StoryEditor
Perfumerie
01.08.2023 12:32

Notino pozyskało 280 mln euro na dalszy rozwój. Zbuduje za to m.in. magazyn w Polsce

Notino, opócz e-commerce, ma w Polsce 10 sklepów stacjonarnych, m.in. w w warszawkiej Arkadii   Notino
Notino, największy europejski internetowy sprzedawca perfum i kosmetyków otrzymał kredyt w wysokości 280 mln euro od czterech dużych czeskich banków. To rekordowa kwota, jaką kiedykolwiek otrzymała czeska firma. Sfinansuje za to dalszą ekspansję zagraniczną – pozyskanie nowych rynków, ale i rozwój na dotychczasowych, w tym w Polsce.

Perfumeria Notino zarobiła w ubiegłym roku miliard euro i chce dalej zwiększać swoją pozycję. W tym celu postarała się o wsparcie kredytowe w kwocie 280 mln euro. To największy zastrzyk finansowy w historii Notino, a zarazem największa kwota jaka kiedykolwiek otrzymała czeka firma. Udzieliły jej cztery duże czeskie banki: Česká spořitelna, Citibank, Komerční banka i ČSOB – donosi portal seznamzpravy.cz.

Jakub Šedý, dyrektor finansowy Notino w rozmowie z portalem zdradził, że w obecnych warunkach rynkowych wynegocjowanie dwuletniego kredytu w łącznej wysokości 280 mln euro było niezwykle trudne.

25 mln euro z pozyskanej kwoty Notino przeznaczy na budowę nowego magazynu dystrybucyjnego w Polsce. Negocjacje z polskim deweloperem już zostay zakończone. 

Czytaj też: Polska z dużym udziałem w rekordowych wynikach Notino 

Pozostałe plany detalisty to uzupełnienie europejskich stanów magazynowych i umocnienie pozycji na rynkach zagranicznych. I choć przez otatnie dwa lata Notino nie uruchmiło e-sklepu w żadnym nowym kaju, to w planach na przyszły rok ma już rynki Serbii i Norwegii. Rozważa też Turcję.

Notino to największy internetowy sklep z perfumami i kosmetykami w Europie. Firma powstała w Czechach w 2004 roku. Obecnie działa na 27 rynkach europejskich i oprócz działalności e-commerce prowadzi 26 stacjonarnych sklepów. Według szacunków detalisty ma on 24 mln klientów, do kórych wysyła średnio ponad 56 tys. paczek dziennie.

Roczne obroty firmy wyniosły ponad 1 mld euro w roku rozliczeniowym, który trwał od 1 maja 2022 roku do 30 kwietnia 2023 roku, co oznacza wzrost o 32 proc. rok do roku. Firma wysłała do klientów około 109 mln produktów w 20 mln paczek.

Czytaj też: Sklepy stacjonarne Notino zaoferują rozwiązania znane z e-commerce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Perfumerie
15.11.2023 12:34
Sephora i Fundacja Sukces Pisany Szminką kontynuują współpracę; cegiełką jest lampka-tęcza
Lampka jest produktem-cegiełką, z którego dochód jest przeznaczany na wsparcie programu Fun.Tech.Future.Sephora
W ofercie kolekcji świątecznej w perfumeriach Sephora oraz na sephora.pl znajduje się wyjątkowy produkt — nocna lampka w formie tęczy. Przez ostatnie 6 lat cały dochód z jej sprzedaży jest przeznaczany na wsparcie programu Fun.Tech.Future., który działa na rzecz zapewnienia aktywizacji zawodowej młodzieży z rodzin zastępczych oraz innych grup społecznie nieuprzywilejowanych. Od momentu uruchomienia z programu, który jest realizowany przez Fundację Sukces Pisany Szminką, skorzystało już prawie 730 młodych osób.

Według sondażu przeprowadzonego przez Fundację SPS w sierpniu wśród osób w wieku 18-26 lat, aż 90 procent z nich uważa, że absolwenci nie są wystarczająco przygotowani do rozpoczęcia kariery zawodowej i procesu rekrutacyjnego. Spośród tych, którzy pracują tymczasowo lub jeszcze nie rozpoczęli swojej aktywności zawodowej, 56 procent zadeklarowało, że nie czuje się odpowiednio przygotowanych do objęcia pełnoetatowej pracy, która umożliwiłaby im samodzielne utrzymanie.

image

Tęczowa lampka zmienia kolory, jest więc idealnym prezentem dla najmłodszych.

