StoryEditor
Drogerie
28.08.2017 00:00

Właściciele sieci Noel apelują do krajowych producentów o ratowanie pozycji polskich marek

Nieprzemyślana polityka dystrybucyjna polskich marek to bezpośrednia przyczyna popularności kosmetyków z Korei, Białorusi, Rosji czy Ukrainy wśród polskich konsumentów – twierdzą Grzegorz i Elżbieta Nowiccy, właściciele sieci Noel.

– Rynek kosmetyczny to rynek klienta. Aby być atrakcyjni dla konsumentów, musimy mieć w naszych drogeriach to, o czym czytają na rozmaitych portalach i blogach urodowych. Dlatego reagujemy tak szybko jak to możliwe, wprowadzając na półki czarną maskę, żel aloesowy czy inne produkty rodem z Korei, Rosji, Białorusi czy Ukrainy – mówi Grzegorz Nowicki, właściciel regionalnej sieci Noel (13 drogerii w centralnej Polsce).

– Wykorzystujemy w tym względzie naszą przewagę nad wielkimi sieciami, w których proces wprowadzania produktów na półkę jest o wiele dłuższy – dodaje Elżbieta Nowicka, współwłaścicielka sieci Noel.

Zainteresowanie wschodnioeuropejskimi i azjatyckimi kosmetykami wśród polskich konsumentów niepokoi krajowych producentów. W opinii właścicieli sieci Noel są oni jednak sami sobie winni. – To przez nieprzemyślaną politykę dystrybucyjną pozwolili, by w kraju, który jest jednym z największych producentów kosmetyków na świecie, rynek zaczęły przejmować produkty z Korei, Białorusi, Rosji czy Ukrainy – twierdzi Grzegorz Nowicki. – Sprzedajemy je, bo takie są oczekiwania klientek i pozwala nam to urozmaicić nasz asortyment i odróżnić go od massmarketowej konkurencji. Polscy producenci się obrażają, a nie pamiętają jak swoimi produktami zasypali dyskonty.

– Zniszczyć markę jest łatwo, trudniej ją odbudować – zwraca uwagę Elżbieta Nowicka. Dodaje, że na szczęście widzi pierwsze symptomy zmiany polityki dystrybucyjnej. Polscy producenci zaczynają wprowadzać specjalne linie skierowane tylko do rynku tradycyjnych drogerii. Wielu z nich swoją pozycję buduje na zapewnieniach, że ich produkty nigdy nie trafią do sprzedaży massmarketowej. Kilku wycofało się z szerokiej dystrybucji, zawężając swoją obecność do sklepów specjalizujących się w kosmetykach. – Nieraz dotyczy to tylko wybranych linii, ale kierunek już został nadany. Mamy nadzieję, że coraz więcej producentów i dystrybutorów zorientuje się, że warto postawić na drogerie rynku tradycyjnego. Bardzo cenimy sobie marki, które deklarują, że stawiają na współpracę z drogeriami i sprzedaż na rynku masowym ich nie interesuje. Z takimi markami chce się pracować, polecamy je naszym klientkom i ich sprzedaż w naszej sieci stale rośnie.

Więcej na temat sieci Noel będzie można przeczytać we wrześniowym wydaniu Wiadomości Kosmetycznych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
02.05.2024 08:30
Hebe w Redzie na Kaszubach
Drogeria Hebe w parku handlowym M Park w Redziefot. Hebe
Sieć Hebe otworzyła nową drogerię w Redzie na Kaszubach. Sklep znajduje się w parku handlowym M Park, który został oddany do użytku w marcu tego roku.

Sieć Hebe tuż przed majówką otworzyła dwie nowe drogerie tego samego dnia. Od 30 kwietnia klienci robią zakupy w sklepach w Westfield Mokotów oraz w parku handlowym M Park w Redzie.

M Park to inwestycja  LCP Properties. Został otwarty w marcu br.  Ma łącznie 4433 mkw.  powierzchni, dwa budynki w bezpośrednim sąsiedztwie Lidla. Hebe konkuruje tu z Rossmannem (457 mkw).

Drogeria w Redzie jest pierwszą w tym mieście placówką Hebe. Sklep ma 290 mkw. Jest ustandaryzowany i  wyposażony zgodnie z wizualizacją sieci. Tradycyjnie, klienci kupujący w nowej drogerii mają do wyboru wiele akcji promocyjnych i mogą skorzystać ze sporych obniżek cen.

Według naszych wyliczeń Hebe ma obecnie w Polsce, włącznie z drogerią w Redzie, 354 drogerie.

Hebe to drogeryjna sieć należąca do portugalskiej Grupy Jeronimo Martins, w ramach której działa także sieć dyskontów Biedronka. Drogerie Hebe miały swój początek w Polsce. Niedawno sieć otworzyła pierwsze dwa stacjonarne sklepy w Czechach.

Całkowita sprzedaż Hebe w 2023 r. wyniosła 469 mln euro, 30,9 proc. powyżej 2022 r. Sprzedaż internetowa Hebe wzrosła w 2023 r. o 47,5 proc., co stanowi ok. 17 proc. całkowitej sprzedaży za rok 2023. W 2022 r. było to ok. 14 proc.

Czytaj także: Hebe: ponad 30 proc. wzrost sprzedaży w 2023 roku i rekordy w e-commerce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
30.04.2024 15:45
Hebe wreszcie w warszawskiej Galerii Mokotów
Hebe w Westfield Mokotów, WarszawaHebe
Hebe dołączyło do najemców jednej z najpopularniejszych galerii handlowych w Warszawie. W Westfield Mokotów, znanej jako Galeria Mokotów, sieć drogeryjna otworzyła swój sklep w wersji ze strefą dermokosmetyczną.

Hebe ma kolejną drogerię na mapie kraju. Nowa placówka została otwarta w jednej z najpopularniejszych galerii handlowych w Warszawie Westfield Mokotów, znanej bardziej pod używaną powszechnie nazwą Galeria Mokotów. To centrum handlowe w sercu modnej dzielnicy biznesowej i mieszkaniowej. Od lat mają tu swoje sklepy drogerie i perfumerie: Douglas, Sephora, Super-Pharm, Rossmann, Kontigo, Quality Missala To tu otworzyły swoje luksusowe butiki marki Jo Malone oraz Guerlain. Sklepy firmowe prowadzi wiele znanych marek kosmetycznych, jak Inglot, Kiehl’s i wiele innych.

Hebe w Westfield Mokotów, tak jak wszystkie drogerie sieci, jest urządzona zgodnie z jej standardami i oferuje produkty ze wszystkich kluczowych kategorii. Zarazem jest to sklep z wydzieloną, osobną strefą dermokosmetyczną, którą posiadają wybrane drogerie Hebe. Taki asortyment oferuje również Hebe w warszawskich Złotych Tarasach. 

Według naszych wyliczeń Hebe ma obecnie w Polsce, włącznie z drogerią w Westfield Mokotów, 353 drogerie, w tym ponad 40 w Warszawie i podwarszawskich miejscowościach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
02. maj 2024 18:34