StoryEditor
E-commerce
08.04.2024 15:07

Kiedy platforma Kaufland Global Marketplace będzie dostępna dla klientów z Polski?

Kaufland Global Marketplace ma rozbudowaną ofertę kosmetyczną. / Kaufland Global Marketplace
Niemiecka firma Kaufland, część Grupy Schwarz, ogłosiła plany rozwinięcia swojej platformy e-commerce na dodatkowe dwa europejskie rynki. Start Globalnego Rynku Kaufland jest zaplanowany na późne lato tego roku, ale sprzedawcy detaliczni zainteresowani korzystaniem z tej platformy mogą już teraz dokonywać rejestracji. Oferowane są zachęty dla pierwszych użytkowników.

Kaufland, firma z grupy Schwarz, ogłosiła plany wprowadzenia swojej platformy handlu elektronicznego, Kaufland Global Marketplace, na rynki Polski i Austrii. Uruchomienie serwisu planowane jest na późne lato bieżącego roku, przy czym już teraz zachęca się detalistów do rejestracji w KGM. Według Kauflanda, sprzedawcy detaliczni będą mieli możliwość sprzedaży swoich produktów na pięciu różnych platformach jednocześnie, z potencjalnym zasięgiem ponad 81 milionów klientów online. Firma już teraz zachęca do wczesnej rejestracji, oferując specjalne warunki dla pierwszych użytkowników. Sprzedawcy, którzy zdecydują się na wczesne dołączenie, przez pierwsze trzy miesiące od uruchomienia nie będą obciążeni żadną prowizją, a opłata podstawowa za korzystanie z platformy będzie zniesiona. Dodatkowo, dostępna będzie zniżka 1200 euro na sponsorowane reklamy produktów.

image
Przykładowa strona kategorii w Kaufland Global Marketplace.
Kaufland Global Marketplace

Początkowo Kaufland Global Marketplace został wprowadzony w Niemczech, szybko stając się jedną z czołowych i najszybciej rozwijających się platform e-commerce, oferując 45 milionów produktów z ponad 5000 kategorii i przyciągając około 32 miliony klientów miesięcznie. Po sukcesie w Niemczech, Kaufland rozszerzył działalność na Czechy i Słowację, a teraz planuje ekspansję na Polskę i Austrię.

Firma proponuje dwa modele subskrypcji miesięcznej. Pierwszy umożliwia dostawcom i producentom dodawanie nieograniczonej liczby ofert produktów, zapewnia wsparcie marketingowe oraz funkcję automatycznego dopasowania ceny do najniższej dostępnej na rynku. Drugi plan, będący wersją premium, różni się tym, że oferuje sprzedawcom unikatowy, spersonalizowany adres URL ich sklepu online. Do miesięcznego kosztu abonamentu dodatkowo naliczane są prowizje od dokonanych transakcji sprzedaży.

Czytaj także: Kaufland zaprasza do współpracy nowych najemców

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.05.2024 12:52
Katarzyna Nosowska ambasadorką akcji Zalando “Najlepiej Ci w byciu sobą”
Zalando
Zalando, europejska platforma e-commerce, rusza z nową kampanią "Najlepiej Ci w byciu sobą", której ambasadorką jest artystka i piosenkarka Katarzyna Nosowska. Kampania promuje autentyczność poprzez modę i zachęca do porzucenia tego, co nam nie odpowiada, na rzecz wyboru rzeczy naprawdę dla nas istotnych.

Katarzyna Nosowska, polska wokalistka i twarz kampanii, jest znana ze swojego unikalnego i bezkompromisowego stylu, idealnie oddającego ideę „Najlepiej Ci w byciu sobą”. Pokazuje, jak świętować dojrzałość, która przynosi pewność siebie i zaufanie do własnych decyzji. W kampanii zaprezentowano wiosenne stylizacje wybrane spośród tysięcy marek dostępnych na Zalando, odpowiednie na różne okazje, uwzględniając zmienną polską pogodę.

