StoryEditor
Salony beauty
09.02.2023 00:00

Michał Łenczyński z Beauty Razem w Radzie Przedsiębiorców przy RMŚP?

Michał Łenczyński, założyciel grupy Beauty Razem, w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP ma reprezentować branżę usług beauty / fot. materiały prasowe
Michał Łenczyński, założyciel Beauty Razem – społeczności zrzeszającej 60 tys. przedsiębiorców działających w usługach sektora beauty – miałby wejść do Rady Przedsiębiorców działającej przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Na skutek niekorzystnych zmian w prawie, a także rosnących kosztów działalności, coraz więcej salonów kosmetycznych się zamyka.

Michał Łenczyński, założyciel grupy wsparcia Beauty Razem, w której zrzeszonych jest 60 tys. przedsiębiorców działających w usługach beauty, miałby wejść do Rady Przedsiębiorców działającej przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Poinformował o tym sam Adam Abramowicz, Rzecznik MŚP.  

Adam Abramowicz napisał: „Rzecznik MŚP będzie się sprzeciwiał ograniczaniu praw kosmetologów. Michał Łenczyński ma wejśc do zespolu w Radzie Przedsiębiorcòw przy RMSP, który będzie pracował aby te prawa nie byly ograniczane. Zapraszam tych którzy chcą być aktywni także do pracy w tym zespole".

Chodzi o konsekwencje ustawy o wyrobach medycznych, która zaczęła obowiązywać 1 stycznia 2023 r. i wprowadziła zakaz reklamowania produktów i urządzeń przeznaczonych dla profesjonalistów oraz zabiegów z użyciem takich produktów, czyli np. wypełniaczy, nici, laserów itp.

Zgodnie z art. 103 ustawy, za publikacje reklamowe sprzeczne z obowiązującymi przepisami grozi kara pieniężna w wysokości do 2 mln zł. Do 30 czerwca br. mają być usunięte (np. z profili w mediach społecznościowych i ze stron internetowych) lub skorygowane komunikaty, które są niezgodne z prawem.

Czytaj więcej: Gabinety kosmetyczne boją się kar za reklamę zabiegów 

Od dawna toczy się też batalia pomiędzy środowiskiem medycznym a branżą beauty o wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej lub z jej pogranicza. Jak podnoszą prawnicy, definicja laika w rozporządzeniu UE w sprawie wyrobów medycznych stanowi, że laik to osoba, która nie ma formalnego wykształcenia w dziedzinie ochrony zdrowia lub medycznego, co może być interpretowane na niekorzyść osób prowadzących gabinety kosmetyczne i nie posiadających wymaganego wykształcenia.

Branża od dawna zabiega o uregulowanie zawodu kosmetologa, podnosząc, że osoby go wykonujące mają wysokie kompetencje potwierdzone dyplomami uczelni medycznych lub wyższych szkół zawodowych. Są posiadaczami dyplomu ukończenia uczelni wyższej z tytułem kosmetologa. Uregulowanie zawodu kosmetologa dałoby osobom z tym tytułem pełne umocowanie w wykonywaniu zaawansowanych zabiegów, do których prawa roszczą sobie obecnie lekarze – choć, jak punktują kosmetolodzy – wielu z nich nie ma odpowiednich uprawnień. Zabiegi z botoksem wykonują dziś nawet dentyści.

Zarazem pozwoliłoby to branży beauty na odsunięcie od wykonywania takich zabiegów osoby, które nie posiadają odpowiedniego wykształcenia i po kilkutygodniowych kursach przystępują do wykonywania inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, co szkodzi wizerunkowi całego środowiska.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Salony beauty
17.05.2024 15:58
Bezbolesne usuwanie zmian z powiek. Nowoczesna chirurgia oka
Dzięki postępom w technologii medycznej, usuwanie zmian skórnych w okolicach powiek stało się skuteczne i bezbolesne.
W trosce o zdrowie i estetykę naszych oczu, zwracamy coraz większą uwagę na zmiany skórne pojawiające się na powiekach. Dzięki nowoczesnym metodom medycznym, pacjenci mogą liczyć na bezpieczne i bezbolesne usuwanie zmian z powiek, co poprawia zarówno wygląd, jak i komfort życia. Regularne konsultacje i profilaktyka mogą znacząco wpłynąć na wczesne wykrycie i skuteczne leczenie tych zmian.

