka
Dzięki postępom w technologii medycznej, usuwanie zmian skórnych w okolicach powiek stało się skuteczne i bezbolesne.
W trosce o zdrowie i estetykę naszych oczu, zwracamy coraz większą uwagę na zmiany skórne pojawiające się na powiekach. Dzięki nowoczesnym metodom medycznym, pacjenci mogą liczyć na bezpieczne i bezbolesne usuwanie zmian z powiek, co poprawia zarówno wygląd, jak i komfort życia. Regularne konsultacje i profilaktyka mogą znacząco wpłynąć na wczesne wykrycie i skuteczne leczenie tych zmian.

Czym są zmiany skórne na powiekach i jakie są metody ich usuwania?

Zmiany skórne na powiekach mogą przybierać różne formy – od łagodnych, takich jak brodawki, kępki żółte, gradówki czy cysty, po złośliwe, które wymagają dokładnej diagnozy. Choć często nie są bolesne, mogą powodować dyskomfort estetyczny.

Dzięki postępom w technologii medycznej usuwanie zmian skórnych w okolicach powiek stało się skuteczne i bezbolesne. Obecnie pacjenci mają dostęp do najnowocześniejszych metod, które minimalizują dyskomfort i zapewniają szybki powrót do codziennych aktywności.

image
Dzięki nowoczesnym metodom medycznym, pacjenci mogą liczyć na bezpieczne i bezbolesne usuwanie zmian z powiek, co poprawia zarówno wygląd, jak i komfort życia

- Laseroterapia

Laser CO2 to zaawansowana technologia wykorzystywana do usuwania zmian z powiek. Dzięki precyzyjnemu działaniu minimalizuje ryzyko uszkodzenia zdrowych tkanek i zapewnia szybki czas gojenia bez widocznych blizn. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a efekty są widoczne niemal natychmiast. Laseroterapia jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów poszukujących precyzyjnej i mało inwazyjnej metody usuwania zmian skórnych.

- Krioterapia czyli zamrażanie

Krioterapia, czyli metoda mrożenia zmian, jest stosowana głównie w przypadku mniejszych brodawek wirusowych. Procedura jest szybka i mało inwazyjna, a zmiany zanikają po kilku tygodniach. Ta technika jest szczególnie skuteczna w usuwaniu niewielkich, powierzchownych zmian. Metoda ta jest również ceniona za niski poziom ryzyka powikłań i krótki czas rekonwalescencji.

- Metoda Elektrokoagulacji

Elektrokoagulacja polega na usuwaniu zmian za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, co zwiększa komfort pacjenta. Technika ta jest efektywna, choć powoduje większe uszkodzenie tkanek w porównaniu z laseroterapią. Elektrokoagulacja jest często wybierana do usuwania zmian o większych rozmiarach lub tych o bardziej złożonej strukturze.

Zalety wybierania doświadczonych specjalistów

Decydując się na leczenie w renomowanych gabinetach, pacjenci mogą być pewni, że ich zdrowie i estetyka są w rękach ekspertów. Placówki specjalizujące się w chirurgii powiek i medycynie estetycznej oferują najwyższy poziom opieki, dzięki doświadczonym specjalistom. W takich gabinetach pacjenci mogą liczyć na profesjonalne podejście i nowoczesne metody leczenia.

Dr Mariusz Kęcik, założyciel jednego z takich wiodących gabinetów, jest uznawany za specjalistę w dziedzinie chirurgii powiek i medycyny estetycznej. Jego doświadczenie i kwalifikacje są gwarancją wysokiej jakości usług medycznych.

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, dr Kęcik jest laureatem prestiżowej nagrody Polskiego Towarzystwa Okulistycznego za innowacyjne wykorzystanie laserów w chirurgii powiek. Jego dorobek obejmuje ponad 50 publikacji naukowych i rozdziałów w specjalistycznych książkach. Jako wykładowca na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz prowadzący szkolenia dla Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, dzieli się swoją wiedzą z przyszłymi specjalistami, wpływając na rozwój medycyny w Polsce.

