StoryEditor
E-commerce
10.05.2023 00:00

Douglas ma problem z e-apteką Disapo i jej byłym właścicielem

Przedstawiając stratę netto za ubiegły rok w wysokości 306 milionów euro, Douglas częściowo przypisał ją niepowodzeniom w nowym sklepie internetowym / fot. archiwum wiadomoscikosmetyczne.pl
Douglas, który na początku ubiegłego roku zapragnął rozszerzyć swoją internetową ofertę o leki i w tym celu nabył holenderską e-aptekę Disapo, teraz ma problem. Nie tylko nie poprawiło to wyników sieci. Były właściciel Disapo, zatrudniony później jako dyrektor w Douglasie, wytoczył firmie kilka procesów – donosi portal RTL Nieuws.

W zeszłym roku Douglas zapragnął wejść na rynek aptek internetowych. W tym celu przejął holenderską e-aptekę Disapo.

Czytaj też: Douglas wchodzi na rynek aptek internetowych

Dzięki poszerzeniu oferty w kanale e-commerce, Douglas miał powrócić na ścieżkę rentowności, po stratach jakie sieć poniosła podczas kryzysu covidowego. Była wtedy zmuszona zamknąć około 500 spośród 2400 perfumerii - głównie na rynkach Europy Południowej,

Czytaj też: Douglas w Polsce nie zamierza zamykać perfumerii stacjonarnych

Jednak portal RTL Nieuws donosi, że entuzjazm Dauglasa dla internetowej apteki opadł. Przedstawiając stratę netto za ubiegły rok w wysokości 306 milionów euro, sieć częściowo przypisała ją niepowodzeniom w nowym sklepie internetowym. W następstwie ze stanowiska dyrektora w Douglasie zwolniony został Sebastian Kraus, były właściciel e-apteki. Van der Laan, prezes perfumerii obawiał się bowiem, że będzie zawyżał wyniki sprzedaży aptecznej.  

Na to Douglas nie mógł sobie pozwolić, ponieważ za Disapo zapłacił połowę jej wartości wycenianej na 47 mln euro, czyli 24 mln euro. Pozostałe 23 miliony miałyby być wypłacane w ratach w zależności od wyników sklepu internetowego.

Oprócz kłopotów z rentownością Douglas boryka się też z procesami, które wytoczył sieci Sebastian Kraus. Jak czytamy w RTL Nieuws, jeden dotyczył odzyskania pracy w sieci, drugi oszustwa, w wyniku którego poniósł – według jego oceny – szkodę w wysokości ponad 51 mln euro. Jak dotąd próby odzyskania pracy nie powiodły się. Sąd Rejonowy w Limburgu odrzucił też wniosek o wynagrodzenie przejściowe i dodatkową odprawę w wysokości 100 tys. euro. Druga sprawa jest wciąż w toku.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
24.05.2024 12:38
Amazon zatrudnia osoby niewidome w ramach programu HOMER
Amazon stawia na zatrudnianie osób z niepełnosprawnością wzroku.Shutterstock
W Polsce, gdzie ponad 100 tysięcy osób niewidomych zmaga się z barierami zawodowymi, Amazon wprowadza innowacyjne rozwiązania mające na celu zwiększenie ich aktywności zawodowej. Mimo że wskaźnik zatrudnienia wśród osób niewidzących nie przekracza 20 proc., nowy program HOMER, realizowany w centrum logistycznym w Bielanach Wrocławskich, ma szansę znacząco poprawić tę statystykę. Jest to pierwsza taka inicjatywa Amazon w Unii Europejskiej i trzecia na świecie, która powstała przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Politechniką Wrocławską.

Program HOMER został zainicjowany na początku bieżącego roku i już przynosi pierwsze efekty. Po zakończonej fazie pilotażowej, pięć osób z niepełnosprawnością wzrokową skutecznie wdrożyło się i obecnie pracuje w centrum logistycznym Amazon. Dzięki sukcesowi projektu, planowane jest zwiększenie liczby etatów dla osób niewidzących i słabowidzących do 50 w całej Polsce. Dominika Bąk-Majka, Senior Operations Manager w Amazon i współtwórczyni programu, podkreśla, że HOMER umożliwia pracę w obszarach takich jak pakowanie, przyjmowanie towaru czy sortowanie paczek, jednocześnie badając możliwości zatrudnienia w innych lokalizacjach.

