StoryEditor
Sieci i centra handlowe
06.09.2023 15:03

Estée Lauder nową marką w portfolio Marks & Spencer

Marks & Spencer dodał zapachy Estée Lauder do swojej oferty kosmetyków, co stanowi najnowszy krok w ramach strategii „Brands at Marks & Spencer”. Od przyszłego miesiąca ponad 30 zapachów marki kosmetycznej będzie dostępnych w wybranych sklepach Marks & Spencer oraz online. Oferta obejmie kolekcje Estée Lauder Beautiful, Bronze Goddess i Pleasures dla kobiet oraz Aramis dla mężczyzn, których ceny będą zaczynać się od 25 funtów.

Marks & Spencer wprowadził zapachy Estée Lauder do swojej gamy produktów kosmetycznych, co stanowi najnowszy etap w strategii "Brands at Marks & Spencer". Rozpoczynając od przyszłego miesiąca, będzie można nabyć ponad 30 zapachów tej marki kosmetycznej w wybranych sklepach Marks & Spencer oraz online.

Od 2009 roku Marks & Spencer dodaje marki do asortymentu swoich marek, począwszy od wybranych marek spożywczych w 2009 roku, następnie markowe linie kosmetyczne w 2012 roku i linie modowe w 2020 roku. W branży kosmetycznej Marks & Spencer ma obecnie ponad 15 marek własnych, w tym Formula, Discover, Fresh Elements i Apothecary, a także 47 marek zewnętrznych, w tym Estée Lauder. Według sprzedawcy zewnętrzne marki kosmetyczne stanowią 42 proc. sprzedaży kosmetyków Marks & Spencer. Ostatniom dodatkiem do portfolio Mark & Spencer była marka produktów do pielęgnacji skóry Clinique – należąca zresztą do grupy Estée Lauder – w 2022 roku.

Wiceprezes i dyrektor generalny Estée Lauder, Luke Evans, powiedział:

To niezwykle ekscytujące partnerstwo dla Estée Lauder — wejście do jednego z najbardziej zaufanych sklepów przy głównych ulicach Wielkiej Brytanii, który szybko staje się miejscem docelowym dla zakupów urodowych.

Z końcem lipca 2017 r. sieć Marks & Spencer zamknęła ostatni sklep w Warszawie. Firma opuściła Polskę i siedem innych krajów, gdzie nie widziała perspektyw dalszego rozwoju.

Czytaj także: Estée Lauder uruchamia program oceny swoich sklepów pod kątem dbałości o środowisko

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
17.07.2024 15:03
Precordia Capital i Septyma nabyły udziały w parku handlowym Vis à Vis Wilanów
Ulokowanie Street Mall Vis à Vis Wilanów w bliskości dwóch dzielnic Warszawy i Konstancina-Jeziorny gwarantuje duży ruch kliencki.Street Mall Vis à Vis Wilanów
Precordia Capital Sp. z o.o., której właścicielem jest Jerzy Motz, oraz spółka Septyma Sp. z o.o., należąca do Piotra Beaupre, nabyły 66 proc. udziałów w parku handlowym Street Mall Vis à Vis Wilanów. Sprzedającym udziały była firma Capital Park Sp. z o.o. Nowymi zarządcami nieruchomości została firma Real Management Services Sp. z o.o., należąca do grupy Real Management S.A.

Street Mall Vis à Vis Wilanów zlokalizowany jest w południowej części Warszawy, przy ul. Przyczółkowej 219. Jego lokalizacja przy głównej drodze łączącej Centrum z Wilanowem i Konstancinem-Jeziorną sprawia, że jest łatwo dostępny dla mieszkańców zarówno miasta, jak i okolic. Park handlowy oferuje 17 sklepów oraz lokali usługowych i gastronomicznych o łącznej powierzchni najmu 4300 mkw., a także 104 miejsca parkingowe. Wśród najemców Vis à Vis Wilanów znajdują się takie marki, jak Decathlon, Deseo, Drogeria Hebe, MAX Premium Burgers, RTV EURO AGD, Sakana Sushi&Sticks oraz ZooZoo.pl. Obiekt jest obecnie w pełni wynajęty.

