StoryEditor
Drogerie
27.05.2024 14:02

Marcin Detko, dm Drogerie Markt Polska: Potwierdzamy debiut w Warszawie

Marcin Detko, dyrektor obszaru ekspansji dm Drogerie Markt w Polsce / fot. Agata Szczepan
Marcin Detko, dyrektor obszaru ekspansji dm Drogerie Markt w Polsce, potwierdza, że sieć otworzy w tym roku pierwszą drogerię w Warszawie i podaje przybliżony termin. Nadal nie ma oficjalnych informacji o lokalizacji sklepu, ale wcześniej sieć ogłaszała rekrutację do konkretnych placówek na Mazowszu.

Marcin Detko, dyrektor obszaru ekspansji dm w Polsce, potwierdza, że jesienią sieć drogeryjna Drogerie Markt zadebiutuje w Warszawie.

– Znajdujemy się w bardzo dynamicznej fazie rozwoju i praktycznie z roku na rok podwajamy liczbę sklepów w Polsce, umacniając naszą pozycję w południowo-zachodniej części kraju, w tym szczególnie na Śląsku, ale także systematycznie wkraczamy do nowych województw. Po udanym debiucie w Łódzkiem, gdzie z pewnością do końca roku pojawią się nasze kolejne sklepy, możemy oficjalnie potwierdzić, że już jesienią otworzymy pierwszy dm w stolicy – mówi Marcin Detko, dyrektor obszaru ekspansji dm w Polsce. – Nieustannie też pracujemy nad nowymi lokalizacjami i mogę zdradzić, że nie będzie to nasze ostatnie słowo w województwie mazowieckim w tym roku – dodaje.

W oficjalnym komunikacje dm nie podają lokalizacji warszawskiego sklepu. Jednak, jak wcześniej informowaliśmy, rekrutacja na stanowisko kierownika drogerii była prowadzona do dwóch punktów: Warszawa Ochota/Włochy oraz Mysiadło (powiat Piaseczyński).

Czytaj więcej: Dm Drogerie Markt wkrótce w Warszawie. Trwają rekrutacje pracowników do nowych drogerii

Myśląc o rozwoju w różnych regionach kraju dm budowały swoje zaplecze logistyczne. Magazyn w miejscowości Wypędy pod Warszawą obsługuje sklep internetowy dm. Z  magazynu w Oporowie we Wrocławiu dostarczane są produkty do poszczególnych drogerii.

Na ten rok dm zaplanowały otwarcie 20 nowych sklepów. 23 maja br. doszła do liczby 30 placówek, otwierając drogerie w parkach handlowych w Krakowie i w Zawierciu. 1 czerwca ruszy pierwsza drogeria dm w Limanowej.

Czytaj więcej: Dm Drogerie Markt otworzyły swój 30 sklep w Polsce

Sieć poszukuje nowych lokali pod inwestycje. Dział ekspansji jest zainteresowany dużymi powierzchniami i miejscami zapewniającymi przepływ klientów.

– Bazując na istniejących dotychczas rozwiązaniach zwiększamy komfort zakupowy, ale by tak się stało sklepy konsekwentnie muszą mieć właściwą powierzchnię, optymalnie sięgającą około 600 mkw.  Niezmiennie najchętniej szukamy lokalizacji w pobliżu operatorów spożywczych i z wygodnymi parkingami. Niemniej interesują nas również parki handlowe i budzące się po pandemii centra handlowe. W tych miejscach nasze sklepy już zostały bardzo dobrze przyjęte i tam też chcemy dalej się rozwijać – komentuje Detko.

Drogerie dm zadebiutowały w Polsce w kwietniu 2022 r. drogerią w parku handlowym Galaktyka we Wrocławiu i ze sklepem online. 2023 r. polski oddział zakończył z liczbą 21 sklepów i 270 pracownikami. Sieć otworzyła 12 nowych drogerii.

Drogerie dm to sieć detaliczna z ponad 4 tys. punktów sprzedaży, w których zatrudnionych jest ponad 79 tys. osób w całej Europie. W roku obrotowym 2022/2023 Drogerie Markt osiągnęły sprzedaż w wysokości 15,9 mld euro wygenerowaną łącznie we wszystkich 14 krajach europejskich. W samych Niemczech (około 51 tys. pracowników) sprzedaż sięgnęła 11,4 mld euro.  Dm są największym konkurentem sieci Rossmann, w Niemczech zajmują pozycję lidera.  

