StoryEditor
Producenci
05.07.2023 00:00

Estée Lauder uruchamia program oceny swoich sklepów pod kątem dbałości o środowisko

W roku podatkowym 2020 firma ELC sfinalizowała wewnętrzne standardy ekologicznego budownictwa dla wszystkich powierzchni biznesowych, w tym lokalizacji handlowych. / materiały prasowe Estée Lauder
Firma Estée Lauder Companies ogłosiła uruchomienie programu Responsible Store Design, aby zapewnić nowe ramy oceny nowych i istniejących sklepów detalicznych. Inicjatywa ma na celu przyspieszenie postępów w realizacji celów środowiskowych tego amerykańskiego giganta kosmetycznego. 

Program będzie kierował projektowaniem wizualnego merchandisingu Estée Lauder w różnych obszarach związanych ze zrównoważonym rozwojem, w tym w zakresie redukcji odpadów, oszczędzania wody i energii oraz odpowiedzialnego pozyskiwania materiałów. Istniejące i nowe sklepy zostaną ocenione pod kątem kwalifikowania się do udziału w programie. Do tej pory sześć sklepów pomyślnie dostosowało się do nowych zasad w ramach programu pilotażowego na 2023 rok.

Al Iannuzzi, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju, powiedział: Zrównoważony rozwój od dawna jest częścią naszej strategii korporacyjnej i kultury firmy, a nasz nowy program Responsible Store Design to kreatywny i skuteczny sposób na zaprezentowanie zaangażowania Estée Lauder w zakresie zrównoważonego rozwoju zarówno naszym pracownikom, jak i konsumentom.

Aby wziąć udział w programie, marki w portfolio Estée Lauder muszą spełnić wszystkie odpowiednie wymagania wstępne, które różnią się w zależności od powierzchni handlowej i typu sklepu. W przypadku nowych sklepów stosowany jest system punktacji, w którym każda pojedyncza lokalizacja jest oceniana na podstawie różnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w ramach projektu i działalności detalicznej. W przypadku istniejących sklepów i merchandisingu wizualnego stosuje się listę kontrolną wymagań wstępnych, aby upewnić się, że każda lokalizacja spełnia nasze podstawowe wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju. Zarówno w przypadku nowych, jak i istniejących sklepów wymagania te obejmują rozbudowę sklepu, energię i wodę, odpowiedzialne pozyskiwanie materiałów, wizualizację towarów, działanie sklepu i innowacje.

Do tej pory 6 sklepów pomyślnie dostosowało się do ram w ramach programu pilotażowego roku podatkowego 2023. Wśród nich jest sklep Origins w Nanjing Deji Plaza, otwarty w lipcu 2022 roku, który spełnił wszystkie wymagania i uzyskał 26 punktów.

Wymagania w ramach programu wyglądają następująco:

  • Przygotowanie planu gospodarki odpadami na potrzeby rozbudowy sklepu, aby ograniczyć ilość odpadów trafiających na wysypisko
  • Instalacja energooszczędnych technologii, takich jak oświetlenie LED i sprzęt z oznaczeniem ENERGY STAR, aby zmniejszyć zużycie energii w urządzeniach sklepowych i merchandisingu wizualnym
  • Instalacja wodooszczędnych systemów hydraulicznych, aby zmniejszyć zużycie wody
  • Zaopatrzenie we wszystkie wyposażenie sklepu i materiały zgodnie ze standardami przemyślanych materiałów Estée Lauder 
  • Projektowanie materiałów wizualnych, które nie zawierają pierwotnych materiałów akrylowych
  • Łatwy dostęp do recyklingu na miejscu dla pracowników i klientów


Czytaj także: 10 najcenniejszych marek beauty na świecie wg. Brand Finance: L'Oréal, Estée Lauder i Nivea w czołówce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.02.2024 16:56
Global Cosmed poprawił wyniki dzięki swoim markom oraz restrukturyzacji kontraktów handlowych
Spółka Global Cosmed opublikowała szacunkowe wyniki finansowe spółki za 2023 rok informując o wzrostach przychodów.

Pojawił się komunikat o wstępnych szacunkach danych finansowych Global Cosmed SA za 2023 r.

Spółka poinformowała, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy wyniosły 444,5 mln zł. Skonsolidowana EBITDA 44 mln zł.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w całym 2023 roku wzrosły o 12 proc. (ponad trzykrotny wzrost EBITDA w porównaniu do 2022 r., gdy wyniosła 12,6 mln zł).

Spółka poprawę wyników finansowych przypisuje realizacji strategii biznesowej w szczególności poprzez rozwój własnych marek (brandów), ale także dzięki restrukturyzacji kontraktów handlowych oraz działaniom optymalizacyjnym (m.in. w obszarze produkcyjnym).

