StoryEditor
E-commerce
28.04.2022 00:00

Hebe uruchamia marketplace. Startuje projekt Hebe Partner

Sklep internetowy Hebe będzie działać jak marketplace. Sieć Hebe rozszerza ofertę hebe.pl oraz aplikacji Hebe o produkty od zewnętrznych dostawców. Będą one oznaczone znakiem Hebe Partner.

Hebe jeszcze mocnej wchodzi w e-commerce. Hebe Partner to najnowszy projekt sieci drogeryjnej, która prowadzi blisko 300 sklepów stacjonarnych w Polsce i internetową drogerię hebe.pl

Internetowa drogeria hebe.pl będzie działać jak marketplace. Oferta sklepu znacznie się powiększy dzięki współpracy z zewnętrznymi dostawcami.

– Program partnerski Hebe Partner w ramach sklepu internetowego hebe.pl i aplikacji Hebe zakłada rozszerzenie oferty produktowej dzięki współpracy z partnerami, wybranymi dostawcami Hebe. Produkty oznaczone znakiem Hebe Partner będą wysyłane bezpośrednio przez jednego z naszych zaufanych dostawców. Program zostanie uruchomiony w najbliższym czasie – poinformowała wiadomoscikosmetyczne.pl Weronika Gwiazda, koordynator ds. marketingu w Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja.

Znak Hebe Partner został zgłoszony do urzędu patentowego, trwa jego rejestracja. Zakres rejestracji obejmuje m.in. „zapewnianie platformy internetowej [marketplace] dla nabywców i sprzedawców towarów i usług; Usługi sprzedaży towarów i usług na rzecz osób trzecich za pośrednictwem platformy internetowej [marketplace]; Promocja sprzedaży dla osób trzecich za pośrednictwem platformy internetowej [marketplace]; Usługi sprzedaży detalicznej, sprzedaży detalicznej online, handlu hurtowego, wysyłkowej sprzedaży detalicznej”.

Zmienił się już regulamin zakupów w hebe.pl, w którym zostały uwzględnione zasady zakupów u firmy partnerskich. Hebe informuje kupujących: „Klientowi wyświetlać się będzie to czy Produkty pochodzą od Sprzedawcy czy też od Partnera oraz informacja od jakiego Partnera pochodzą Produkty”.

Hebe to jedna z największych sieci drogeryjnych działających w Polsce. W maju 2021 roku minęło 10 lat odkąd Hebe pojawiło się na naszym rynku. Internetowa drogeria ruszyła natomiast 17 lipca 2019 r. Dziś ta należąca do Jerónimo Martins sieć (właściciel dyskontów Biedronka) to około 290 drogerii oferujących zróżnicowany asortyment oraz autorskie produkty marki Hebe, a także portfolio marek na wyłączność. Do końca roku punktów Hebe będzie już ponad 300. Sieć cały czas uruchamia kolejne placówki i wchodzi do kolejnych miast. 

Czytaj: Sieć Hebe od 11 lat na rynku. Już wkrótce będzie miała 300 lokalizacji

Sieć, która swoją działalność zaczęła w Polsce, wychodzi na inne rynki i poszukuje specjalistów do obsługi e-sklepów w danych regionach. Hebe przez swoją stronę hebe.com zaopatruje już także klientów na rynkach Czech, Niemiec, Słowacji i Portugalii. Sieć przygotowuje się także do otwierania stacjonarnych sklepów na zagranicznych rynkach. Dziś w mediach społecznościowych strona Hebe zmieniła nazwę na Hebe Polska. 

Czytaj: Hebe rozwija stronę hebe.com i sprzedaż na zagranicznych rynkach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
23.11.2023 03:35
Michal Owerczuk, Gemini Polska: Jak budować e-commerce w kategorii zdrowie i uroda {Beauty Rozmowy Wiadomości Kosmetycznych]
Michał Owerczuk, członek zarządu, dyrektor e-commerce, Gemini Polska w studio TV Wiadomości Kosmetycznychwiadomoscikosmetyczne.pl
E-commerce w kategorii zdrowie i uroda rośnie szybciej niż cały e-commerce, a jednocześnie ma nadal bardzo duży potencjał do wzrostu – mówi Michał Owerczuk, członek zarządu i dyrektor e-commerce w Gemini Polska. Czy gemini.pl chce uczestniczyć w wyścigu o fotel lidera w e-commerce w kategorii zdrowie i uroda? Z jakimi markami kosmetycznymi chce współpracować? Czy i jakie przejęcia zmienią rynek beauty e-commerce w Polsce? O tym więcej w naszej video rozmowie.

W okresie pandemicznym e-commerce w ciągu roku był w stanie skumulować 3-4 lata wzrostu. Teraz naturalne jest, że ten wzrost jest dużo niższy. Natomiast wciąż jest dwucyfrowy i w zależności od tego na jakie spojrzy się źródła – w tym roku był w Polsce kilkunastoprocentowy, rzędu 13-15 proc. W horyzoncie 3 do 5 lat będzie się utrzymywał na poziomie 11-14 proc. rocznie, więc wciąż jest to dość szybki wzrost i wyraźnie wyższy niż dynamika handlu detalicznego w kraju. 

