StoryEditor
Targi i konferencje
19.02.2009 00:00

Perły Rynku Kosmetycznego 2009 wybrane!

17 statuetek i 35 dyplomów trafiło w ręce producentów kosmetyków, którzy zgłosili swoje nowości do konkursu Perły Rynku Kosmetycznego 2009 organizowanego przez „Wiadomości Kosmetyczne”. Nagrody zostały rozdane 18 lutego br. w gościnnych progach klimatycznej restauracji Tiffany’s w Warszawie. Wśród nagrodzonych znalazły się kosmetyki takich firm i marek jak: L’Oréal Paris; Maybelline; Nivea; Adidas i Rimmel (Coty); Dove (Unilever); Pantene Pro-V i Gillette (Procter & Gamble); Henkel; Celia i Perfecta (Dax Cosmetics); Oceanic; Under Twenty i Lirene (Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris); Ziaja; Soraya; Johnson’s Baby i Clean & Clear (Johnson & Johnson); Colgate-Palmolive; Laboratorium Kosmetyczne Joanna; Eveline Cosmetics; C-Thru (Sarantis); Gosh Cosmetics; Bell; Revlon; IsaDora; Golden Rose; Vipera Cosmetics; Pierre René; Venita; Cleanic (Harper Higienics). Najwięcej nagród i wyróżnień, bo po 4 – czyli za wszystkie swoje zgłoszone produkty – zebrały w tym roku firmy Oceanic i Coty, ale po dwie statuetki za pierwsze miejsca odebrały firmy Nivea i Eveline Cosmetics. Zobacz laureatówZobacz fotorelację Laureaci kolejnej edycji konkursu Perły Rynku Kosmetycznego Biuro podróży ITAKA ufundowało główną nagrodę dla Czytelników Wiadomości Kosmetycznych głosujących na Perły Rynku Kosmetycznego 2009 - tygodniowe wczasy dla dwóch osób na Wyspach Kanaryjskich. Pan Tomasz Borychowski, koordynator sieci agencyjnej biura podróży ITAKA, podczas gali wylosował zwycięzcę - nagroda powędrowała do pani Marii Dwojak, właścicielki drogerii A-Z z Polkowic.

Tegoroczną uroczystość rozdania nagród uświetnił wykład pani Magdaleny Zimnej, dyrektor działu badań Gfk Polonia, na temat trendów konsumenckich na polskim rynku w latach 2008 – 2009. Wykład odnoszący się m.in. do przewidywanych zachowań konsumentów w czasach kryzysu, wzbudził ogromne zainteresowanie uczestników spotkania.
Gości zebranych na Gali bawił aktor-brzuchomówca Piotr Boruta, znany z występów z lalką Czocherem w programie „Mam talent”.
Do konkursu Perły Rynku Kosmetycznego 2009 zostało zgłoszonych ponad 170 produktów. Miał on inną formułę niż jego poprzednie edycje. W ubiegłych latach najlepsze nowości wybierali konsumenci. W tym roku – czytelnicy Wiadomości Kosmetycznych, właściciele i pracownicy drogerii oraz sklepów posiadających w ofercie kosmetyki. Ankieta z nowościami biorącymi udział w konkursie została wydrukowana na łamach Wiadomości Kosmetycznych (nr 11 (28), listopad 2008). Czytelnicy głosowali na trzy, ich zdaniem najlepsze produkty w każdej kategorii i wysyłali wypełnione ankiety bezpośrednio na adres firmy badawczej GfK Polonia. Instytutowi GfK zostało powierzone czuwanie nad analizą wyników rankingu, aby konkurs spełniał wysokie standardy działań Grupy Wydawniczej Lebensmittel Praxis Verlag, w której znajduje się także wydawca „Wiadomości Kosmetycznych” i „Wiadomości Handlowych”.
Wspaniałe nagrody dla czytelników biorących udział w głosowaniu ufundowały firmy ITAKA i Wonderbox. Główną nagrodę – tygodniowe wczasy dla dwóch osób na Wyspach Kanaryjskich – wygrała Maria Dwojak, właścicielka Drogerii A-Z w Polkowicach. Pan Tomasz Borychowski, koordynator sieci agencyjnej biura podróży ITAKA, wylosował zwycięzcę podczas Gali Perły 2009 i przekazał symboliczny voucher na ręce Bożeny Graczyk, kierownika sprzedaży i marketingu Wiadomości Kosmetycznych. Pani Maria Dwojak, dzięki ITACE spędzi tydzień w 4-gwiazdkowym hotelu Rio Calma na wyspie Fuerteventura.
Pięć nagród dodatkowych – kuponów podarunkowych Wonderbox m.in. na ekskluzywne zabiegi relaksacyjne w SPA, trafiło w ręce następujących osób: Danuta Sikora, właścicielka sklepu wielobranżowego w Borku Wielkopolskim; Barbara Grabowska, właścicielka sklepu w Turku; Magdalena Mączka, asystent kierownika supermarketu drogeryjnego Rossmann w Olkuszu; Barbara Nowak, właścicielka sklepu „Basia” w miejscowości Rumia-Janowo; Artur Rogula, właściciel sklepu Elraj we Włoszczowej. Nagrody przekazała pani Beata Marciniak, product and communication manager Wonderbox Poland.
Partnerami Generalnymi Gali Perły Rynku Kosmetycznego 2009 były firmy: ITAKA, Polska Grupa Drogeryjna, Willson & Brown. Rolę Partnerów przyjęły także firmy: NAVO Polska Grupa Dystrybucyjna, ActiPack – producent opakowań, Hurtownia Kosmetyków sc Ewa, Polska Sieć Drogerii Vica, Przedsiębiorstwo Handlowe AMA SA, Drogerie Visage, Dystrybutor Kosmetyków WiT oraz Wonderbox Poland.
Laureatom serdecznie gratulujemy, a Partnerom dziękujemy za wsparcie.

