StoryEditor
Drogerie
04.09.2023 11:24

Drogerie Natura szukają pracowników. Co oferują i czego oczekują?

Pracownicy w drogeriach są odpowiedzialni m.in. za ekspozycję produktów i wygląd drogerii / wiadomoscikosmetyczne.pl, archiwum redakcji
Drogerie Natura poszukują sprzedawców i kierowników drogerii w kilku lokalizacjach w Polsce. Czego mogą się spodziewać pracownicy?

Praca w drogeriach Natura

Drogerie Natura prowadzą rekrutację do sklepów. Poszukują sprzedawców do drogerii w Zielonej Górze, Bełchatowie, Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Koszalinie, Żywcu, Ostrowie Wielkopolskim, Piotrkowie Trybunalskim i Szczecinie. Poszukiwana jest także osoba na stanowisko kierownika drogerii w Zielonej Górze i zastępcy kierownika drogerii w Żywcu.

Sprzedawca w drogerii Natura

Pracownikom drogerii sieć Natura oferuje zatrudnienie na umowę zlecenie i część etatu. Praca jest zmianowa. Wypłata miesięczna: stała podstawa plus premia za wyniki.

Do obowiązków pracownika należy:

 • dbanie o ekspozycję produktów i wygląd drogerii;
 • udział w organizowanych eventach i akcjach promocyjnych;
 • przyjęcie dostaw wewnętrznych i zewnętrznych;
 • szereg czynności wspierających sprzedaż i funkcjonowanie drogerii;
 • wsparcie kierownika drogerii w bieżących zadaniach.

Od pracowników sieć Natura wymaga: zainteresowania światem kosmetyków oraz chęci zdobywania o nich dodatkowej wiedzy; znajomości i przestrzegania  standardów obsługi klienta; umiejętności pracy w zespole; zaangażowania, otwartość na kontakt z klientem i chęć rozwoju w sprzedaży bezpośredniej; wyczucia estetyki oraz znajomości pakietu MS Office.

Mile widziane jest doświadczenie w podobnej branży na podobnym stanowisku.

Wśród benefitów spółka Natura obiecuje m.in. prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, kartę sportową i rabaty pracownicze na zakupy w Drogerii Natura.

Kierownik drogerii Natura

Kierownik drogerii w Drogeriach Natura jest zatrudniany są na umowę o pracę na pełny etat. Praca jest zmianowa. Wypłata miesięczna: stała podstawa plus premia za wyniki.

Do obowiązków kierownika drogerii należy:

 • Odpowiedzialność za wyniki sprzedaży drogerii;
 • Zapewnienie sprawnego funkcjonowania drogerii;
 • Profesjonalna obsługa klienta oraz aktywne doradztwo w wyborze kosmetyków;
 • Dbanie o estetyczny wygląd drogerii i ekspozycję produktów;
 • Efektywne zarządzanie zespołem;
 • Motywowanie i wspieranie pracowników w ich rozwoju;

Wymagania wobec kierownika drogerii: 

 • Odpowiedzialność za jakość i terminowość realizowanych zadań.
 • Od kierownika drogerii spółka Natura oczekuje:
 • Minimum 1 rok doświadczenia w pracy na stanowisku kierowniczym;
 • Gotowość do pracy zmianowej;
 • Umiejętność działania pod presją;
 • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i interpersonalne;
 • Zaradność i samodzielność w działaniu;
 • Umiejętność przekazywania wiedzy i motywowania zespołu do efektywnej pracy;
 • Orientacja na wynik i na osiąganie celów sprzedażowych.

Kandydata na to stanowisko ocenia Regionalny Kierownik Sprzedaży.

Pozapłacowe benefity dla kierownika drogerii w ogłoszeniach rekrutacyjnych są wymienione takie same jak dla pracownika drogerii.

Drogerie Natura liczba sklepów 

Spółka Natura jest jedną najdłużej działających i największych sieci drogeryjnych na polskim rynku prowadzących własne sklepy. Powstała w 1997 r., obecnie ma ponad 250 drogerii. Prowadzi proces modernizacji sklepów dostosowując je do nowych standardów wizualizacji i zamyka nierentowne placówki. Rozwija sprzedaż online prowadząc sklep drogerienatura.pl

Czytaj więcej: Drogerie Natura zamykają nierentowne sklepy

Kto jest właścicielem drogerii Natura?

