StoryEditor
Salony beauty
05.02.2024 10:30

Michał Łenczyński, Beauty Razem: przepraszamy za potknięcia dt. komunikacji o zmianie stawki VAT dla branży beauty, zmieniamy strategię medialną

Michał Łenczyński od lat zawiaduje organizacją Beauty Razem. / Beauty Razem
Od momentu ogłoszenia zmiany stawki VAT na usługi z sektora beauty w sieci i poza nią wrze. Pokazały się głosy krytyki i sprzeciwu wobec formy komunikowania tych reform przez Beauty Razem z Michałem Łenczyńskim na czele; tylko w Wiadomościach Kosmetycznych komentarz w tej sprawie od głównego zainteresowanego.

Przypomnijmy kontekst: Organizacja branżowa "Beauty Razem" i jej główny aktywista, ceniony w branży Michał Łenczyński, podejmują wysiłki w celu obniżenia stawki VAT dla właścicieli salonów z 23 proc. do 8 proc. W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się 31 stycznia 2024 roku, premier Donald Tusk ogłosił plan obniżenia stawki VAT dla sektora kosmetycznego. Podkreślił on, że jest to ważna sprawa, ponieważ dotyczy ona około 30 tysięcy przedsiębiorstw, z których większość to małe firmy. Decyzja o obniżeniu stawki podatku VAT w sektorze beauty z 23 proc. do 8 proc. wejdzie w życie od 1 kwietnia. To jedno z konkretnych zobowiązań Koalicji Obywatelskiej.

Redakcja Wiadomości Kosmetycznych zwróciła się do Michała Łenczyńskiego z prośbą o komentarz. Oto jego treść:

Dzień dobry,

Pragnę przeprosić za nasze początkowe potknięcia w komunikacji dotyczącej zmiany stawki VAT. Od piątku, w oparciu o głosy naszych Członków, wprowadziliśmy kompletną zmianę strategii medialnej, aby lepiej odzwierciedlać nasze wspólne cele i oczekiwania.

Zmiana VAT na 8 proc. w 2025 roku była naszym ambitnym planem, ale dzięki naszym wspólnym staraniom, sukces nadszedł znacznie wcześniej. To pozytywna zmiana dla salonów, która, jak wiemy, wpłynie na branżę znacząco i szybciej, niż zakładaliśmy.

W pełni skoncentrowaliśmy naszą komunikację na edukacji klientów o realiach rynkowych, podkreślając, że obniżka VAT nie oznacza spadku cen usług, lecz zapobiegnie hiperinflacji. Wzrost kosztów prowadzenia działalności, w tym inflacja, wzrost płacy minimalnej oraz koszty ZUS i produktów, są rzeczywistością, z którą musimy się mierzyć. Nie ma przestrzeni na żadne obniżki cen.

W piątek mieliśmy przyjemność utrwalić owocną współpracę z Ministerstwem Finansów, jako głównego inicjatora i pomysłodawcy zmian. Dodatkowo, otrzymaliśmy potwierdzenie wcześniejszego zaproszenia naszej organizacji do procesu ustawodawczego. Nasza współpraca z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorstw i jego radami została potwierdzona i wzmocniona.

Ta wyjątkowa sytuacja, w której Beauty Razem ponownie łączy branżę z kluczowymi instytucjami państwowymi i podkreśla unikalną rolę w ekosystemie beauty oraz naszą zdolność do wywierania wpływu na kształtowanie przepisów, które nas dotyczą.

Równolegle zaplanowaliśmy szereg działań, by edukować branżę z korzyści z obniżenia stawki VAT do 8 proc. i ich stosowania, a ich harmonogram rozpisany jest do końca roku. Wystartuje dedykowana komunikacja newsletterem, SMS, push i edukacyjne live. Przełożyliśmy start planowanego na 1 kwietnia 2024 projektu Beauty Radio, dostępnego w ramach Kart Członkowskich Beauty Razem. Spotkało się to ze zrozumieniem i wsparciem ze strony oczekującej na nie Członków.

Doceniamy cierpliwość i wsparcie naszej społeczności w tym przejściowym okresie. Jesteśmy wdzięczni za każdy głos - zarówno pozytywny, jak i krytyczny - gdyż to właśnie dialog pozwala nam na ciągłe doskonalenie naszych działań.

