StoryEditor
Hurt i dystrybucja
03.12.2013 00:00

An-Mar dystrybutorem Cederroth

Hurtownia An-Mar ze Swarzędza pod Poznaniem podpisała umowę handlową z Cederroth Polska. Zajmie się dystrybucją produktów Dermika, Soraya i Jordan. An-Mar jest jedną z wiodących firm hurtowych w branży kosmetycznej.

Hurtownia An-Mar ze Swarzędza pod Poznaniem będzie dostarczać do sklepów detalicznych produkty Dermika, Soraya i Jordan z portfolio Cederroth.  

An-Mar jest jedną z wiodących firm hurtowych w branży kosmetycznej. Posiada w ofercie produkty czołowych polskich i międzynarodowych marek kosmetycznych. Od maja ubiegłego roku znajduje się w gronie przedsiębiorstw, które rozwijają franczyzowy projekt sklepów Drogerie Polskie. Dostarcza kosmetyki do placówek należących do tej sieci drogerii.

An-Mar jest też dostawcą do niezrzeszonych sklepów kosmetycznych, spożywczo-przemysłowych aptek i salonów kosmetycznych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Hurt i dystrybucja
28.02.2024 16:32
Jarosław Tabienko w zarządzie Delko SA
Jarosław Tabienko, członek zarządu Delko SALinkedin
Jarosław Tabienko został powołany do zarządu spółki Delko. Będzie odpowiedzialny za rozwój grupy, produkcji i zarządzanie markami własnymi.

Jarosław Tabienko, od 12 lat związany z Grupą Delko, został powołany przez radę nadzorczą spółki do zarządu Delko SA.

Ostatnio  zajmował stanowisko dyrektora do spraw produkcji marek własnych i marketingu ich sprzedaży w całej grupie kapitałowej Delko.

Jako członek zarządu będzie odpowiadał za rozwój Grupy, produkcji i zarządzanie markami własnymi.

„Zarząd Grupy w uznaniu wiedzy, sukcesów oraz zaangażowania Pana Jarosława Tabienko zarekomendował Radzie Nadzorczej powołanie go w skład Zarządu Grupy, w celu wzmocnienia Zarządu i nadania nowych impulsów rozwojowych w naszej spółce” – napisała firma w komunikacie.

Grupa Delko jest jednym z największych dystrybutorów chemii gospodarczej, kosmetyków i artykułów spożywczych w Polsce w kanale detalicznym. Sprzedaje w kanale hurtowym (ponad 70 proc.), detalicznym (30 proc.). Prowadzi sklepy i supermarkety spożywcze oraz franczyzową sieć sklepów przemysłowo-drogeryjnych Blue Stop.  

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
24.01.2024 14:39
Rossmann inwestuje w zaplecze logistyczne na Węgrzech
Rossmann rozbudowuje zaplecze logistyczne na rynkach, na których działa, by móc rozwijać sieć sprzedaży stacjonarnej i e-commerceShutterstock
Rossmann do końca 2025 roku planuje wybudować w Üllő na Węgrzech centrum logistyczne o powierzchni 28 tys. mkw., którego uzupełnieniem będzie biuro o powierzchni 4 tys. mkw. W ramach wartej ponad 15 mld euro inwestycji powstanie półautomatyczny magazyn, który w przyszłości umożliwi dalszą rozbudowę.

Rossmann wybuduje na Węgrzech, w mieście Üllő, centrum logistyczne. Planowana powierzchnia to 28 tys. mkw. plus 4 tys. mkw. na biura.  Obiekt będzie spełniał założenia zrównoważonego rozwoju. Dach nowego centrum będzie wyposażony w panele słoneczne, a ogrzewanie i chłodzenie zapewni pompa ciepła. Na parkingu będzie można także ładować samochody elektryczne.

Podczas planowania szczególnie ważnym aspektem było zachowanie na działce jak największej ilości zieleni. Na terenie zostanie posadzonych ponad 100 drzew i 5 tys. krzewów.

W doborze technologii zaplanowano kilka opcji ekspansji. Obiekt uwzględnia rozwój sieci sklepów oraz sklepu internetowego.

Deweloperem projektu jest Panattoni Węgry Development Kft., właścicielem kompleksu będzie OTP Real Estate Investment Fund. Rossmann planuje uruchomienie obiektu na przełomie 2025 (koniec prac) i 2026 r. (wdrożenie).  

Węgry stały się ineresującym rynkiem powierzchni magazynowych. Firma Panattoni utworzyła tam swój oddział w 2021 r. 

Tak wówczas o powodach tej decyzji mówił Robert Dobrzycki, chief executive officer Panattoni: – Podobnie jak w innych krajach regionu globalna pandemia w niewielkim stopniu wpłynęła na węgierski sektor nieruchomości magazynowo-przemysłowych. Kraj korzysta na nowych trendach, które miniony rok mocno podbił, w tym wzroście e-commerce. Może również stać się beneficjentem dążeń do poszukiwania alternatywnych dla krajów azjatyckich lokalizacji magazynów i zakładów produkcyjnych, gdyż na Węgrzech ulokowało się wiele firm motoryzacyjnych. Z drugiej strony Chiny finansują budowę i modernizację szybkiej linii kolejowej z Budapesztu do Belgradu, która ma spiąć specjalnym szlakiem transportowym Bałkany z portem morskim w Pireusie, który już należy do Chińczyków. Tym samym Węgry stają się coraz ważniejszym przyczółkiem Chin w Europie i ich bramą do krajów zachodnich. Po zakończeniu tej inwestycji będą mogły śmiało konkurować z głównymi węzłami logistycznymi w Europie.

Grupa Rossmann w 2023 roku osiągnęła sprzedaż na poziomie 13,9 miliarda euro przy wzroście sprzedaży w grupie o 14,4 proc. Jak podkreśla spółka, w dalszym ciągu wskazuje to na bardzo pozytywny rozwój w dziewięciu krajach europejskich, w których obecnie znajduje się 4713 sklepów i zatrudnionych jest 62 100 pracowników.

Czytaj więcej: Rossmann znów z dwucyfrowym wzrostem sprzedaży. Ile planuje otworzyć drogerii?

W Niemczech, gdzie sieć ma 2288 drogerii, sprzedaż wzrosła o 10 procent, do 9,3 miliarda euro. Spółki zagraniczne (Polska, Węgry, Czechy, Turcja, Albania, Kosowo, Hiszpania i Dania) odnotowały wzrost sprzedaży o 24 proc. do 4,6 mld euro. Inwestycje grupy w nowym roku finansowym 2024 wyniosą 390 mln euro, czyli o 65 mln euro więcej niż w roku poprzednim. 

Czytaj także: Marcin Grabara, Rossmann Polska: Będziemy otwierać jeszcze więcej drogerii, e-commerce trzeba odczarować

W 2023 r. Rossmann Polska zakończył inwestycje w swoje kluczowe magazyny. Magazyn na Śląsku, w Pyskowicach, zwiększył  powierzchnię o 17 tys. mkw. do ponad 43 tys. mkw. (powstały aż 33 dodatkowe doki przeładunkowe). Magazyn w Grudziądzu został powiększony o ponad 11 tys. mkw. i ma obecnie  35 460 m.kw.

Czytaj więcej: Rossmann logistycznie rośnie w siłę. Kolejny magazyn sieci większy o tysiące metrów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. marzec 2024 14:09