Czym są zmiany skórne na powiekach i jakie są metody ich usuwania?

Zmiany skórne na powiekach mogą przybierać różne formy – od łagodnych, takich jak brodawki, kępki żółte, gradówki czy cysty, po złośliwe, które wymagają dokładnej diagnozy. Choć często nie są bolesne, mogą powodować dyskomfort estetyczny.

Dzięki postępom w technologii medycznej usuwanie zmian skórnych w okolicach powiek stało się skuteczne i bezbolesne. Obecnie pacjenci mają dostęp do najnowocześniejszych metod, które minimalizują dyskomfort i zapewniają szybki powrót do codziennych aktywności.

image
Dzięki nowoczesnym metodom medycznym, pacjenci mogą liczyć na bezpieczne i bezbolesne usuwanie zmian z powiek, co poprawia zarówno wygląd, jak i komfort życia

- Laseroterapia

Laser CO2 to zaawansowana technologia wykorzystywana do usuwania zmian z powiek. Dzięki precyzyjnemu działaniu minimalizuje ryzyko uszkodzenia zdrowych tkanek i zapewnia szybki czas gojenia bez widocznych blizn. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a efekty są widoczne niemal natychmiast. Laseroterapia jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów poszukujących precyzyjnej i mało inwazyjnej metody usuwania zmian skórnych.

- Krioterapia czyli zamrażanie

Krioterapia, czyli metoda mrożenia zmian, jest stosowana głównie w przypadku mniejszych brodawek wirusowych. Procedura jest szybka i mało inwazyjna, a zmiany zanikają po kilku tygodniach. Ta technika jest szczególnie skuteczna w usuwaniu niewielkich, powierzchownych zmian. Metoda ta jest również ceniona za niski poziom ryzyka powikłań i krótki czas rekonwalescencji.

- Metoda Elektrokoagulacji

Elektrokoagulacja polega na usuwaniu zmian za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, co zwiększa komfort pacjenta. Technika ta jest efektywna, choć powoduje większe uszkodzenie tkanek w porównaniu z laseroterapią. Elektrokoagulacja jest często wybierana do usuwania zmian o większych rozmiarach lub tych o bardziej złożonej strukturze.

Zalety wybierania doświadczonych specjalistów

Decydując się na leczenie w renomowanych gabinetach, pacjenci mogą być pewni, że ich zdrowie i estetyka są w rękach ekspertów. Placówki specjalizujące się w chirurgii powiek i medycynie estetycznej oferują najwyższy poziom opieki, dzięki doświadczonym specjalistom. W takich gabinetach pacjenci mogą liczyć na profesjonalne podejście i nowoczesne metody leczenia.

Dr Mariusz Kęcik, założyciel jednego z takich wiodących gabinetów, jest uznawany za specjalistę w dziedzinie chirurgii powiek i medycyny estetycznej. Jego doświadczenie i kwalifikacje są gwarancją wysokiej jakości usług medycznych.

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, dr Kęcik jest laureatem prestiżowej nagrody Polskiego Towarzystwa Okulistycznego za innowacyjne wykorzystanie laserów w chirurgii powiek. Jego dorobek obejmuje ponad 50 publikacji naukowych i rozdziałów w specjalistycznych książkach. Jako wykładowca na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz prowadzący szkolenia dla Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, dzieli się swoją wiedzą z przyszłymi specjalistami, wpływając na rozwój medycyny w Polsce.