Beauty Razem jest dla Branży, z i dzięki Branży. Każdy z Członków wnosi niezastąpioną wartość do naszej wspólnej sprawy. Razem tworzymy silną, jednolitą branżę beauty, gotową na przyszłe wyzwania.

Z szacunkiem i podziękowaniami za nieustające wsparcie,

Michał Łenczyński
Beauty Razem

P.S. Pamiętajmy, że każdy sukces, nawet ten z Prima Aprilis, jest naszym wspólnym dziełem. Razem piszemy historię branży beauty.

Czytaj także: Czy ceny w salonach kosmetycznych i fryzjerskich spadną od kwietnia w związku ze zmianą stawki VAT? Branża mówi „to zależy”.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Salony beauty
17.05.2024 15:58
Bezbolesne usuwanie zmian z powiek. Nowoczesna chirurgia oka
Dzięki postępom w technologii medycznej, usuwanie zmian skórnych w okolicach powiek stało się skuteczne i bezbolesne.
W trosce o zdrowie i estetykę naszych oczu, zwracamy coraz większą uwagę na zmiany skórne pojawiające się na powiekach. Dzięki nowoczesnym metodom medycznym, pacjenci mogą liczyć na bezpieczne i bezbolesne usuwanie zmian z powiek, co poprawia zarówno wygląd, jak i komfort życia. Regularne konsultacje i profilaktyka mogą znacząco wpłynąć na wczesne wykrycie i skuteczne leczenie tych zmian.

Czym są zmiany skórne na powiekach i jakie są metody ich usuwania?

Zmiany skórne na powiekach mogą przybierać różne formy – od łagodnych, takich jak brodawki, kępki żółte, gradówki czy cysty, po złośliwe, które wymagają dokładnej diagnozy. Choć często nie są bolesne, mogą powodować dyskomfort estetyczny.

Dzięki postępom w technologii medycznej usuwanie zmian skórnych w okolicach powiek stało się skuteczne i bezbolesne. Obecnie pacjenci mają dostęp do najnowocześniejszych metod, które minimalizują dyskomfort i zapewniają szybki powrót do codziennych aktywności.

image
Dzięki nowoczesnym metodom medycznym, pacjenci mogą liczyć na bezpieczne i bezbolesne usuwanie zmian z powiek, co poprawia zarówno wygląd, jak i komfort życia

- Laseroterapia

Laser CO2 to zaawansowana technologia wykorzystywana do usuwania zmian z powiek. Dzięki precyzyjnemu działaniu minimalizuje ryzyko uszkodzenia zdrowych tkanek i zapewnia szybki czas gojenia bez widocznych blizn. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a efekty są widoczne niemal natychmiast. Laseroterapia jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów poszukujących precyzyjnej i mało inwazyjnej metody usuwania zmian skórnych.

- Krioterapia czyli zamrażanie

Krioterapia, czyli metoda mrożenia zmian, jest stosowana głównie w przypadku mniejszych brodawek wirusowych. Procedura jest szybka i mało inwazyjna, a zmiany zanikają po kilku tygodniach. Ta technika jest szczególnie skuteczna w usuwaniu niewielkich, powierzchownych zmian. Metoda ta jest również ceniona za niski poziom ryzyka powikłań i krótki czas rekonwalescencji.

- Metoda Elektrokoagulacji

Elektrokoagulacja polega na usuwaniu zmian za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, co zwiększa komfort pacjenta. Technika ta jest efektywna, choć powoduje większe uszkodzenie tkanek w porównaniu z laseroterapią. Elektrokoagulacja jest często wybierana do usuwania zmian o większych rozmiarach lub tych o bardziej złożonej strukturze.

Zalety wybierania doświadczonych specjalistów

Decydując się na leczenie w renomowanych gabinetach, pacjenci mogą być pewni, że ich zdrowie i estetyka są w rękach ekspertów. Placówki specjalizujące się w chirurgii powiek i medycynie estetycznej oferują najwyższy poziom opieki, dzięki doświadczonym specjalistom. W takich gabinetach pacjenci mogą liczyć na profesjonalne podejście i nowoczesne metody leczenia.

Dr Mariusz Kęcik, założyciel jednego z takich wiodących gabinetów, jest uznawany za specjalistę w dziedzinie chirurgii powiek i medycyny estetycznej. Jego doświadczenie i kwalifikacje są gwarancją wysokiej jakości usług medycznych.

