StoryEditor
Salony beauty
22.12.2023 15:41

Laseroterapia w usuwaniu blizn - czym jest blizna i jak wygląda zabieg?

Czym dokładnie jest blizna ?

Blizna jest zmianą skórną pojawiającą się po gojeniu się urazów. Skóra, składająca się z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej, tworzy bliznę głównie przy uszkodzeniu głębszych warstw. Proces gojenia obejmuje kilka etapów, od stanu zapalnego do przebudowy tkanki, która może trwać do roku.

Laseroterapia na usuwanie blizn — Dlaczego?

W medycynie estetycznej, laseroterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod redukcji blizn. Nowoczesne lasery emitują różne fale, umożliwiając kompleksowe leczenie blizn podczas jednego zabiegu. Terapia ta jest skuteczniejsza niż tradycyjne metody, działając na różne struktury blizny. Laser frakcyjny Fotona efektywnie leczy zarówno świeże, jak i stare blizny.

image
fot. Materiał Partnera

Od czego zależy skuteczność terapii laserowej?

  1. Dobranie spersonalizowanego planu zabiegowego z zachowaniem odpowiednich odstępów między zabiegami – nie ma jednej sprawdzonej terapii w usuwaniu blizn. Każda blizna jest inna i wymaga opracowania indywidualnego programu
  2. Terapia skojarzona – niektóre blizny wymagają wprowadzenia terapii łączonych (połączenie dwóch/trzech różnych metod np. laser frakcyjny fotona + mezoterapia igłowa lub radiofrekwencja mikroigłowa
  3. Rodzaj, wielkość, „wiek” blizny – najlepsze efekty uzyskujemy w przypadku świeżych blizn, w których zachodzą jeszcze naturalne procesy regeneracyjne. „Stare blizny” zwykle wymagają większej ilości zabiegów. 
  4. Wprowadzenie różnych technik i metod pracy z laserem — wymaga od specjalisty wiedzy i doświadczenia. Nie bez znaczenia jest też sam laser. Wybierając klinikę, warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy laser, na którym pracuje, posiada certyfikat i bezpieczeństwo potwierdzone badaniami klinicznymi. 

image
fot. Materiał Partnera

Jak wygląda zabieg redukcji blizny?  

Po konsultacji i ustaleniu procedur laserowych, następuje przygotowanie skóry i zakładanie okularów ochronnych. Głowica lasera jest aplikowana na skórę i przesuwana po obszarze zabiegu. Zabieg laserowego usuwania blizn trwa zazwyczaj kilka minut. Wiele osób ma blizny, które chce usunąć ze względów estetycznych, fizycznych lub psychicznych. Laser Fotona oferuje skuteczne rozwiązanie.

Większość z nas ma jakąś bliznę. Nie wszystkie jesteśmy w stanie zaakceptować. Sama mam kilka. Niektóre stanowią dla mnie miłą pamiątkę, zaś te, których nie polubiłam, usuwam przy pomocy lasera FOTONA. Blizna nie stanowi jedynie problemu estetycznego, często wiąże się również z dyskomfortem fizycznym oraz psychicznym. 

Dyplomowany Kosmetolog kliniki JETSET 

Joanna Kołodziej 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
22.04.2025 11:24
Zenoti: Klienci powracający to 42 proc. bazy, ale generują aż 80 proc. całkowitych przychodów salonów kosmetycznych
freepik

Według najnowszego raportu Beauty and Wellness Benchmark Report 2025 firmy Zenoti, klienci powracający generują aż 80 proc. całkowitych przychodów salonów urody i spa, mimo że stanowią jedynie 42 proc. ogólnej bazy klientów. Dla porównania, klienci jednorazowi, którzy dominują w strukturze klienteli z udziałem 58 proc., odpowiadają tylko za 20 proc. przychodów. Dane te podkreślają znaczenie budowania lojalności w branży beauty i wellness jako kluczowego elementu strategii wzrostu.

Raport, oparty na analizie danych z salonów, spa i klinik estetycznych na całym świecie, wskazuje również na ogólną pozytywną tendencję w branży – przychody wzrosły w 2024 roku o 2 proc. To jednak wynik niższy niż 5 proc. wzrost zanotowany w roku 2023. Wśród analizowanych modeli biznesowych najlepiej wypadły te oparte na członkostwach – spa oferujące pakiety członkowskie osiągnęły 5 proc. wzrost przychodów, podczas gdy tradycyjne salony, salony paznokci i spa bez członkostw zatrzymały się na poziomie 2 proc. Kliniki medycyny estetycznej i salony depilacji odnotowały zaledwie 1 proc. wzrostu, a barber shopy wręcz spadek przychodów o 1 proc.