Każda procedura w takich gabinetach poprzedzana jest szczegółowym badaniem i konsultacją, co pozwala na dobór najlepszej metody leczenia dostosowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, specjaliści oferują swoim pacjentom profesjonalizm, skuteczność i osobiste podejście, co jest szczególnie cenione w medycynie estetycznej.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Perfumerie
17.05.2024 12:58
Douglas ma już blisko 40 gabinetów SPA w swoich perfumeriach. Ekskluzywne marki wykonują zabiegi także w gabinetach mobilnych
Douglas specjalizuje się w markach z półki premium i takie marki również oferują zabiegi w działających w perfumeriach gabinetach SPAmateriały prasowe Douglas
Sieć perfumerii Douglas stworzyła gabinety SPA już w 37 swoich perfumeriach w Polsce. Zabiegi wykonywane są także w 10 mobilnych kabinach, które przemieszczają się po kraju.

Sieć Douglas, zgodnie z zapowiedziami, rozwija usługową część swojego biznesu i uruchamia gabinety SPA w swoich perfumeriach. Takie ekskluzywne miejsca powstały już w 37 perfumeriach. Działa również 10 mobilnych kabin, które przemieszczają się po pozostałych salonach w kraju.

Zabiegi wykonuje wyspecjalizowana kadra - szkoleniowcy takich marek jak Dior, Lancôme, Caudalie, Murad, Shiseido, MBR, La Prairie, Strivectin, La Mer czy Estée Lauder, którzy wprowadzają w świat nowości, zaawansowanych składników, a także wykonują indywidualne konsultacje. Oferta jest bardzo szeroka, a różnorodność marek umożliwia dobranie odpowiedniego zabiegu do indywidualnych potrzeb.

Z wielu proponowanych zabiegów można skorzystać za darmo w ramach prezentu otrzymywanego przy zakupie produktów poszczególnych marek. Na podobnej zasadzie oferowane są usługi w mobilnych kapsułach eksperckich dostępnych w coraz większej liczbie perfumerii w całej Polsce. Harmonogram zabiegów dostępny jest na miesiąc do przodu w aplikacji Booksy.

Czytaj więcej: Douglas wszedł na Booksy 

Zabiegi trwają od 20 minut do godziny. Marka Murad stworzyła dla Douglas trzy profesjonalne terapie pielęgnacyjne, Caudalie proponuje badanie skóry połączone z nieinwazyjnym zabiegiem, a Sensai stawia na relaksujące zabiegi twarzy. W mobilnej kapsule La Mer rytuały bazują na produktach regenerujących The Mirace Broth. Możemy skorzystać w niej również z zabiegu nawilżającego, rytuału liftingującego czy kojącego. W Sisley Elite Club każdy zabieg poprzedza diagnoza, a zabieg np. odmładzający uzupełnia autorski masaż oparty na technice manualnej oraz drenażu kamieniami awenturynowymi. Z kolei w Instytucie Piękna Lancôme wykorzystywane jest najbardziej zaawansowane narzędzie badające parametry młodości skóry zwany „Skin Screen”. Na tej podstawie eksperci dopasowują odpowiedni rytuał inspirowany najnowszymi technikami, np.  rewitalizującymi zabieg liftingujący, ekskluzywny masaż rozgrzewający czy procedurę skupiającą się na okolicach oczu. W perfumeriach Douglas znajdziemy też kapsuły MBR Premium SPA, Studio Pielęgnacji Re-Nutriv stworzone przez Estée Lauder oraz Clarins Skin Atelier.

Douglasa to omnichannelowy (sklepy stacjonarne i sprzedaż online) sprzedawca kosmetyków. Największymi rynkami firmy są Niemcy, Francja, Włochy, Holandia oraz Polska (na podstawie danych sprzedażowych z 2022 roku). W roku finansowym 2023 Douglas osiągnął sprzedaż netto w wysokości 4,1 miliarda euro. W Polsce Douglas ma 150 perfumerii.

Czytaj więcej: Douglas otwiera 150. perfumerię w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 09:10