Czytaj także: Tak będą teraz wyglądały drogerie dm w Polsce. Znana sieć zmienia aranżację swoich sklepów [ZDJĘCIA]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
09.02.2026 14:27
Superdrug rozbudowuje sieć drogerii i tworzy nowe miejsca pracy
Superdrug chce zwiększyć w tym roku swoją sieć o 30 nowych sklepów w Wielkiej Brytaniifot. FB Superdrug

Sieć kosmetyczno-drogeryjna Superdrug poinformowała o swoich planach otwarcia 30 nowych sklepów w 2026 roku, umacniając swoją obecność na brytyjskim rynku retail. Rozbudowa sieci sklepów pozwoli na utworzenie blisko 600 nowych miejsc pracy.

Superdrug, brytyjska sieć z siedzibą w Croydon założona w 1964 roku, prowadzi obecnie ponad 780 sklepów w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Managerowie sieci potwierdzili, że plany rozbudowy sieci drogerii wynikają z silnego popytu i zainteresowania klientów ofertą Superdrug. Retailer chce inwestować przede wszystkim w lokalizacje w parkach handlowych oraz w sklepy wielkoformatowe.

image

TikTok Shop – w czołówce sprzedawców kosmetyków w Wielkiej Brytanii

W ramach formatu Superdrug Beauty Studios klienci będą mogli nie tylko zakupić kosmetyki, ale też zdecydować się na podstawowe zabiegi kosmetyczne (takie jak np. przekłuwanie uszu, manicure, regulacja brwi).

Sieć zapowiedziała nie tylko nowe otwarcia – w planach na 2026 rok jest przeprowadzenie remontu w 60 sklepach Superdrug. 

Superdrug nadal odnotowuje duży popyt w kanale sprzedaży stacjonarnej, zorientowanej na doświadczenia. Nasz program otwarcia sklepów w 2026 roku jest wyraźnym wyrazem zaufania do brytyjskiego handlu stacjonarnego – komentuje Clare Jennings, dyrektor ds. nieruchomości w Superdrug.

image

Superdrug: nowe sklepy, promocje i lojalność klientów wpłynęły na dobre wyniki finansowe

Otwierając 30 nowych sklepów nie tylko zwiększamy naszą obecność, ale także tworzymy przestrzenie, które łączą w jednym miejscu kosmetyki, opiekę zdrowotną i przystępne cenowo zabiegi. Nasi klienci oczekują czegoś więcej niż tylko wygody – potrzebują fachowej wiedzy, produktów i usług, którym można zaufać, dostarczanych w przyjaznych przestrzeniach w ich lokalnych społecznościach – dodaje Jennings, cytowana przez portal theindustry.beauty.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
09.02.2026 12:16
Rossmann, Szlachetna Paczka i piernikowe serca z przesłaniem
Rossmann mat.pras.

W tym roku Rossmann postanowił udowodnić, że pomaganie może wiązać z czymś słodkim, w dodatku idąc w parze z czułością, bliskością i kochaniem siebie. “Czasem wystarczy drobny gest, by zrobić coś dobrego. Uśmiech. Miłe słowo. Albo… pierniczek” – zapewnia Rossmann w komunikacie informującym o najnowszej akcji sieci drogerii.

Do tegorocznej akcji Rossmanna i Szlachetnej Paczki największa w Polsce siec drogerii zaprosiła Igę Sarzyńską-Komorowską – mistrzynię piernikarstwa, której wypieki od lat wzruszają Toruń i nie tylko.

Efekt tej współpracy to cztery wyjątkowe pierniczki, które będą dostępne wyłącznie w Rossmannie. Ilustracje zdobiące pierniczki są dziełem Amelii Korczak – graficzki, ilustratorki i plakacistki młodego pokolenia oraz Zuzanny Synoradzkiej-Wróbel – projektantki, autorki prac graficznych i malarskich.

Każdy z pierniczków to mała przyjemność, która może znaczyć więcej, niż się wydaje. Możesz podarować go komuś bliskiemu – jako symbol troski, wdzięczności lub wsparcia. Ale możesz też podarować go sobie. Bo kochanie siebie zaczyna się od drobnych gestów, na które dajemy sobie przyzwolenie. Niezależnie od tego, który z pierniczków wybierzesz i komu go podarujesz. Twój zakup pomaga” – przekonuje Rossmann.

Cena każdego pierniczka to 9,99 zł. Całkowity dochód z akcji wspiera program Szlachetna Paczka, który od lat dociera do rodzin i osób w trudnej sytuacji życiowej, odpowiadając na ich realne, pilne potrzeby.

image

Klinika Neurologii ICZMP już przyjmuje pacjentów w nowoczesnych wnętrzach

Przy zakupie pierniczka warto pamiętać o zeskanowaniu aplikacji Rossmann PL, aby dodatkowo wesprzeć cel inicjatywy Pomagamy jak umiemy – rozbudowę i remont Kliniki Neurologii i Neurochirurgii dla małych pacjentów z całej Polski.

Akcja potrwa do 14 lutego 2026 lub do wyczerpania zapasów. 

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
09. luty 2026 23:43