StoryEditor
Sieci i centra handlowe
14.06.2023 00:00

Rossmann, Dealz i Pepco otworzą sklepy w parku handlowym w Ropczycach

Park handlowy w Ropczycach to modelowy przykład kompaktowej inwestycji handlowej. Obiekt dostosowany jest skalą i ofertą do potrzeb lokalnych społeczności / fot. materiały prasowe/Genesis Property
Rossmann, Dealz i Pepco znalazły się wśród najemców, którzy podpisali umowy i otworzą sklepy w nowym parku handlowego w Ropczycach. W tej chwili inwestor obiektu, firma Genesis Property, czeka na wydanie pozwolenia na budowę. Prace mają ruszyć w ciągu najbliższych tygodni, a otwarcie planowane jest na pierwszą połowę 2024 r.

Rossmann, Dealz i Pepco to marki, które znalazły się wśród najemców i otworzą swoje sklepy w parku handlowym w Ropczycach. Poziom komercjalizacji powierzchni w nowo powstającym obiekcie wynosi obecnie ponad 80 proc. Genesis Property, deweloper odpowiedzialny za realizacje projektu zapewnia, że trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami.

Czytaj też:

Rossmann 30 lat w Polsce i zapowiedź 800 nowych drogerii

Sieć Dealz do końca roku ma mieć 300 sklepów i łączy siły z Pepco

Pepco ma już 3 tys. sklepów. Rośnie potencjał dla kategorii kosmetyków
 

Park handlowy w Ropczycach to modelowy przykład kompaktowej inwestycji handlowej. Obiekt dostosowany jest skalą i ofertą do potrzeb lokalnych społeczności. Mieścić się będzie przy ulicy Kolejowej tuż obok dużych osiedli mieszkaniowych. Lokalizacja ta jest także doskonale skomunikowana z centrum miasta oraz z drogą krajową nr 94. A dzięki projektowanemu bezpośredniemu dojazdowi do autostrady A4 szybki dojazd do obiektu zostanie zapewniony mieszkańcom okolicznych miejscowości. Przy parku powstanie duży i wygodny parking – wylicza Juliusz Wawrzyniak, prezes Genesis Property.

Ropczyce to miejscowość położona pomiędzy Rzeszowem a Dębicą. Miasto zamieszkuje około 16 tys. osób. W bezpośrednim sąsiedztwie zlokalizowany jest także Sędziszów Małopolski zamieszkiwany przez ponad 12 tys. osób.

– Łącznie w zasięgu 15 minutowej jazdy samochodem mieszka znacznie ponad 30 tys. osób, co tworzy duży potencjał dla najemców naszego parku handlowego – podkreśla Juliusz Wawrzyniak. 

Otwarcie parku planowane jest na pierwszą połowę 2024 r.

Obecnie oczekujemy na wydanie pozwolenia na budowę i w ciągu najbliższych tygodni rozpoczynamy prace budowlane – mówi prezes Genesis Property.

Park handlowy w Ropczycach to jeden z dziesięciu obiektów, które przygotowuje obecnie Genesis Property. Pozostałe obiekty, nad realizacją których pracuje firma przygotowywane są w Pińczowie, Łęcznej, Żaganiu, Brzezinach, Poznaniu, Łodzi, Morągu i Rogoźnie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
23.02.2024 09:00
Action nie planuje otwarcia e-sklepu w Polsce. Chce skupić się na poszerzaniu sieci sklepów stacjonarnych
Action ma w Polsce 300 sklepów i trzy centra dystrybucyjnewiadomoscikosmetyczne.pl
Sieć Action uruchomiła już sklep internetowy w Holandii i Belgii. Aplikacja pozwalająca na zakupy online działa też w Hiszpanii, Francji i Luksemburgu. Jednak w Polsce dyskont, choć chce utrzymać obecne tempo rozwoju, otwierając kolejne nowe sklepy, to nie planuje na razie otwarcia sklepu internetowego – powiedział Paweł Essel, dyrektor generalny Action w Polsce w rozmowie z ISBnews.

Action jest w Polsce najpopularniejszym dyskontem niespożywczym.

Czytaj też: Listonic: Action najpopularniejszym dyskontem niespożywczym w Polsce - 51,73 proc. rynku w ręku holenderskiej sieci (wiadomoscikosmetyczne.pl)

W 2023 r. sieć otworzyła swój 500. sklep w Niemczech, 300. sklep w Polsce oraz 100. sklep w Austrii, a na początku stycznia tego roku otworzył swój 800. sklep we Francji.

Paweł Essel, dyrektor generalny Action w Polsce w rozmowie z ISBnews zapewnił, że w 2024 r. detalista zamierza otworzyć kolejne sklepy, także w Polsce, ponieważ widzi rosnące zainteresowanie ofertą ze strony klientów.

