StoryEditor
Producenci
03.02.2023 00:00

Lush wspiera badania nad rakiem za pomocą nowej bomby kąpielowej

Złota bomba do kąpieli Dexter‘s Dragon’s egg pozwoli na zebranie funduszy na specjalistyczne badania nad bardzo poważnym i groźnym nowotworem, na który chorują wyłącznie dzieci. / materiały prasowe Lush Cosmetics
Nowy produkt firmy Lush, Dexters Dragon’s egg, zawita za kilkanaście dni na wirtualne półki sklepu online i do sklepów stacjonarnych w wybranych krajach. Firma uczci w ten sposób pamięć syna dyrektora ds. cyfrowych Lush, małego Dextera Constantine, którego rodzicom zabrał mięśniakomięsak prążkowanokomórkowy, rzadki nowotwór wieku dziecięcego.

W zeszłym roku Jack Constantine, dyrektor ds. cyfrowych firmy Lush, stracił swojego siedmioletniego syna Dextera z powodu mięśniakomięsaka prążkowanokomórkowego, rzadkiego nowotworu wieku dziecięcego, co do którego brakuje świadomości oraz funduszy na badania i leczenie. Aby uhonorować Dextera i dzieci takie jak on, Lush wspiera uruchomienie Dexter‘s Arc, platformy zbierania funduszy utworzonej przy wsparciu zarejestrowanej organizacji charytatywnej Alice‘s Arc. Fundusze zebrane za pośrednictwem Dexter‘s Arc zostaną przeznaczone na badania nad mięśniakomięsakiem prążkowanokomórkowym bez udziału zwierząt.
 

Dexter Constantine

Rodzina Constantine czule nazywała Dextera swoim „władcą smoków”, dlatego 15 lutego, w Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem u Dzieci, firma Lush wprowadzi na rynek limitowaną edycję najlepiej sprzedającej się bomby do kąpieli Dragon’s egg, nazwaną Dexter‘s Dragon’s egg. 100% dochodu ze sprzedaży trafi do Dexter‘s Arc. Obecnym celem promocji jest zebranie 500 tysięcy dolarów specjalnie na potrzeby badań nad tym rzadkim nowotworem i to bez udziału zwierząt, co dodatkowo winduje koszta.
 

Jack i ja jesteśmy załamani utratą naszego słodkiego Dextera. Na zawsze pozostanie w naszych myślach i zawsze będzie nam go brakowało. Jesteśmy bardzo wdzięczni Lush i całemu personelowi, który stworzył Dexter‘s Dragon’s egg, aby podnieść świadomość na temat miesiąca świadomości raka u dzieci. Czuliśmy ogromne wsparcie ze strony Lush i Alice’s Arc, zapewniając naszej rodzinie sposób na opowiedzenie historii Dextera i podniesienia świadomości na temat mięśniakomięsaka prążkowanokomórkowego od czasu jego śmierci. — powiedziała w oświadczeniu prasowym matka Dextera, Rachel Constantine.

Czytaj także: Lush otwiera pierwszy sklep stacjonarny w Polsce. Od 17 lutego zaprasza do Złotych Tarasów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.05.2025 09:00
Franck Marilly, szef regionu EMEA w Shiseido, odchodzi ze stanowiska. Nie będzie następcy
Jeśli chodzi o prognozy Shiseido na 2025 rok, japoński koncern zakłada 4-procentowy wzrost.Shutterstock

Japońska grupa kosmetyczna Shiseido ogłosiła rezygnację Francka Marilly, prezesa regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Marilly, który dołączył do firmy w 2018 roku, oficjalnie ustąpi ze stanowiska 31 maja. Firma podała „powody osobiste” jako powód jego odejścia.

Shiseido, którego portfolio obejmuje takie marki jak m.in. Drunk Elephant, Nars i Serge Lutens, potwierdziło w komunikacie prasowym, że nie wyznaczy następcy na stanowisko prezesa EMEA.

Alberto Noé, który pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego Shiseido EMEA od maja 2024 roku, będzie nadal kierował regionem, którego centrala mieści się w Paryżu. Pełni on również funkcję tymczasowego szefa Shiseido America po odejściu Rona Gee 15 kwietnia br.

Ta zmiana na wysokim szczeblu Shiseido następuje w okresie mieszanych wyników grupy. W 2024 roku zysk operacyjny Shiseido spadł znacząco do 7,58 mld jenów (ok. 48,3 mln USD), w porównaniu z 28,13 mld jenów w roku wcześniejszym.

Podczas gdy region EMEA odnotował 8-procentowy wzrost sprzedaży, a Japonia 10-procentowy, firma odnotowała znaczące spadki na innych rynkach. Spadła sprzedaż w Chinach (o 5 proc.), w Ameryce (o 7 proc.) i o 24 proc. w sektorze travel retail.

Jeśli chodzi o prognozy Shiseido na 2025 rok, japoński koncern zakłada 4-procentowy wzrost. Firma chce skupić się na swoich najważniejszych markach: Shiseido, Clé de Peau i Nars, jednocześnie robiąc ewaluację i oceniając potencjał zbycia aktywów w ramach szerokiej strategii restrukturyzacji.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.05.2025 16:29
L’Oréal rozważa przejęcie brytyjskiej marki Medik8
Medik8 to marka działająca w obszarze autopersonalizacji rutyny pielęgnacyjnej.Medik8

L’Oréal może wkrótce rozszerzyć swoje portfolio o kolejną markę z segmentu dermokosmetyków. Według doniesień WWD, francuski gigant kosmetyczny jest faworytem w wyścigu o przejęcie brytyjskiej marki Medik8, specjalizującej się w produktach z witaminą A. Transakcja miałaby na celu dalsze wzmocnienie pozycji L’Oréal w dynamicznie rozwijającym się segmencie pielęgnacji skóry premium, zwłaszcza w obszarze retinoidów.

Medik8, założone w 2009 roku przez Elliota Isaacsa, koncentruje się na rozwoju produktów opartych na witaminie A, w szczególności retinalu – alternatywie dla klasycznego retinolu. Flagowa linia Crystal Retinal zdobyła popularność dzięki połączeniu skuteczności i delikatniejszego działania w porównaniu z tradycyjnymi retinoidami. Marka zdobyła silną pozycję w Wielkiej Brytanii i Europie, a obecnie intensywnie rozwija działalność na rynku amerykańskim.

Według szacunków, przychody Medik8 w 2025 roku mają osiągnąć poziom około 115 mln dolarów amerykańskich. Tylko w 2024 roku sprzedaż wzrosła o 50 proc., co czyni markę jednym z najszybciej rozwijających się graczy w segmencie dermokosmetyków premium. Tak dynamiczny wzrost zainteresowania mógł przyciągnąć uwagę L’Oréal, który w ostatnich latach aktywnie inwestuje w rozwój swojego działu dermatologii kosmetycznej.

Jeśli dojdzie do przejęcia, będzie to kolejny krok w strategii L’Oréal polegającej na wzmacnianiu obecności w segmencie specjalistycznej pielęgnacji skóry. Marka Medik8 może stanowić istotne uzupełnienie portfolio koncernu, które już obejmuje takie brandy jak La Roche-Posay, CeraVe czy SkinCeuticals.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
13. maj 2025 10:41