StoryEditor
Sieci i centra handlowe
17.05.2022 00:00

Lidl stawia na swoje marki własne. To właśnie one przeważają w ofercie kosmetycznej sieci [FOTOREPORTAŻ]

Dział kosmetyczny w Lidlu jest estetyczny i dobrze oświetlony, a szeroka alejka pozwala na komfortowe zakupy. Jednak oferta drogeryjna sieci jest dość podstawowa. Przeważają marki koncernowe takie jak Elseve, Garnier, Nivea, Dove, Gliss, Fructis, Pantene, Schauma, Rexona czy Palmolive. Do tego kilka polskich marek jak Tołpa, Eveline i Bielenda. Przeważa kosmetyczna marka własna Lidla, czyli Cien. Jej oferta jest naprawdę spora.

Cien Food for skin bryluje na półce i to w każdej kategorii produktowej. W ofercie szeroki wybór kosmetyków: od żeli pod prysznic przez mydła, szampony do włosów, odżywki, kremy, dezodoranty, balsamy do ciała, płyny po goleniu, płyny micelarne, sole do kąpieli… jednym słowem wszystko.

Najlepiej zaopatrzona jest półka dla dzieci. Tam również króluje marka własna sieci Lidl Polska czyli Lupilu, której oferta obejmuje artykuły dla niemowląt i małych dzieci: pieluszki, pantsy, kosmetyki, nawilżane chusteczki, a do tego pierwsze dania dla maluszków z certyfikatem BIO oraz ubranka dla najmłodszych. Produkty dla dzieci Cien również są obecne w tej strefie. Oprócz tego mleka modyfikowane, kaszki i słoiczki popularnych producentów.

Panowie w Lidlu też znajdą kosmetyki dla siebie, ale tutaj także oferta jest podstawowa. Kupić można między innymi pianki do golenia, golarki, płyny po goleniu czy dezodoranty.

Półka chemiczna, wydaje się być większa od kosmetycznej, ale i tutaj asortyment jest klasyczny i raczej mało rozbudowany, a na pierwszy plan wychodzą produkty marki W5. Nie zabrakło oczywiście popularnych marek z obszaru chemii domowej takich jak Persil, Perwoll, Lenor, Coccolino, Finish czy Ludwik.

Aby być jak najbardziej obiektywnym warto podkreślić, że Lidl bardzo rozwija swoje kosmetyczne marki i stawia na ich jakość. Pisaliśmy już na ten temat na naszym portalu.

Przeczytaj również: Kosmetyki Cien mają nową formułę bez mikroplastiku
Przeczytaj również: Lidl wprowadza ulepszone wersje pieluszek marki własnej

Sieć wprowadza także nowe marki i stara się rozwijać swoją ofertę kosmetyczną.

Przeczytaj również: Lidl wprowadza kolejną markę kosmetyczną na wyłączność
Przeczytaj również: Lidl rozszerza ofertę o biodegradowalne chusteczki WaterWipes
Przeczytaj również: Lidl rozszerza ofertę produktów do higieny intymnej dla kobiet

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące działalność na terenie całej Europy oraz w USA. Pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. W Polsce siec Lidl to około 800 sklepów.

Marta Kudosz
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
15.09.2023 13:22

Pepco wchodzi do Bośni i Hercegowiny

Nowo otwarte sklepy w Sarajewie przyciągnęły już rzesze klientów.Pepco
Dyskont niespożywczy, który od lat święci w Polscy triumfy, wszedł na nowy rynek. Pepco oficjalnie zaprosiło klientów na otwarcia nowych sklepów w dwóch doskonałych lokalizacjach w Bośni i Hercegowinie – w Galerii Intershop i centrum handlowym West Gate w Sarajewie.

Bośnia i Hercegowina stała się 19. krajem, w którym dostępne są sklepy Pepco. 14 września oficjalnie otwarto pierwsze dwa sklepy w Sarajewie – dynamicznie rozwijającej się stolicy, liczącej około 300 000 mieszkańców. Pierwszy z nich znajduje się w w Galerii Intershop, drugi — w centrum handlowym West Gate.