Kategoria zdrowie i uroda rośnie wyraźnie szybciej niż cały e-commerce. Prognozy na kolejne lata mówią o wzroście wyższym o około 5 p. proc. niż średnia rynkowa dla e-commerce. 

Przyczyn jest wiele. Jedną z nich jest na pewno to, że tzw. penetracja e-commerce, czyli udział sprzedaży e-commerce w sprzedaży całkowitej w kategorii zdrowie i uroda jest wyraźnie poniżej średniej dla e-commerce, w zależności od źródeł – są jedno lub dwucyfrowe udziały, podczas gdy dla kategorii takich jak np. elektronika, moda wynoszą ponad 20-30 proc. Jest więc duży potencjał do wzrostu i widzimy go w liczbach.

 

 

Na gemini.pl w zależności od sezonu oferujemy 20-30 tys. SKU. Cały nasz zespół ciężko pracuje, by asortyment nadal optymalizować – rozszerzać, a jednocześnie ograniczać te SKU, które są mniej popularne wśród naszych klientów. Jesteśmy oczywiście zainteresowani współpracą z nowymi dostawcami produktów z kategorii beauty. 

Więcej o prognozach dla e-commerce w kategorii zdrowie i uroda; analizach koszyków e-klientów i co z nich wynika; czynnikach, które wpływają na decyzje zakupowe konsumentów poruszających się po platformach sprzedażowych; pozycjonowaniu gemini.pl i udziale w rywalizacji o rynek beauty;  inwestycjach firmy w rozwój e-commerce, a także o tym jakie doświadczenia do Gemini przeniósł z Allegro – opowiedział nam Michał Owerczuk, członek zarządu i dyrektor e-commerce Gemini Polska w ramach cyklu Beauty Rozmowy Wiadomości Kosmetycznych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
22.11.2023 09:05
Dino ma problemy z przejęciem udziałów w eZebra
17 października 2023, zarząd Dino poinformował, że zawarł ze spółką eZebra.pl przedwstępną warunkową umowę sprzedaży udziałów i umowę wspólników.wiadomoscikosmetyczne.pl
Transakcja przejęcia udziałów w eZebra przez Dino może nie dojść do skutku lub się opóźnić w związku z decyzją sądu, który zażądał zabezpieczenia roszczenia.

Planowane nabycie przez Dino Polska udziałów w drogerii internetowej eZebra może się opóźnić lub transakcja może nie dojść do skutku w związku z postanowieniem sądu o udzieleniu zabezpieczenia roszczenia - podało Dino w komunikacie.

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał postanowienie, w którym udzielono zabezpieczenia roszczenia wnioskodawcy dotyczącego uznania, że zawarta w październiku przez Dino Polska i spółkę eZebra oraz jej wspólników przedwstępna warunkowa umowa sprzedaży udziałów i umowa wspólników jest bezskuteczna w stosunku do wnioskodawcy.

 

Powyższe postanowienie sądu może spowodować opóźnienie realizacji umowy nabycia i objęcia udziałów eZebra przez spółkę, względnie niedojście tej transakcji do skutku

– podało Dino Polska w komunikacie.

Spółka oraz wspólnicy eZebra nie zgadzają się z ww. postanowieniem w całości oraz rozważą podjęcie odpowiednich kroków prawnych – czytamy w komunikacie

Dino Polska zawarło w październiku ze spółką eZebra. pl przedwstępną warunkową umowę sprzedaży udziałów i umowę wspólników, na podstawie której Dino Polska ma nabyć 75 proc. udziałów w eZebra. pl.Tym samym Dino miało przejąć kontrolę nad eZebra oraz jej spółkami zależnymi, tj.: 3BOOM sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie  oraz JTG Polska sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, posiadającą własny magazyn i świadczącą usługi magazynowe i wysyłkowe. Cena za udziały ma wynieść około 61 mln zł.

Czytaj więcej: Dino przejmuje udziały w drogerii internetowej eZebra!

eZebra prowadzi drogerię internetową pod adresem ezebra.pl, która oferuje szeroką paletę artykułów kosmetycznych i perfumeryjnych oraz akcesoriów z kategorii uroda, zdrowie, pielęgnacja osobista i gospodarstwo domowe. Niedawno firma rozbudowała swój magazyn i zwiększyła możliwości logistyczne.

Dino jest polską siecią handlową. Jedną z najszybciej rozwijających się na rynku. W I kwartale 2023 r. przychody sieci były o 43,8 proc. wyższe niż w I kw. 2022 r. Sprzedaż rok do roku wzrosła o 27,2 proc. W połowie roku w sieci działało 2210 sklepów. W I kw. 2023 r. zostały otwarte 54 nowe.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. listopad 2023 10:25