Za strategię i koncepcję kreatywną kampanii odpowiadała agencja 180heartbeats + JUNG v.MATT, natomiast za realizację – studio Shoot Me Visual Artists. Reżyserią wszystkich reklam zajął się Arek Nowakowski, a agencja Lettly była odpowiedzialna za zarządzanie talentami.

Założone w 2008 roku w Berlinie, Zalando rozwija paneuropejską platformę e-commerce dla produktów z sektora modowego i lifestyle, koncentrując się na dwóch głównych obszarach wzrostu: B2C i B2B. W sektorze B2C Zalando oferuje doświadczenie zakupowe z szerokim wyborem marek modowych i lifestyle‘owych dla około 50 milionów aktywnych klientów na 25 rynkach. W obszarze B2B Zalando wykorzystuje swoją infrastrukturę logistyczną, oprogramowanie i usługi, aby wspierać marki i detalistów w prowadzeniu i rozwijaniu ich biznesu e-commerce zarówno na platformie Zalando, jak i poza nią.

Czytaj także: Zalando łączy siły z organizacją walczącą z neonazizmem, by rugować ze swojej oferty nienawistne „psie gwizdki”

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.05.2024 10:35
E-Shopping Group, właściciel KingOfBeauty.pl, przekracza oczekiwania w Q1 2024
Liczymy, że już pod koniec tego roku uda nam się uzyskać oczekiwaną rentowność – mówi Maciej Nowak, Prezes Zarządu E-shopping Group SA.Athree3 via Pixabay
E-Shopping Group, dynamicznie rozwijająca się spółka e-commerce notowana na rynku NewConnect, osiągnęła w pierwszym kwartale 2024 roku przychody netto ze sprzedaży, wynoszące blisko 0,8 mln zł, co stanowi wynik wielokrotnie wyższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tym czasie zrealizowano około 9200 transakcji. Przekroczone oczekiwania właścicieli potwierdzają udaną zmianę profilu działalności spółki, dokonaną w ubiegłym roku.

Na dzień 31 marca 2024 roku kapitał własny spółki wynosił ponad 0,6 mln zł. Wdrożenie elastycznego i efektywnego kosztowo modelu sprzedaży dropshipping, na podstawie którego firma prowadzi obecnie siedem dobrze prosperujących sklepów internetowych, przekłada się na solidne wyniki sprzedażowe. Pierwszą marką własną spółki była uruchomiona w ubiegłym roku marka optyczna – Bentivolio. Obecnie firma pracuje nad koncepcjami kolejnych marek własnych, w tym jednej z branży FMCG, której uruchomienie planowane jest jeszcze w tym roku. Oferta spółki jest dostępna na zagranicznych platformach sprzedażowych w Czechach i Słowacji, a wkrótce pojawi się również na rynku rumuńskim i na Bliskim Wschodzie.

Firma koncentruje się na zwiększaniu wartości koszyka zakupów i systematycznym wzroście przychodów ze sprzedaży, uzyskiwanych z działalności e-sklepów: Strefadomiogrod.pl, Narzedziowysklep.com.pl, OgrodCentrum.pl, Samezdrowe.pl, Kingofbeauty.pl, Odkrywcyzabawek.pl i Przemyslowahurtownia.pl.

Celem spółki jest stworzenie rozpoznawalnego, multibrandowego huba, działającego w obszarze sprzedaży internetowej w Polsce oraz za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz na Bliskim Wschodzie. W 2024 roku E-Shopping Group planuje uruchomić nowy marketplace przeznaczony dla osób rozpoczynających działalność na rynku e-commerce. Spółka również poszukuje nowych rynków zbytu i nie wyklucza przejęć.

Czytaj także: Zalando prezentuje swoje wyniki finansowe za Q1 24; sprzedaż brutto wzrosła o 1,3 proc.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
16. maj 2024 16:48