W jednym z dwóch nowych sklepów gościli Elma Perteši-Žunić, sekretarzyni Ministerstwa Gospodarki Rządu Kantonu Sarajewo oraz dziennikarze lokalnych mediów, w tym radia, telewizji i portali internetowych takich jak  Klix.ba, Radio Sarajevo, Oslobođenje Servisi Media Group, Akta.ba, RSG radio, Poslovne novine, Indikator, portal poslovni, Radio M, Vijesti, Hayat TV i Magazin Gracija.

Sieć ma otworzyć ponad 20 sklepów w Bośni i Hercegowinie, w tym w miastach takich jak Mostar, Livno, Gradačac, Kakanj, Čitluk i Lukava. Bośnia i Hercegowina to 19. rynek na którym działa Pepco.

Firma rozpoczęła swoją działalność pod koniec 1999 roku w Polsce jako lokalny oddział brytyjskiej firmy Brown&Jackson. W wyniku niezadowalających wyników finansowych w 2002 roku firma przeszła w ręce południowoafrykańskiej firmy Tradegro, która zakupiła także trzy inne sieci. Później, w wyniku przekształceń w strukturze spółki matki, w 2004 roku firma stała się częścią grupy Pepkor z siedzibą w Południowej Afryce, co skutkowało zmianą nazwy na Pepco oraz logo. W listopadzie 2014 roku firma Steinhoff International Holdings przejęła Pepco za kwotę 5,7 miliarda dolarów. Obecnie sieć sklepów jest częścią Pepco Group, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2023 roku główny udziałowiec Pepco, Steinhoff International, stanął w obliczu problemów finansowych, ale Pepco jako niezależna spółka giełdowa pozostaje stabilna finansowo, utrzymując tendencję wzrostową, co gwarantuje jej kontynuację działalności.

Czytaj także: Pepco Group zapowiada intensywny rozwój swoich marek. Ekspansja czeka m.in. sieć Dealz w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
12.09.2023 13:05

Trevor Masters ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego Pepco Group

Trevor Masters, ustepujący prezes Pepco Groupmat. prasowe
Trevor Masters poinformował radę dyrektorów Pepco Group o swojej decyzji o ustąpieniu ze stanowiska dyrektora generalnego firmy. Odejdzie ze skutkiem natychmiastowym. Jego zadania na razie obejmie Andy Bond, prezes firmy

Po tym jak Trevor Masters, dotychczasowy dyrektor generalny Pepco Group poinformował o decyzji o ustąpieniu ze stanowiska, jego zadania w spółce przejął Andy Bond, prezes firmy. Do czasu mianowania następcy będzie kierował zespołem wykonawczym i ogólnym zarządzaniem firmą.

 

Przemawiając w imieniu firmy, Andy Bond zapewnił, że firma jest dobrze przygotowana na przyszły wzrost. I dodał:

Cieszę się, że po raz kolejny biorę aktywny udział w kierowaniu Grupą Pepco, zapewniając ciągłość wspaniałego biznesu, który jest dla mnie jak rodzina, w którą jestem zaangażowany od 2012 roku.

Informując o rezygnacji Trevor Masters ze stanowiska dyrektora generalnego, spółka skorzystała z okazji, aby zaktualizować aktualną prognozę EBITDA (MSSF 16) na rok kończący się 30 września 2023 r. Ma być ona nieco niższa niż wcześniej przewidywano, w związku ze słabszymi od oczekiwań wynikami sprzedaży.

Czytaj też: 

Większościowy pakiet akcji Pepco zostanie wystawiony na sprzedaż

Właściciel Pepco ma problemy. Jest bliski bankructwa

 

Pepco Group potwierdza natomiast, że osiągnie cel otwarcia 550 nowych sklepów netto w roku finansowym 2023.

Czytaj też:

Pepco ma już 3 tys. sklepów. Rośnie potencjał dla kategorii kosmetyków

Jak wygląda półka kosmetyczna w Pepco [FOTOREPORTAŻ]


 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. wrzesień 2023 12:46