Prezes Zarządu Precordia Capital Sp. z o.o., Jerzy Motz, wyraził zadowolenie z przeprowadzonej transakcji. Wskazał, że parki handlowe typu convenience, takie jak Vis à Vis Wilanów, okazały się najbardziej odporne na skutki pandemii COVID-19. Lokalny charakter tego typu obiektów idealnie wpisał się w nową rzeczywistość, zaspokajając potrzeby konsumentów, którzy zaczęli spędzać więcej czasu w swoim sąsiedztwie. Analizy wykazały, że centra convenience osiągają najlepsze wyniki wśród formatów handlowych, co potwierdza zasadność inwestycji w tego typu nieruchomości.

Nowym zarządcą Vis à Vis Wilanów została firma Real Management Services Sp. z o.o., należąca do grupy Real Management S.A. Spółka ta przejęła odpowiedzialność za bieżące zarządzanie nieruchomością, dbając o utrzymanie wysokiego standardu obsługi najemców oraz klientów parku handlowego. Przejęcie zarządzania przez doświadczoną firmę ma zapewnić dalszy rozwój i stabilność obiektu, podnosząc jego wartość na rynku nieruchomości komercyjnych.

Czytaj także: Nowy park handlowy pod Warszawą: na granicy z Konstancinem powstanie nowy obiekt

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.07.2024 16:03
Kaufland uruchamia marketplace w Polsce. Jakie są warunki współpracy dla sprzedawców?
Kaufland Global Marketplace obejmuje 64 kategorie produktów, w tym kosmetyki i perfumyfot. Kaufland
Kaufland Global Marketplace będzie dostępny także w Polsce. Sieć podała datę premiery platformy, przez którą sprzedawcy będą mogli sprzedawać we wszystkich krajach, gdzie marketplace jest dostępny. Na jakich warunkach z biznesem e-commerce niemieckiego detalisty będą mogli współpracować sprzedawcy z Polski?

Jak podaje Kaufland, na polskiej platformie sprzedażowej Kauflad.pl zarejestrowanych jest obecnie 2 tys. sprzedawców. Ma ona ruszyć 7 sierpnia br.

Polska platforma będzie kolejnym rynkiem, na którym będzie działał Kaufland Global Marketplace. W takiej formule niemiecki detalista sprzedaje już w Niemczech, Słowacji  i Czechach. Platformy w Austrii i w Polsce zostaną wkrótce odpalone.

Sprzedaż online odbywa się na zasadzie współpracy z zewnętrznymi przedsiębiorcami, którzy rejestrują się na marketplace i samodzielnie wystawiają i sprzedają swoje produkty. Sami są również odpowiedzialni za wysyłkę towaru i wystawianie faktur Kaufland zajmuje się działaniami marketingowymi. Można także skorzystać z międzynarodowej usługi logistycznej sieci (Fullfilment by Kaufland).

Sprzedawca wnosi miesięczną opłatę podstawową w wysokości 175 zł i zmienną prowizję od sprzedaży, od 7 do 16 proc. Np. dla kategorii perfum prowizja na start na polskiej platformie wynosi 8 proc., na pozostałych rynkach 10 proc. Dla kategorii pielęgnacja ciała i zdrowie w Polsce prowizja od sprzedaży wynosi 8 proc. na start, na pozostałych rynkach 13 proc. Prowizja jest naliczana za zakupione produkty, które nie zostały anulowane lub zwrócone.

Dodatkowo płatne jest dodanie na marketplace bezpośredniego linku do sklepu sprzedawcy, w tej opcji miesięczna opłata wynosi 220 zł.

Kaufland obiecuje sprzedawcom dostęp do wszystkich platform, którymi dysponuje, a tym samym do 56 mln potencjalnych klientów.

Dostęp do platformy możliwy będzie w przeglądarce, jak również poprzez aplikację mobilną sieci.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. lipiec 2024 22:19