Drogerie Natura działają w  Grupie Pelion, do której należą także m.in. sieć aptek DOZ i platforma doz.pl  Głównym udziałowcem spółiki jest Corporation of European Pharmaceutical Distributors N.V. – międzynarodowy holding odpowiedzialny za rozwój detalicznej sieci dystrybucji farmaceutycznej w Europie. CEPD N.V. jest częścią Pelion – największej firmy z branży ochrony zdrowia w Polsce, która powstała w 1990 roku.

 

 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
24.07.2024 13:14
Dino otwiera rocznie dwa razy więcej sklepów niż Rossmann
Rossmann i Dino należą do liderów rynkowych w swoich kategoriachfot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Sieć Dino otworzyła w pierwszej połowie br. 98 sklepów. Jeśli detalista utrzyma to tempo to będzie oznaczało, że rocznie otwiera dwa razy więcej sklepów niż Rossmann.

Dino Polska jest jedną z największych i najszybciej rozwijających się sieci spożywczo-przemysłowych na polskim rynku. Rossmann SDP jest największą pod względem liczby sklepów siecią drogeryjną mającą także największy udział w rynku kosmetycznym. Na swoich rynkach sieci uznawane są za zdecydowanych liderów.

Dino kilka miesięcy temu zainwestowało w internetową drogerię eZebra – jedną z najbardziej znanych na polskim rynku. Od tego czasu dostawcy i analitycy zastanawiają się, czy Dino uzyskując profesjonalną ekspertyzę od menedżerów eZebry byłoby skłonne wprowadzić do swojej oferty szeroki asortyment kosmetyczny i stać się mocnym partnerem handlowym dla firm kosmetycznych i chemicznych (obecnie ofertę tę można nazwać dyskontową). Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się kluczowym liczbom określającym pozycję obu sieci na polskim rynku.

Czytaj także: Na stronie internetowej Dino pojawił się odnośnik do eZebry. Sieć marketów promuje e-drogerię także w swoich gazetkach

Rossmann Polska ma obecnie w Polsce ok. 1800 drogerii. Z raportów z ostatnich lat wynika, że sieć otwiera ok. 100 nowych placówek rocznie. Z zapowiedzi prezesa sieci Marcina Grabary tempo inwestycji będzie rosło i rocznie będzie przybywać więcej niż 100 nowych drogerii Rossmann, a sieć zainwestuje w Polsce w najbliższych latach ok.1,5 mld zł. W 2028 r. Rossmann chce mieć w Polsce ok. 2300 drogerii.

Czytaj więcej: Marcin Grabara, Rossmann Polska: Będziemy otwierać jeszcze więcej drogerii, e-commerce trzeba odczarować

Sieć będzie także modernizować i powiększać istniejące drogerie. Chce również być liderem rynku e-commerce w kategorii Uroda.

Czytaj więcej: Rossmann 30 lat w Polsce i zapowiedź 800 nowych drogerii  

Według Nielsena, Rossmann ma 30 proc. udziału w rynku chemiczno-kosmetycznym w Polsce, a sama firma podaje, że gdyby brać pod uwagę tylko ofertę beauty jest to nawet 50 proc. Obroty Rossmanna w Polsce w 2023 roku wyniosły 15,9 mld zł. Na polskim rynku nie ma podmiotu, który mógłby konkurować z Rossmannem na równym poziomie.

Rossmann jest niemiecką siecią założoną przez Dirka Rossmanna, obecnie zarządza nią syn założyciela Raul Rossmann. 50 proc. udziałów Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska należy do Rossmann GmbH (ponad 4 tys. drogerii w 9 krajach), drugie 50 proc. ma A.S. Watson Group (międzynarodowa grupa kapitałowa posiadająca 16 tys. sklepów, m.in. Watson (kraje azjatyckie), Superdrug (Wielka Brytania), Kruidvat (Belgia, Holandia), ICI Paris XL (Luxemburg, Belgia, Holandia).

Sieć Dino na koniec 2023 r. miała 2406 sklepów. W ciągu tego jednego roku otworzyła 250 nowych placówek. Nakłady inwestycyjne na rozwój firmy wyniosły w 2023 r. 1,2 mld zł, a skumulowana wartość nakładów Grupy Dino w ciągu ostatnich 5 lat sięgnęła 5,8 mld zł. Przychody ze sprzedaży Dino w 2023 r. wyniosły 25,7 mld zł.

