StoryEditor
Sieci i centra handlowe
26.06.2024 10:38

Action rusza z promocją swojej aplikacji mobilnej w Polsce

Nowa aplikacja Action jest aktywnie promowana w sklepach. / Action
Action, popularna sieć dyskontów niespożywczych, uruchomiła w Polsce nową aplikację mobilną My Action. Dzięki aplikacji użytkownicy mogą korzystać z różnych funkcji, takich jak przeglądanie aktualnych promocji, tworzenie list zakupowych oraz śledzenie historii zakupów.

Aplikacja My Action oferuje program lojalnościowy, który pozwala użytkownikom zbierać punkty za zakupy. Zebrane punkty można wymieniać na nagrody lub zniżki na przyszłe zakupy. Program lojalnościowy jest dostępny dla każdej osoby, która utworzy konto w aplikacji. Korzystanie z aplikacji My Action jest bezpłatne. Aby rozpocząć, wystarczy pobrać aplikację i zarejestrować się, podając podstawowe dane osobowe. Użytkownicy mogą zarządzać swoim kontem, zdobywać nagrody i korzystać z wyjątkowych ofert dostępnych tylko dla użytkowników aplikacji.

image
Przykładowy zrzut ekranu z aplikacji My Action.
Wiadomości Kosmetyczne
Action zapewnia, że wszystkie dane osobowe są przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych. Firma deklaruje, że aplikacja jest bezpieczna i łatwa w użyciu, mając na celu poprawę doświadczeń zakupowych swoich klientów. W aplikacji My Action znajduje się także bogata oferta kosmetyków i produktów prozdrowotnych. Użytkownicy mogą przeglądać szeroki asortyment kosmetyków pielęgnacyjnych, makijażowych oraz artykułów do higieny osobistej. Ponadto, dostępne są różnorodne produkty wspierające zdrowy styl życia, w tym suplementy diety i artykuły medyczne. W sklepie klienci i klientki znajdą produkty marek takich jak Gloria Vanderbilt, Nivea, Palmolive, Gilette, Cameleo czy Head & Shoulders.

Historia działalności Action w Europie Środkowo-Wschodniej jest stosunkowo krótka. Pierwszy sklep w Polsce otwarto w 2017 roku, następnie w Czechach w 2020 i na Słowacji w 2023 roku. W 2023 roku te trzy kraje odpowiadały za jedną trzecią z ponad 300 nowych sklepów w Europie. Polska stała się czwartym co do wielkości rynkiem Action z 322 sklepami na koniec ubiegłego roku, w porównaniu do 414 w Holandii, 526 w Niemczech i 799 we Francji. Mimo konkurencji, Action odnotował przychody netto 480 mln euro i zysk przed opodatkowaniem 15 mln euro, co daje marżę 3,2 proc. W Polsce, Action konkuruje z dyskontami wielobranżowymi takimi jak Pepco, Tedi, Kik i Dealz. Pepco, lider rynku, osiągnął w roku finansowym 2021/2022 obroty netto na poziomie 2,2 mld euro oraz zysk przed opodatkowaniem 210 mln euro, co przekłada się na marżę 9,5 proc.

Czytaj także: Action nie planuje otwarcia e-sklepu w Polsce. Chce skupić się na poszerzaniu sieci sklepów stacjonarnych

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
11.07.2024 11:38
Biedronka próbowała skusić Słowaków do zakupów w Polsce w dzień świąteczny kampanią SMSową
Na zdj. Biedronka w Chorzowie (fot. Krzysztof Bubel/Shutterstock)Krzysztof Bubel/Shutterstock
Biedronka zaskoczyła Słowaków nietypową akcją marketingową, wysyłając im SMS-y z zachętą do zakupów w Polsce w dniu święta narodowego, kiedy sklepy na Słowacji były zamknięte.

W ostatnich dniach wielu Słowaków otrzymało wiadomości od Biedronki w języku słowackim, informujące o otwarciu sklepów 5 lipca, w dniu święta św. Cyryla i Metodego. Wiadomości zawierały zaproszenie do zakupów w najbliższych polskich sklepach Biedronki. Uwagę klientów zwrócił spersonalizowany charakter wiadomości, co wskazuje na staranną strategię marketingową. Dane kontaktowe Słowaków pochodziły prawdopodobnie z programu lojalnościowego “Moja Biedronka”, w którym zarejestrowało się już ponad 36 tysięcy słowackich klientów.