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, dr Kęcik jest laureatem prestiżowej nagrody Polskiego Towarzystwa Okulistycznego za innowacyjne wykorzystanie laserów w chirurgii powiek. Jego dorobek obejmuje ponad 50 publikacji naukowych i rozdziałów w specjalistycznych książkach. Jako wykładowca na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz prowadzący szkolenia dla Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, dzieli się swoją wiedzą z przyszłymi specjalistami, wpływając na rozwój medycyny w Polsce.

Każda procedura w takich gabinetach poprzedzana jest szczegółowym badaniem i konsultacją, co pozwala na dobór najlepszej metody leczenia dostosowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, specjaliści oferują swoim pacjentom profesjonalizm, skuteczność i osobiste podejście, co jest szczególnie cenione w medycynie estetycznej.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Perfumerie
17.05.2024 12:58
Douglas ma już blisko 40 gabinetów SPA w swoich perfumeriach. Ekskluzywne marki wykonują zabiegi także w gabinetach mobilnych
Douglas specjalizuje się w markach z półki premium i takie marki również oferują zabiegi w działających w perfumeriach gabinetach SPAmateriały prasowe Douglas
Sieć perfumerii Douglas stworzyła gabinety SPA już w 37 swoich perfumeriach w Polsce. Zabiegi wykonywane są także w 10 mobilnych kabinach, które przemieszczają się po kraju.

Sieć Douglas, zgodnie z zapowiedziami, rozwija usługową część swojego biznesu i uruchamia gabinety SPA w swoich perfumeriach. Takie ekskluzywne miejsca powstały już w 37 perfumeriach. Działa również 10 mobilnych kabin, które przemieszczają się po pozostałych salonach w kraju.

Zabiegi wykonuje wyspecjalizowana kadra - szkoleniowcy takich marek jak Dior, Lancôme, Caudalie, Murad, Shiseido, MBR, La Prairie, Strivectin, La Mer czy Estée Lauder, którzy wprowadzają w świat nowości, zaawansowanych składników, a także wykonują indywidualne konsultacje. Oferta jest bardzo szeroka, a różnorodność marek umożliwia dobranie odpowiedniego zabiegu do indywidualnych potrzeb.

Z wielu proponowanych zabiegów można skorzystać za darmo w ramach prezentu otrzymywanego przy zakupie produktów poszczególnych marek. Na podobnej zasadzie oferowane są usługi w mobilnych kapsułach eksperckich dostępnych w coraz większej liczbie perfumerii w całej Polsce. Harmonogram zabiegów dostępny jest na miesiąc do przodu w aplikacji Booksy.

Czytaj więcej: Douglas wszedł na Booksy 

Zabiegi trwają od 20 minut do godziny. Marka Murad stworzyła dla Douglas trzy profesjonalne terapie pielęgnacyjne, Caudalie proponuje badanie skóry połączone z nieinwazyjnym zabiegiem, a Sensai stawia na relaksujące zabiegi twarzy. W mobilnej kapsule La Mer rytuały bazują na produktach regenerujących The Mirace Broth. Możemy skorzystać w niej również z zabiegu nawilżającego, rytuału liftingującego czy kojącego. W Sisley Elite Club każdy zabieg poprzedza diagnoza, a zabieg np. odmładzający uzupełnia autorski masaż oparty na technice manualnej oraz drenażu kamieniami awenturynowymi. Z kolei w Instytucie Piękna Lancôme wykorzystywane jest najbardziej zaawansowane narzędzie badające parametry młodości skóry zwany „Skin Screen”. Na tej podstawie eksperci dopasowują odpowiedni rytuał inspirowany najnowszymi technikami, np.  rewitalizującymi zabieg liftingujący, ekskluzywny masaż rozgrzewający czy procedurę skupiającą się na okolicach oczu. W perfumeriach Douglas znajdziemy też kapsuły MBR Premium SPA, Studio Pielęgnacji Re-Nutriv stworzone przez Estée Lauder oraz Clarins Skin Atelier.

Douglasa to omnichannelowy (sklepy stacjonarne i sprzedaż online) sprzedawca kosmetyków. Największymi rynkami firmy są Niemcy, Francja, Włochy, Holandia oraz Polska (na podstawie danych sprzedażowych z 2022 roku). W roku finansowym 2023 Douglas osiągnął sprzedaż netto w wysokości 4,1 miliarda euro. W Polsce Douglas ma 150 perfumerii.

Czytaj więcej: Douglas otwiera 150. perfumerię w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 17:10