W wielu krajach Action prowadzi też sprzedaż w modelu e-commerce. Sklep internetowy działa w Holandii i Belgii, a aplikacja pozwalająca na zakupy online – w Hiszpanii, Francji i Luksemburgu. Jednak w Polsce dyskont na razie ograniczy się do sprzedaży stacjonarnej.

Każdego tygodnia ponad 14 mln klientów w 11 krajach odwiedza nasze ponad 2500 sklepów, a 6,5 mln konsumentów odwiedza naszą stronę internetową. W Polsce skupiamy się na otwarciach sklepów stacjonarnych, nie planujemy na ten moment sklepu – powiedział dyrektor generalny Action dla ISBnews.

Przypomnijmy, że Action zanotował w 2023 r. wzrost sprzedaży o 27,8 proc. r/r do 11,3 mld euro. Sieć zwiększyła sprzedaż like-for-like o 16,7 proc., głównie dzięki wzrostowi liczby klientów w dotychczas otwartych sklepach. Action w ubiegłym roku otworzył 303 nowe sklepy, a w lutym sieć weszła do Portugalii, otwierając sklep w Porto.

Action to holenderska sieć dyskontów niespożywczych. Swój pierwszy sklep w Polsce otworzyła w 2017 roku w Lesznie i nadal inwestuje w rozwój na naszym rynku. Obecnie ma w Polsce 300 sklepów i trzy centra dystrybucyjne. Zatrudnia ponad 3,6 tys. osób. 

Czytaj też: 

Ile sklepów ma Action w Polsce? (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Action rozwija się w Polsce. Ruszyło trzecie centrum dystrybucyjne sieci

image
wiadomoscikosmetyczne.pl

Oferta Action to ponad  6 tys. produktów w 14 kategoriach – od zabawek i rękodzieła po artykuły gospodarstwa domowego, ogrodnicze, DIY i spożywcze, a także artykuły higieniczne i kosmetyki. Asortyment jest płytki – sieć skupia się na najczęściej kupowanych produktach. Co tydzień na półkach pojawia się 150 nowych produktów. Ponad 1,5 tys. ma cenę poniżej 5 zł. Średnia cena wszystkich produktów wynosi mniej niż 10 zł

Czytaj też: Action zaskakuje szeroką ofertą kosmetyczną [FOTOREPORTAŻ]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
20.02.2024 10:10
Pepco wycofuje się z Austrii
Pepco ma w ofercie ubrania, zabawki, artykuły gospodarstwa domowego i od niedawna kosmetyki.Pepco
Pepco Group ogłosiło, że zamierza wycofać się z rynku austriackiego, ponieważ nie oczekuje, że osiągnie tam satysfakcjonujący poziom zwrotu z inwestycji. Podjęta decyzja nie będzie miała wpływu na operacje firmy w pozostałych krajach.

W trakcie bieżącej oceny oraz dogłębnego przeglądu wyników finansowych, Grupa podjęła decyzję o zakończeniu swojej obecności na rynku austriackim, motywowaną brakiem perspektyw osiągnięcia satysfakcjonującego poziomu zwrotu z inwestycji. Grupa rozpoczęła działalność w Austrii we wrześniu 2021 roku i aktualnie posiada tam 73 sklepy pod marką Pepco.

Rezygnacja z działalności w Austrii ma na celu poprawienie kondycji finansowej Grupy i zwiększenie jej rentowności w roku 2024, umożliwiając jednocześnie skoncentrowanie się na innych rynkach, które oferują lepsze perspektywy zysków. Decyzja ta nie wpłynie negatywnie na kontynuowanie przez Grupę strategii wzrostu w Europie Zachodniej. Dzisiejsze ogłoszenie nie ma również wpływu na operacje Pepco w innych krajach. Według informacji podanych przez StockWatch, firma zdecydowała się na ten krok z powodu oczekiwań dotyczących niewystarczającego poziomu rentowności. W dniu dzisiejszym wartość akcji spółki spadła o 1,2 proc., osiągając poziom 21,40 zł.

Sieć Pepco w Austrii stanowiła tylko małą część ogólnego przedsięwzięcia firmy. Na zakończenie roku 2023 Grupa posiadała łącznie 4629 sklepów działających w 21 krajach, z czego przeszło 1500 znajdowało się w Polsce, funkcjonując pod markami Pepco i Dealz. W ciągu ostatniego roku finansowego, który zakończył się we wrześniu, liczba sklepów zwiększyła się o ponad 660, a w samym okresie od października do grudnia 2023 roku firma rozszerzyła swoją sieć o ponad 200 nowych placówek. Grupa rozpoczęła swoją działalność na rynku austriackim we wrześniu 2021 roku, i posiada aktualnie 73 placówki pod szyldem marki Pepco.

Czytaj także: Pepco Group otworzy 400 nowych sklepów w 2024 roku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. luty 2024 13:55