FOTO: Sephora
Program Fun.Tech.Future. jest otwarty dla wszystkich młodych ludzi, którzy potrzebują wsparcia, motywacji i konkretnej wiedzy, aby skutecznie rozpocząć swoją karierę zawodową. Aby wziąć udział, można zarejestrować się na stronie Fundacji. Proces rekrutacji jest realizowany we współpracy z domami dziecka, rodzinnymi domami dziecka oraz innymi organizacjami wspierającymi aktywizację zawodową osób z różnych grup społecznie nieuprzywilejowanych.

Uczestnicy programu Fun.Tech.Future. mają dostęp do warsztatów online i webinarów, które prowadzą eksperci Fundacji oraz partnerzy projektu, w tym Sephora. W bieżącym roku odbyły się również dwudniowe warsztaty stacjonarne we Wrocławskim Parku Technologicznym, skupiające się na doradztwie zawodowym. Wzięło w nich udział ponad 50 osób, w tym osoby pracujące w dziedzinie doradztwa zawodowego oraz młodzież z nieuprzywilejowanych środowisk, która dopiero rozpoczyna swoją dorosłą karierę.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, istotnym aspektem wsparcia ze strony Sephora, oprócz finansowego wsparcia programu, było zaangażowanie 6 uczestników w programie stażowym. Staże trwały dwa miesiące i były płatne, a uczestnicy mieli możliwość odbywania ich w perfumeriach Sephora, gdzie mieli dedykowanych mentorów z zespołu pracowników firmy. W wybranych perfumeriach Sephora zorganizowano również grupowe warsztaty dotyczące makijażu odpowiedniego na rozmowę rekrutacyjną. Podczas tych spotkań, w których uczestniczyło 40 dziewcząt, eksperci z Sephora dzielili się także wiedzą na temat charakteru i specyfiki pracy w branży detalicznej i kosmetycznej.

Lampka w kolorach Sephora Collection jest dostępna od listopada we wszystkich perfumeriach Sephora oraz na stronie internetowej sieci do wyczerpania zapasów. Koszt produktu wynosi 59 złotych.

Czytaj także: Magda Wieczorek, Organique: Staramy się szukać społecznych inicjatyw bliskich kobietom

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Perfumerie
13.11.2023 09:37
Sephora otworzyła w Wola Park pierwszą lokalizację w nowym koncepcie
Sephora to obok Douglasa jedna z najbardziej popularnych sieci perfumerii w Polsce.Sephora Polska
Sieć perfumerii Sephora otworzyła w galerii Wola Park nowy, większy salon, który wprowadza najnowszy koncept. Wzrost powierzchni lokalizacji umożliwił poszerzenie oferty o nowe produkty, a także zapewnił miejsce na usługi kosmetyczne. Dodatkowo, placówka wyposażona jest w automatyczny punkt odbioru zamówień online.

Nowy salon Sephora jest większy o 50 mkw. w porównaniu do poprzedniego. Asortyment obejmuje zarówno dotychczasowe marki z kategorii makijażu, pielęgnacji skóry, włosów, zapachów i akcesoriów kosmetycznych, jak i nowe produkty. W tej lokalizacji wprowadzono dodatkowo marki Byoma i The Ordinary, a także pojawiły się zupełnie nowe produkty od marki pielęgnacyjnej Sol de Janeiro, które nie były dostępne wcześniej.

Nowy salon Sephora otwarty w Wola Parku będzie unikatowym miejscem na handlowej mapie Warszawy, ponieważ jest to pierwszy salon marki otwarty w nowym koncepcie. Cieszy nas, że Sephora postanowiła zrealizować tę transformację po raz pierwszy właśnie w Wola Parku — Emilia Szkudlarek, dyrektorka Centrum Handlowego Wola Park

Oprócz możliwości zakupów, Sephora w Wola Parku oferuje również usługi makijażowe i pielęgnacyjne w strefie Beauty Hub. Dodatkowo, klienci mają wygodną opcję odbioru produktów z automatycznego punktu Click&Collect, gdzie zamówienia złożone na sephora.pl można bezpłatnie odebrać w ciągu dwóch godzin.

Czytaj także: Sephora, Boots UK i Space NK wezwały rząd Wielkiej Brytanii do zajęcia się „niedopuszczalnym” wzrostem przestępczości w handlu detalicznym

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
02. grudzień 2023 20:01