Redakcja Wiadomości Kosmetycznych
 

 

 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
25.04.2024 16:30
Joni Teens mówi „nie” miesiączkowym tematom tabu
Joni Teens zaprosiło ginekolożkę i edukatorkę seksualną by opowiedziały gościom i gościniom imprezy o stanie wiedzy młodych Polek na temat ich ciał.Agata Grysiak
W ostatnich latach obserwujemy coraz większą otwartość społeczną na rozmowy o menstruacji i zdrowiu reprodukcyjnym. W odpowiedzi na te zmiany, marka Joni Teens, znana z produkcji produktów menstruacyjnych oraz środków do higieny intymnej, zorganizowała wyjątkowe spotkanie edukacyjne. Celem tego wydarzenia było nie tylko zaprezentowanie swoich produktów, ale przede wszystkim wsparcie młodych osób menstruujących w ich drodze do dojrzałości płciowej.

Spotkanie odbyło się w przestronnej i estetycznie urządzonej sali restauracji Marcello, która na czas wydarzenia zamieniła się w przyjazną przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń. Główną atrakcją był miniwykład poprowadzony przez edukatorkę seksualną z grupy Ponton oraz doświadczoną ginekolożkę. Poruszane tematy obejmowały szeroko pojętą higienę intymną, ginekologię, edukację seksualną oraz metody wsparcia dla młodych osób w okresie dojrzewania.

W trakcie spotkania goście mieli także możliwość bliższego zapoznania się z produktami Joni Teens. Założycielka marki i jej zespół zaprezentowali różnorodność dostępnych tamponów i podpasek, podkreślając ich innowacyjne cechy, takie jak ekologiczne materiały czy nowoczesne rozwiązania minimalizujące ryzyko podrażnień. Ponadto, odwiedzający mogli przetestować wybrane produkty, co pozwoliło na bezpośrednią ocenę ich jakości i komfortu użytkowania.

Podczas spotkania organizowanego przez Joni Teens wiele uwagi poświęcono zagadnieniu bezpieczeństwa stosowania konwencjonalnych tamponów i podpasek. Zostało podkreślone, że wiele dostępnych na rynku produktów menstruacyjnych zawiera substancje, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Chodzi przede wszystkim o drażniące i alergizujące składniki, a także o pochodne chloru, które są stosowane podczas procesu wybielania. Eksperci zwrócili uwagę na to, że tego typu substancje mogą przyczyniać się do nawracających stanów zapalnych okolic intymnych, co może prowadzić do długotrwałych problemów zdrowotnych, a nawet do potencjalnej niepłodności. Dyskusja ta miała na celu uświadomienie uczestników o konieczności wybierania bezpieczniejszych, certyfikowanych produktów, które są wolne od szkodliwych chemikaliów, a co za tym idzie – bardziej przyjazne dla zdrowia.

image
Agata Grysiak

Dla wielu uczestników i uczestniczek jednym z najbardziej pamiętnych momentów było stworzenie kolorowej, pozytywnej atmosfery. Organizatorzy zadbali o to, by każdy czuł się swobodnie, w tym poprzez urocze, kolorowe menu cateringowe oraz możliwość zrobienia zdjęć z magicznym jednorożcem, co dodało spotkaniu lekkości i radości.