Sygnał do stworzenia programu HOMER nadszedł z lokalnych władz, które zwróciły uwagę na potrzebę tworzenia nowych, bezpiecznych miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi. Krzysztof Maj, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego, wyraził zadowolenie z inicjatywy, wskazując na jej znaczenie dla absolwentów Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, którego celem jest przygotowanie do zawodu osób z niepełnosprawnościami.

Implementacja programu HOMER wiązała się z wieloma wyzwaniami technicznymi i organizacyjnymi, które rozwiązano dzięki współpracy z inżynierem z Politechniki Wrocławskiej, Markiem Tankielunem, który jest osobą niewidomą. Dzięki jego doświadczeniu możliwe było dostosowanie centrum logistycznego do potrzeb osób niewidzących, co obejmowało testowanie stanowisk pracy oraz dostosowanie ścieżek komunikacyjnych. Marek Tankielun podkreśla, jak ważna jest dostępność infrastruktury, która zapewnia osobom niewidomym pełną samodzielność w przestrzeni pracy.

Czytaj także: UOKiK nałożył karę na Amazon za wprowadzanie konsumentów w błąd

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
23.05.2024 13:14
Answear otwiera pierwszy concept store w Warszawie
Answear przenosi część biznesu do przestrzeni stacjonarnej.Shutterstock
Answear, znana platforma e-commerce z siedzibą w Krakowie, otworzyła swój pierwszy stacjonarny concept store. Obiekt znajduje się w odnowionej przestrzeni warszawskiej Fabryki Norblina i zajmuje powierzchnię 2000 m². Jest to znaczący krok dla firmy, która do tej pory funkcjonowała wyłącznie w przestrzeni internetowej.

Concept store Answear oferuje klientom nie tylko produkty odzieżowe, ale również dodatki i przedmioty z kategorii home & lifestyle. Sklep podzielony jest na strefy produktowe, a oprócz tradycyjnych funkcji sklepowych, obiekt wyposażony jest w nowoczesne przymierzalnie i punkt krawiecki.

W nowo otwartym concept store Answear, który zajmuje przestrzeń 2000 m², klienci mogą przeglądać bogaty i różnorodny asortyment produktów podzielonych na tematyczne strefy. Sklep oferuje artykuły od renomowanych projektantów i marek takich jak Victoria Beckham, Tory Burch, Rotate, Custommade, Elisabetta Franchi, Liu Jo, Pinko, MICHAEL Michael Kors, Iro, Diesel, AllSaints, Vanda Novak, Coach, Swarovski, Furla oraz od popularnych marek takich jak adidas, Calvin Klein, Boss, Tommy Hilfiger i Polo Ralph Lauren. W ofercie znajdują się produkty dla mężczyzn, kobiet i dzieci, a także przedmioty z kategorii home & lifestyle dostępne w dziale domowym. Nie wiadomo jeszcze, czy Answear zaoferuje w tej lokalizacji produkty z kategorii home spa czy kosmetyki.

Jednym z głównych atutów nowo otwartego sklepu jest jego design i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Wnętrze sklepu charakteryzuje się drewnianymi podłogami i niestandardowymi meblami, a zakupy ułatwiają innowacyjne rozwiązania takie jak inteligentne przymierzalnie i nowoczesne kasy z podwójnymi ekranami. Te elementy mają na celu ułatwienie i uprzyjemnienie procesu zakupowego.

Otwarcie concept store jest częścią strategii Answear mającej na celu integrację doświadczeń zakupowych online i offline oraz wzmocnienie obecności marki w segmencie premium. Chociaż sprzedaż stacjonarna nie będzie dominować w ogólnej strukturze przychodów firmy, Answear liczy na pozytywny wpływ tego przedsięwzięcia na wizerunek i relacje z klientami oraz partnerami. Firma, której działalność rozciąga się obecnie na 12 rynków, kontynuuje ekspansję i poszukiwanie nowych możliwości wzrostu.

Czytaj także: Sklep online HalfPrice zakończył działalność. Prezes CCC: to była prowizorka.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
28. maj 2024 08:40