W piątek 5 lipca nasze sklepy będą otwarte! Zapraszamy do zakupów po najlepszych cenach Biedronki

– informowała sieć w wiadomość. SMS informował także o sklepie sieci, który jest blisko danego klienta.

image
Wiadomość SMS rozesłana do słowackich klientów i klientek.
Aktuality.sk/Filip Maxa

Mimo że akcja była skierowana na zakupy w Polsce, Biedronka aktywnie przygotowuje się do wejścia na słowacki rynek. Firma już tworzy zespół menedżerów odpowiedzialnych za ekspansję w nowym kraju, co oznacza, że wkrótce Słowacy będą mogli robić zakupy w Biedronce również u siebie. Wejście dyskontu na nowy rynek może stanowić szansę dla rodzimych, polskich marek na dotarcie do nowych klientów — w tym dla marek kosmetycznych.

Sieć Biedronka potrzebuje przestrzeni do rozwoju i stało się dla nas jasnym, że Słowacja może nam tę przestrzeń zaoferować. W dodatku Słowacja oferuje nam bliskość kulturową i geograficzną. Wielu Słowaków i tak przyjeżdża na zakupy do Polski. Postanowiliśmy wykorzystać tę szansę

– poinformował w marcu Luis Araujo, CEO Biedronki.

Czytaj także: Kto produkuje kosmetyki marki Be Beauty?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
11.07.2024 10:32
Pepco Group kończy trzeci kwartał roku obrotowego 2023/24 z 1,5 miliarda euro przychodu
Przychody sieci Pepco po trzech kwartałach wyniosły 2,9 miliarda euro, co oznacza wzrost o 13,2 proc. rdr przy stałym kursie walutowym.Pepco Group
Pepco Group zakończyła trzeci kwartał roku obrotowego 2023/24 z przychodami na poziomie 1,5 miliarda euro, co stanowi wzrost o 7,6 proc. rdr przy stałym kursie walutowym. Mimo to, przychody grupy w ujęciu LfL spadły o 4,3 proc.

W trzecim kwartale roku obrotowego 2023/24, zakończonym 30 czerwca, Pepco Group odnotowała przychody w wysokości 1,5 miliarda euro, co oznacza wzrost o 7,6 proc. rdr, przy założeniu stałego kursu walutowego. Jednakże, przychody grupy w ujęciu like-for-like (LfL) spadły o 4,3 proc., a spadek narastająco wyniósł 3,1 proc. Przychody sieci Pepco wyniosły 929 milionów euro, co oznacza wzrost o 12,6 proc. rdr, podczas gdy przychody sieci Poundland spadły do 480 milionów euro, notując spadek o 2,7 proc. Z kolei przychody sieci Dealz wzrosły do 72 milionów euro, co daje wzrost o 23,3 proc.

Andy Bond, przewodniczący wykonawczy Pepco Group, przyznał, że przychody w ujęciu porównywalnym były poniżej jego oczekiwań, z powodu zakłóceń w łańcuchu dostaw oraz wolniejszej sprzedaży starszych kolekcji. Mimo trudności, Pepco Group podtrzymuje swoje założenia co do wyniku EBITDA na koniec roku na poziomie 900 milionów euro, co oznacza wzrost o około 20 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

Aktywnie zwiększamy dostępność i poszerzamy zakres oferowanego przez nas asortymentu. Spodziewamy się, że korzyści wynikające z tych działań zobaczymy w nowym roku obrotowym

- powiedział Bond.

W bieżącym roku obrotowym Pepco Group otworzyła netto 326 nowych sklepów, w tym 37 w samym trzecim kwartale. Spółka planuje uruchomić około 400 nowych sklepów netto do końca roku obrotowego 2024. Po trzecim kwartale Grupa Pepco posiadała 4882 placówki handlowe, co świadczy o dynamicznej ekspansji sieci na rynkach europejskich.

Pepco Group zarządza trzema głównymi sieciami detalicznymi: Pepco, Poundland i Dealz. Pepco to sieć sklepów dyskontowych działająca głównie w Europie Środkowo-Wschodniej, oferująca szeroki asortyment odzieży, artykułów gospodarstwa domowego, zabawek oraz produktów sezonowych. Poundland, obecna głównie w Wielkiej Brytanii i Irlandii, jest znana z oferowania produktów w stałej cenie 1 funta, choć obecnie w asortymencie znajdują się również produkty w innych cenach. Dealz natomiast działa w kilku krajach europejskich, w tym w Hiszpanii, Polsce i Irlandii, oferując szeroki asortyment produktów codziennego użytku, artykułów spożywczych, chemii gospodarczej, zabawek i innych produktów w przystępnych cenach.

Czytaj także: Pepco wycofuje się z Austrii

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. lipiec 2024 12:56