StoryEditor
E-commerce
28.07.2022 00:00

Superdrug rozszerza swoją platformę sprzedażową o marketplace

Superdrug, brytyjska sieć drogerii tworzy nowy marketplace. Sieć podpisała już kontrakt z ponad 200 markami, które będą mogły zaistnieć na rynku dzięki współpracy z popularną siecią drogeryjną. Nowa platforma umożliwi współpracę z Superdrug większej liczbie wschodzących marek i zapewni klientom dostęp do szerszego asortymentu – poinformował portal Beauty Matter.

Superdrug Marketplace ma ruszyć już we wrześniu tego roku, a na współpracę z siecią zdecydowało się już ponad 200 różnych marek kosmetycznych.

Już w kwietniu sprzedawca wezwał „myślące przyszłościowo” marki z branży urody, zdrowia i wellness, aby dołączyły do nowej platformy sprzedażowej sieci Superdrug.

Nową platformą pokieruje Matt Walburn, dyrektor ds. handlu elektronicznego w Superdrug.

Superdrug Marketplace to logiczny kolejny krok dla naszej firmy. Oprócz dalszego wzmacniania naszej dostępnej oferty w zakresie zdrowia i urody, mamy na celu pomóc w usuwaniu barier dla innowatorów i zapewnić setkom firm offline i online elastyczne możliwości biznesowe i wsparcie sprzedaży – wyjaśnia Matt Walburn, dyrektor ds. handlu elektronicznego w Superdrug.

Przeczytaj również: Hebe uruchamia marketplace. Startuje projekt Hebe Partner

Platforma jest obsługiwana przez Mirakl, wiodącego dostawcę rozwiązań rynkowych, które zostaną zintegrowane z istniejącą witryną Superdrug.com, zapewniając klientom dostęp do produktów znanych, a także nowych marek.

Superdrug to brytyjska sieć sklepów kosmetycznych, należąca do grupy A.S. Watson (w której działa także m.in. Rossmann). Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Croydon, w Anglii. Spółka Superdrug została założona w 1964 roku przez Ronalda i Petera Goldsteinów. Obecnie jest właścicielem ponad 900 sklepów na terenie Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, spośród których około 220 połączonych jest z apteką.

Przeczytaj również: Brytyjski Superdrug zyskuje dzięki markom własnym
 

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.05.2024 12:52
Katarzyna Nosowska ambasadorką akcji Zalando “Najlepiej Ci w byciu sobą”
Zalando
Zalando, europejska platforma e-commerce, rusza z nową kampanią "Najlepiej Ci w byciu sobą", której ambasadorką jest artystka i piosenkarka Katarzyna Nosowska. Kampania promuje autentyczność poprzez modę i zachęca do porzucenia tego, co nam nie odpowiada, na rzecz wyboru rzeczy naprawdę dla nas istotnych.

Katarzyna Nosowska, polska wokalistka i twarz kampanii, jest znana ze swojego unikalnego i bezkompromisowego stylu, idealnie oddającego ideę „Najlepiej Ci w byciu sobą”. Pokazuje, jak świętować dojrzałość, która przynosi pewność siebie i zaufanie do własnych decyzji. W kampanii zaprezentowano wiosenne stylizacje wybrane spośród tysięcy marek dostępnych na Zalando, odpowiednie na różne okazje, uwzględniając zmienną polską pogodę.

Za strategię i koncepcję kreatywną kampanii odpowiadała agencja 180heartbeats + JUNG v.MATT, natomiast za realizację – studio Shoot Me Visual Artists. Reżyserią wszystkich reklam zajął się Arek Nowakowski, a agencja Lettly była odpowiedzialna za zarządzanie talentami.

Założone w 2008 roku w Berlinie, Zalando rozwija paneuropejską platformę e-commerce dla produktów z sektora modowego i lifestyle, koncentrując się na dwóch głównych obszarach wzrostu: B2C i B2B. W sektorze B2C Zalando oferuje doświadczenie zakupowe z szerokim wyborem marek modowych i lifestyle‘owych dla około 50 milionów aktywnych klientów na 25 rynkach. W obszarze B2B Zalando wykorzystuje swoją infrastrukturę logistyczną, oprogramowanie i usługi, aby wspierać marki i detalistów w prowadzeniu i rozwijaniu ich biznesu e-commerce zarówno na platformie Zalando, jak i poza nią.

Czytaj także: Zalando łączy siły z organizacją walczącą z neonazizmem, by rugować ze swojej oferty nienawistne „psie gwizdki”

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.05.2024 10:35
E-Shopping Group, właściciel KingOfBeauty.pl, przekracza oczekiwania w Q1 2024
Liczymy, że już pod koniec tego roku uda nam się uzyskać oczekiwaną rentowność – mówi Maciej Nowak, Prezes Zarządu E-shopping Group SA.Athree3 via Pixabay
E-Shopping Group, dynamicznie rozwijająca się spółka e-commerce notowana na rynku NewConnect, osiągnęła w pierwszym kwartale 2024 roku przychody netto ze sprzedaży, wynoszące blisko 0,8 mln zł, co stanowi wynik wielokrotnie wyższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tym czasie zrealizowano około 9200 transakcji. Przekroczone oczekiwania właścicieli potwierdzają udaną zmianę profilu działalności spółki, dokonaną w ubiegłym roku.

Na dzień 31 marca 2024 roku kapitał własny spółki wynosił ponad 0,6 mln zł. Wdrożenie elastycznego i efektywnego kosztowo modelu sprzedaży dropshipping, na podstawie którego firma prowadzi obecnie siedem dobrze prosperujących sklepów internetowych, przekłada się na solidne wyniki sprzedażowe. Pierwszą marką własną spółki była uruchomiona w ubiegłym roku marka optyczna – Bentivolio. Obecnie firma pracuje nad koncepcjami kolejnych marek własnych, w tym jednej z branży FMCG, której uruchomienie planowane jest jeszcze w tym roku. Oferta spółki jest dostępna na zagranicznych platformach sprzedażowych w Czechach i Słowacji, a wkrótce pojawi się również na rynku rumuńskim i na Bliskim Wschodzie.

Firma koncentruje się na zwiększaniu wartości koszyka zakupów i systematycznym wzroście przychodów ze sprzedaży, uzyskiwanych z działalności e-sklepów: Strefadomiogrod.pl, Narzedziowysklep.com.pl, OgrodCentrum.pl, Samezdrowe.pl, Kingofbeauty.pl, Odkrywcyzabawek.pl i Przemyslowahurtownia.pl.

Celem spółki jest stworzenie rozpoznawalnego, multibrandowego huba, działającego w obszarze sprzedaży internetowej w Polsce oraz za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz na Bliskim Wschodzie. W 2024 roku E-Shopping Group planuje uruchomić nowy marketplace przeznaczony dla osób rozpoczynających działalność na rynku e-commerce. Spółka również poszukuje nowych rynków zbytu i nie wyklucza przejęć.

Czytaj także: Zalando prezentuje swoje wyniki finansowe za Q1 24; sprzedaż brutto wzrosła o 1,3 proc.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 05:05