 Zarząd Spółki informuje, że powyższe dane finansowe mają charakter wstępny i mogą różnić się od ostatecznych danych finansowych, które będę zawarte w skonsolidowanym raporcie za rok 2023, który zostanie opublikowany przez 24 kwietnia 2024 r.

Global Cosmed to jeden z największych producentów kosmetyków i chemii gospodarczej w Polsce, w 2021 r. roku wprowadził na rynek ponad 112 mln produktów. Grupa kapitałowa Global Cosmed jest właścicielem marek Bobini, Kret, Apart i Sofin. Rozwija też aktywność w segmencie private label, dostarczając wyroby m.in. dla takich sieci jak Lidl czy Rossmann. Realizuje także zamówienia na rzecz najważniejszych sieci handlowych na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.02.2024 14:15
Projekt polskich naukowców został nominowany do nagrody Lush Prize 2024 w kategorii Science
Statuetka Lush Prize wraz z nagrodą pieniężną przyznawane są za wybitne inicjatywy prowadzone na rzecz zakończenia wykorzystywania zwierząt w testowaniu bezpieczeństwa produktów - kosmetyków czy lekówmat. prasowe
Oprogramowanie komputerowe do wirtualnego projektowania zaawansowanych, zrównoważonych i bezpiecznych materiałów oraz chemikaliów znalazło się wśród dziewięciu projektów nominowany do nagrody Lush Prize 2024 w kategorii „Science”. Stworzyli go polscy naukowcy z Uniwersytetu w Gdańsku.

Nagroda Lush Prize powstała w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. Jest to efekt współpracy pomiędzy firmą kosmetyczną Lush i grupą badawczą Ethical Consumer. Oba podmioty od wielu lat walczą o zakończenie testów na zwierzętach. Nagroda przyznawana jest za wybitne inicjatywy prowadzone na rzecz zakończenia wykorzystywania zwierząt w testowaniu bezpieczeństwa produktów. Otrzymują ją naukowcy lub działacze z całego świata, w siedmiu kategoriach: public awareness, science, training, lobbying, political achievement, major science collaboration oraz` young researcher.

Polski projekt "AOP-Anchored in silico-based NAMs for design safer multicomponent nanomaterials”, znalazł się na skróconej liście nominowanych do nagrody w kategorii “Science”. Skupia się na opracowaniu oprogramowania komputerowego do wirtualnego projektowania zaawansowanych, zrównoważonych i bezpiecznych materiałów oraz chemikaliów (np. leków, nawozów, kosmetyków czy nanomateriałów nowej generacji) zgodnie z zasadą SSbD.

Jak czytamy w informacjach udostepnionych orzez organizatora konkursu, dzięki oprograwaniu integracja technik uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji umożliwi ocenę ryzyka chemicznego nowo projektowanych materiałów i chemikaliów na wczesnym etapie badań (przed syntezą czy wprowadzeniem produktu na rynek konsumencki). Rezultatem będzie przyczynienie się do optymalizacji procesu projektowania i redukcji czasu, kosztu oraz liczby wątpliwych etycznie badań na zwierzętach laboratoryjnych.

Oprogramowaie to projekt QSAR Lab spin-off Uniwersytetu w Gdańsku, w składzie dr Alicja Mikołajczyk, dr inż. Karolina Jagiełło oraz prof. dr hab. Tomasz Puzyn. Warto podkreślić, że modele QSAR (wykorzystywane w tym projekcie) zostały wprowadzone do nanotechnologii po raz pierwszy właśnie przez ten zespół badawczy, co znacząco przyczyniło się do stworzenia nowej dziedziny badawczej jaką jest nanotoksykologia komputerowa. Ze względu na złożoną budowę chemiczną, zaawansowane materiały na bazie nanocząstek nie były nigdy wcześniej przedmiotem projektowania komputerowego Nano-QSAR.

dr. Alicja Mikołajczyk mówi:

Znalezienie się na skróconej liście nagrody Lush w kategorii nauka jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, które utwierdza nas o wadze prowadzonych przez nas badań oraz wdrażanych innowacji w zakresie digitalizacji przemysłu. Nominacja do nagrody Lush jest dla nas motywacją do dalszej pracy.

I dodaje: 

Biorąc pod uwagę, że 80 lat temu nie mieliśmy komputerów, a 50 lat temu nie mieliśmy internetu, wierzymy, że w perspektywie kolejnych 30 czy 50 lat dzięki naszym badaniom przeniesienie procesu projektowania i oceny ryzyka nowych materiałów i chemikaliów z tradycyjnych laboratoriów do przestrzeni wirtualnej, a w konsekwencji wyeliminowanie lub zastąpienie testów na zwierzętach będzie w pełni możliwe. 

W latach 2012-2022 Lush Prize przyznała ponad 3 miliony dolarów 126 projektom w 35 krajach. Tegoroczni zwycięzcy zostana ogłoszeni wkrótce.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. marzec 2024 02:26