Technologia odgrywa coraz większą rolę w poprawie efektywności operacyjnej. Rezerwacje online stały się standardem – 97 proc. klientów klinik estetycznych oraz 80 proc. gości salonów i spa preferuje umawianie wizyt przez urządzenia mobilne. Przedsiębiorstwa z wysokim udziałem rezerwacji cyfrowych odnotowują również lepsze wykorzystanie zasobów kadrowych. Kolejnym zauważalnym trendem jest wzrost sprzedaży kart podarunkowych – w skali całej branży o 20 proc., przy czym salony zanotowały aż 93 proc. wzrost sprzedaży, a kliniki medycyny estetycznej – 23 proc. Co istotne, 24 proc. tych kart wykorzystywanych jest przez nowych klientów, co czyni ten model skutecznym narzędziem pozyskiwania gości.

Pomimo pozytywnych trendów, raport wskazuje też na wyzwania – liczba nowych wizyt spadła w 2024 roku o 9 proc. Dodatkowym problemem są anulacje i niepojawianie się klientów na umówionych wizytach. Średni wskaźnik odwołań w salonach wynosi 8 proc., a nieobecności 3 proc., co oznacza, że łącznie 11 proc. wszystkich wizyt nie dochodzi do skutku. W klinikach medycyny estetycznej sytuacja jest jeszcze trudniejsza – 16 proc. anulowań i 5 proc. niepojawień. Podobnie wypadają salony paznokci (16 proc./1 proc.) oraz spa (11 proc./1 proc.). W odpowiedzi na te problemy zaleca się wdrożenie programów lojalnościowych, automatycznych przypomnień oraz działań marketingowych opartych na danych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
18.04.2025 15:37
Kandydat na prezydenta flirtuje z branżą beauty? Artur Bartoszewicz proponuje bon „Piękna Matka Plus”
Artur Bartoszewicz

Artur Bartoszewicz, kandydat na prezydenta RP, zaprezentował nową propozycję skierowaną do kobiet wychowujących dzieci. Bon „Piękna Matka Plus” miałby wynosić 700 złotych miesięcznie i być przeznaczony na usługi z zakresu beauty, medycyny, stomatologii oraz spa. Jak podkreślił Bartoszewicz w programie „Graffiti” na antenie Polsat News, celem tego świadczenia jest nie tylko poprawa sytuacji kobiet, ale także pobudzenie konsumpcji i rozwój konkretnych sektorów gospodarki.

Kandydat wskazuje, że wsparcie dla matek w formie bonu może stać się impulsem do szerszych zmian gospodarczych. – Chcę doprowadzić do sytuacji, w której w ciągu następnych 15 lat polska gospodarka podwoi swoje PKB, wartość inwestycji, konsumpcji, podwoi wielkość budżetu. Będziemy siłą, imperium – zadeklarował Bartoszewicz. Jego zdaniem, inwestycje w zdrowie i dobrostan kobiet będą miały przełożenie na wzrost wydatków i rozwój krajowej gospodarki.

Ważnym aspektem nowej propozycji jest także kwestia społeczna. Bartoszewicz stwierdził, że jednym z celów bonu jest „przebudowa wizerunku matki, który został zdegradowany”. Według niego, obecna polityka nie uwzględnia wystarczająco roli kobiet i matek w społeczeństwie, a jego program ma to zmienić. „Pokazuję, gdzie są bariery i wskazuję rozwiązania” – dodał.

Bon „Piękna Matka Plus” jest częścią szerszego programu kandydata o nazwie „Królik Plus”, który ma przeciwdziałać negatywnym trendom demograficznym w Polsce. Bartoszewicz podkreśla, że jego celem jest zwiększenie dzietności poprzez wzmocnienie pozycji kobiet i poprawę ich jakości życia. Propozycja wprowadzenia bonu „Piękna Matka Plus” może być również interpretowana jako bezpośrednia próba zdobycia poparcia wśród konkretnych grup wyborców. Świadczenie kierowane do matek wyraźnie odwołuje się do kobiet w wieku rozrodczym. Jednocześnie bon, mający zasilić rynek usług beauty, medycznych i spa, może zyskać aprobatę wśród pracowników i pracownic tych branż. Dla właścicieli salonów kosmetycznych, fryzjerskich czy gabinetów odnowy biologicznej oznaczałby on stały dopływ środków publicznych i wzrost popytu na usługi, co w okresie niepewności gospodarczej może być atrakcyjną perspektywą.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
05. maj 2025 22:07