Puig zaprezentował WikiParfum, cyfrową platformę poświęconą perfumom. Dom mody i urody z siedzibą w Barcelonie, do którego należą takie marki jak Jean Paul Gaultier, Dries Van Noten, Nina Ricci i Byredo, opisał WikiParfum jako „ogromne internetowe kompendium” eksperckich treści, funkcji i funkcji, opracowane przez profesjonalistów z branży. Platforma została stworzona, aby umożliwić użytkownikom przeglądanie, porównywanie i wybieranie zapachów z regularnie aktualizowanej biblioteki, która obecnie obejmuje około 19 600 zapachów.
Według Puig, WikiParfum pomaga konsumentom odkryć, jak pachną perfumy, jeszcze zanim wypróbują je w sklepie. Obejmuje wzbogaconą stronę internetową wikiparfum.com, dostępną w siedmiu językach, a także zupełnie nową aplikację mobilną. Kiedy użytkownik szuka zapachu na stronie internetowej lub w aplikacji, narzędzie cyfrowe pobiera dane z bazy danych zawierającej 1400 fotografii surowców używanych w przemyśle perfumeryjnym i porządkuje obrazy w wizualną reprezentację. Ten wizualizator zapachów pozwala użytkownikowi „zobaczyć” zapach, powiedział Puig. Im większy obraz, tym bardziej dominujący składnik; jeśli jest wyświetlany na czarnym tle, składnik jest intensywny, a mniej, jeśli tło jest białe. WikiParfum jest również niezależna od marki, więc użytkownicy mogą znaleźć do wyboru zarówno marki perfum Puig, jak i inne niż Puig.
WikiParfum to w tym momencie najpoważniejszy rywal serwisu Fragrantica. Na stronie tej fanowskiej strony znajduje się ponad 76 tys. zapachów, czyli prawie 4 razy więcej, niż na WikiParfum, ponieważ w bazie znaleźć można także zapachy bardzo niszowe albo pochodzące z marek mass-marketowych.
Czytaj także: Fragrantica rozpoczyna głosowanie w ramach Reader‘s Choice Awards 2022