Każda procedura w takich gabinetach poprzedzana jest szczegółowym badaniem i konsultacją, co pozwala na dobór najlepszej metody leczenia dostosowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, specjaliści oferują swoim pacjentom profesjonalizm, skuteczność i osobiste podejście, co jest szczególnie cenione w medycynie estetycznej.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Perfumerie
17.05.2024 12:58
Douglas ma już blisko 40 gabinetów SPA w swoich perfumeriach. Ekskluzywne marki wykonują zabiegi także w gabinetach mobilnych
Douglas specjalizuje się w markach z półki premium i takie marki również oferują zabiegi w działających w perfumeriach gabinetach SPAmateriały prasowe Douglas
Sieć perfumerii Douglas stworzyła gabinety SPA już w 37 swoich perfumeriach w Polsce. Zabiegi wykonywane są także w 10 mobilnych kabinach, które przemieszczają się po kraju.

Sieć Douglas, zgodnie z zapowiedziami, rozwija usługową część swojego biznesu i uruchamia gabinety SPA w swoich perfumeriach. Takie ekskluzywne miejsca powstały już w 37 perfumeriach. Działa również 10 mobilnych kabin, które przemieszczają się po pozostałych salonach w kraju.

Zabiegi wykonuje wyspecjalizowana kadra - szkoleniowcy takich marek jak Dior, Lancôme, Caudalie, Murad, Shiseido, MBR, La Prairie, Strivectin, La Mer czy Estée Lauder, którzy wprowadzają w świat nowości, zaawansowanych składników, a także wykonują indywidualne konsultacje. Oferta jest bardzo szeroka, a różnorodność marek umożliwia dobranie odpowiedniego zabiegu do indywidualnych potrzeb.

Z wielu proponowanych zabiegów można skorzystać za darmo w ramach prezentu otrzymywanego przy zakupie produktów poszczególnych marek. Na podobnej zasadzie oferowane są usługi w mobilnych kapsułach eksperckich dostępnych w coraz większej liczbie perfumerii w całej Polsce. Harmonogram zabiegów dostępny jest na miesiąc do przodu w aplikacji Booksy.

Czytaj więcej: Douglas wszedł na Booksy 

Zabiegi trwają od 20 minut do godziny. Marka Murad stworzyła dla Douglas trzy profesjonalne terapie pielęgnacyjne, Caudalie proponuje badanie skóry połączone z nieinwazyjnym zabiegiem, a Sensai stawia na relaksujące zabiegi twarzy. W mobilnej kapsule La Mer rytuały bazują na produktach regenerujących The Mirace Broth. Możemy skorzystać w niej również z zabiegu nawilżającego, rytuału liftingującego czy kojącego. W Sisley Elite Club każdy zabieg poprzedza diagnoza, a zabieg np. odmładzający uzupełnia autorski masaż oparty na technice manualnej oraz drenażu kamieniami awenturynowymi. Z kolei w Instytucie Piękna Lancôme wykorzystywane jest najbardziej zaawansowane narzędzie badające parametry młodości skóry zwany „Skin Screen”. Na tej podstawie eksperci dopasowują odpowiedni rytuał inspirowany najnowszymi technikami, np.  rewitalizującymi zabieg liftingujący, ekskluzywny masaż rozgrzewający czy procedurę skupiającą się na okolicach oczu. W perfumeriach Douglas znajdziemy też kapsuły MBR Premium SPA, Studio Pielęgnacji Re-Nutriv stworzone przez Estée Lauder oraz Clarins Skin Atelier.

Douglasa to omnichannelowy (sklepy stacjonarne i sprzedaż online) sprzedawca kosmetyków. Największymi rynkami firmy są Niemcy, Francja, Włochy, Holandia oraz Polska (na podstawie danych sprzedażowych z 2022 roku). W roku finansowym 2023 Douglas osiągnął sprzedaż netto w wysokości 4,1 miliarda euro. W Polsce Douglas ma 150 perfumerii.

Czytaj więcej: Douglas otwiera 150. perfumerię w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. maj 2024 15:28