Z najnowszych danych opublikowanych przez Dino Polska wynika, że w pierwszej połowie br. sieć otworzyła 98 nowych sklepów.

Dino jest polską siecią. Większościowym udziałowcem spółki Dino Polska (51,16 proc.) jest jej założyciel i przewodniczący rady nadzorczej Tomasz Biernacki. Pozostali akcjonariusze (48,84 proc.) to głównie inwestorzy giełdowi, pakiety akcji posiadają także członkowie zarządu i rady nadzorczej spółki.

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
18.07.2024 14:49
Hebe szkoli i zatrudnia młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych
Młodzież z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych uczestnicząca w programie ”Odkryj siebie z Hebe” może zdobyć w sklepach sieci swoją pierwszą pracęwiadomoscikosmetyczne.pl
Drogeryjna sieć Hebe, wraz z Fundacją One Day, zorganizowały warsztaty wsparcia oraz szkolenia dla 30. młodych osób z placówek opiekuńczo-wychowawczych, które mogą w sklepach Hebe dostać swoją pierwszą pracę i dzięki temu wkroczyć bezpieczniej w dorosłość.

Hebe, wraz z Fundacją One Day, zorganizowały trzecią edycję programu aktywacji społeczno-zawodowej,,Odkryj siebie z Hebe”, który skierowany jest do młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Program ten ma na celu pomoc młodym osobom w usamodzielnieniu się poprzez mentorskie wsparcie oraz szkolenia przygotowujące do podjęcia pierwszej pracy w drogeriach Hebe.

W tegorocznej edycji programu wzięło udział 30 młodych osób. Ich mentorami zostali pracownicy Hebe.  

Program  rozpoczął się od czterodniowych warsztatów, podczas których uczestnicy mieli okazję wziąć udział w grze rekrutacyjnej oraz poznać swoich mentorów. Część warsztatową poprowadził Michał Sasin – psycholog, team coach i trener kompetencji biznesowych. W ramach przygotowania do pierwszej pracy młodzież i mentorzy uczestniczyli również w zajęciach „Ciało wie”, które poprowadził Adam Adamonis – specjalista w dziedzinie psychosomatyki, trener i edukator ruchu somatycznego. Natomiast w drogerii  uczestnicy programu poznali pracę konsultantów, którą już wkrótce sami będą wykonywać.

Na początek młodzież podejmuje pracę na dwa miesiące – od początku lipca do końca sierpnia. Po tym czasie, osoby, które wykażą chęci i zaangażowanie oraz same będą zainteresowane dalszym rozwojem w Hebe mogą rozpocząć pracę w firmie na stałe.

– Cieszymy się, że już po raz trzeci możemy wesprzeć kolejną grupę młodych ludzi w zdobywaniu pierwszego doświadczenia zawodowego. To przełomowy i niezwykle istotny okres w ich życiu, który może znacząco wpłynąć na ich dalsze losy – mówi Magdalena Mularuk, dyrektor marketingu Hebe.

– Zdarza się, że nasi podopieczni pracują bez określonych warunków zatrudnienia czy też po prostu nie mają odwagi by udać się na pierwszą rozmowę rekrutacyjną. Należy pamiętać, że młodzież, z którą pracujemy doświadczyła w życiu wiele trudnych sytuacji oraz zaniedbań ze strony dorosłych. Przebywając w pieczy zastępczej ich poczucie własnej wartości istotnie obniżyło się, co znacząco wpłynęło na umiejętność stawiania granic. Program „Odkryj siebie z Hebe” to szansa, o jakiej marzy każdy kto myśli o procesie usamodzielnienia się. Dzięki wsparciu mentorów oraz psychologa dużo łatwiej zbudować im pewność siebie, przełamać bariery i tym samym, rozpocząć nowy etap w życiu – podkreśla Monika Krzyżanowska, pomysłodawczyni oraz założycielka Fundacji One Day.

W akcję zostały włączone sklepy Hebe w całej Polsce, tak aby umożliwić podopiecznym podjęcie pracy jak najbliżej ich miejsca zamieszkania. Jak podkreślają organizatorzy programy jest on czymś więcej niż pomocą w zdobyciu pierwszej pracy. To przede wszystkim budowanie pewności siebie, wyjście ze strefy komfortu oraz kształtowanie postaw, które będą  służyć młodym ludziom przez całe życie. Zyskują nie tylko doświadczenie zawodowe, ale także perspektywę na lepszą przyszłość.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. lipiec 2024 15:33