Czytaj także: Produkty zapachowe do okolic intymnych: szkodliwy trend czy szansa biznesowa?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
12.04.2024 11:33
Anna Oborska, Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego: Polskie firmy to czarny koń Cosmoprof Bologna
Anna Oborska, dyrektor generalna Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego (z lewej) i Agnieszka Sobkowiak, manager ds. komunikacji i PRfot. PSPKD
Polskie firmy zaskakują liczbą stoisk, kreatywnymi pomysłami i szeroką ofertą produktów kosmetycznych. Świadkami ogromnego zainteresowania polskimi markami i produktami byli w tym roku przedstawiciele administracji publicznej. Mamy nadzieję, że zaprocentuje to jeszcze większym wsparciem dla rozwoju eksportu w sektorze kosmetycznym – mówi Anna Oborska, dyrektor generalna Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego podsumowując targi Cosmoprof Worldwide Bologna 2024, w których uczestniczyło blisko 180 firm z Polski.

Z jakimi wrażeniami wróciłyście Panie z tegorocznych targów Cosmoprof w Bolonii?

Cosmoprof Bologna to największe targi kosmetyczne na świecie i jednocześnie miejsce obowiązkowej obecności dla wszystkich osób, które chcą czuć puls kosmetycznego biznesu.

Są tu dostawcy, dystrybutorzy, przedstawiciele administracji z wszystkich krajów UE, organizacji otoczenia biznesu, media i klienci.

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego reprezentowałyśmy we dwie. Razem z Agnieszką Sobkowiak odbyłyśmy szereg spotkań z polskimi firmami, spośród których liczne są naszymi firmami członkowskimi. Udział w targach Cosmoprof z perspektywy organizacji branżowej, to możliwość podtrzymania trwających od lat kontaktów z polskimi firmami, w tym firmami członkowskimi PSPKD, a także okazja do nawiązania nowych relacji.

Organizatorzy na tegoroczną edycję oddali do dyspozycji wystawców 200 tys. mkw. Targi odwiedziło blisko 250 tys. osób z ponad 150 krajów. Z roku na rok rośnie zarówno liczba wystawców, liczba reprezentowanych rynków, jak i gości.

Bo choć lata pandemii w wielu sferach prowadzenia biznesu wprowadziły liczne zmiany organizacyjne z optymalizacją w tle, to potwierdziły jednocześnie: kontakty osobiste są w biznesie kosmetycznym kluczowe. A możliwość bezpośredniej rozmowy i obejrzenia produktów będą zawsze bardziej efektywną drogą dotarcia do klienta niż najlepszy katalog. Polskie firmy uczestniczące w targach Cosmoprof budują wizerunek i rozpoznawalność swoich marek a także całej polskiej branży kosmetycznej.

Jak wypadły polskie firmy?

Polskie firmy to tradycyjnie już czarny koń Cosmoprof Bologna. Zaskakują liczbą stoisk, kreatywnymi pomysłami i szeroką ofertą produktów kosmetycznych, opartych o surowce naturalne i odkrycia biotechnologii. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich produktów jest środowisko – to ma przełożenie tak na składy produktów, jak i ewolucję opakowań.

W Bolonii polskie stoisko wystawiła Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Udostępniła ona przestrzeń do ekspozycji produktów i prowadzenia rozmów licznym polskim markom, które nie dysponowały własnymi stoiskami. Liczba odwiedzających to stoisko gości była tak duża, że warto w przyszłym roku pomyśleć o jego utrzymaniu i powiększeniu, bo jest ono szansą dla firm dysponujących mniejszym budżetem.

Zainteresowanie polskimi produktami kosmetycznymi, którego świadkami byli pracownicy PAIH oraz przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii, to także ogromna wartość, bo choć branża produktów kosmetycznych od lat zaliczana jest do priorytetowych sektorów polskiej gospodarki i jej dedykowane są liczne programy pomocy publicznej, to jeśli ta branża w takim środowisku zyskuje swoich ambasadorów wśród przedstawicieli administracji publicznej, to będzie to procentować w przyszłości.

Jakie trendy dało się zauważyć w prezentacji marek i produktów?

Żadnym zaskoczeniem nie jest nasze poczucie, że wiodącymi trendami są naturalność i ekologia. Na tych dwóch filarach koncentruje się dziś cały świat, a Unia Europejska – w sposób szczególny. Nie mają tu zaległości także polscy producenci.

Czy branżowe targi są nadal dobrym miejscem do robienia biznesu?

Targi są miejscem dla biznesu doskonałym. Bo jak w soczewce skupia się tu zarówno środowisko tradycyjnie kojarzone z biznesem – producenci i dystrybutorzy, jak i liczni inni gracze otoczenia biznesu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
08. maj 2024 23:53