StoryEditor
Sieci i centra handlowe
19.05.2022 00:00

Ukraińska sieć Fora, Fozzy Group na Retail Trends 2022

Sieć Fora należy do Fozzy Group, jednej z największych grup handlowo-przemysłowych na Ukrainie. Firma jest też jednym z wiodących ukraińskich detalistów z ponad 700 punktami sprzedaży w całym kraju. Przedstawiciele sieci przyjadą do Warszawy, aby wziąć udział w Retail Trends 2022 i spotkać się z polskimi przedsiębiorcami.

Fora to ukraińską sieć handlowa licząca 276 sklepów. Placówki działające pod szyldem oprócz zwykłego zestawu produktów oferują swoim gościom świeże wypieki z własnej piekarni, pizzę, kawę i inne usługi.

Fora należy do Fozzy Group, jednej z największych grup handlowo-przemysłowych na Ukrainie. Firma jest też jednym z wiodących ukraińskich detalistów z ponad 700 punktami sprzedaży w całym kraju. Poza sieciami handlowymi, Fozzy zajmuje się produkcją żywności, bankowością i działalnością restauracyjną.

Handel produktami spożywczymi i artykułami gospodarstwa domowego prowadzą: supermarkety Silpo, delikatesy Le Silpo, hurtownie hipermarkety Fozzy, sklepy convenience Fora oraz supermarkety Thrash!.

Sieci Fozzy Group oferują też produkty pod własnymi markami Premium, Premia Select, Full Bowl, EXTRA! i inne.

Z kolei handel produktami niespożywczymi prowadzą drogerie „Biały rumianek”.

Główne zakłady przemysłowe Grupy Fozzy to Niżyn Cannery, Bogusław Zakład Spożywczy, Hesti Heights LLC.

Inne obszary działalności grupy to: operator logistyczny UVK, operator dostaw Justin, deweloper TemaBIT, sieć biur podróży Silpo Voyage Grupa jest również głównym udziałowcem PJSC BANK VOSTOK.

Działalność restauracyjna jest prowadzona pod szyldami: Lame Floor, Positano, Escobar, bar WHO i Why.Drinkery, „Jiao-bar”, bar Mokre wąsy oraz sieć piekarni Boulangeri (Kijów).

Fozzy Group wdraża nowoczesne rozwiązania we wszystkich obszarach działalności. Inwestycje w usprawnienie procesów biznesowych pomagają grupie utrzymać wiodącą pozycję na rynku detalicznym.

Grupa posiada też własny system kontroli jakości, który zapewnia przestrzeganie standardów przechowywania, transportu i sprzedaży towarów.

Przedstawiciele sieci Fora należącej do Fozzy Group przyjadą do Warszawy, aby wziąć udział w Retail Trends 2022 - konferencji łączącej handel, dostawców i usługodawców z sektora FMCG, w tym kosmetycznego.. Spotkają się z polskimi przedsiębiorcami w ramach specjalnego projektu uruchomionego przez Wydawnictwo Gospodarcze.

Sala Ukraińska – platforma do rozmów i biznesu

Sala Ukraińska na Retail Trends 2022 to platforma łącząca polskich producentów i dystrybutorów produktów szybko zbywalnych z ukraińskimi detalistami. 

To doskonała okazja dla polskich firm do zaprezentowania nowości w swojej ofercie oraz możliwość sprawdzenia jakie jest największe zapotrzebowanie na rynku ukraińskim. W jaki sposób można dostarczyć swoje towary na Ukrainę i jak zabezpieczyć swoje transakcje.

Formuła Retail Trends 2022 zakłada stworzenie otwartej społeczności i miejsca, gdzie branże FMCG oraz kosmetyczna będą mogły podzielić się doświadczeniami oraz czerpać inspiracje.

Sala dedykowana ukraińskim detalistom zapewni przestrzeń do rozmowy, spotkań i dyskusji między uczestnikami, prelegentami oraz firmami, które zdecydują się na udział w wydarzeniu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
17.07.2024 15:03
Precordia Capital i Septyma nabyły udziały w parku handlowym Vis à Vis Wilanów
Ulokowanie Street Mall Vis à Vis Wilanów w bliskości dwóch dzielnic Warszawy i Konstancina-Jeziorny gwarantuje duży ruch kliencki.Street Mall Vis à Vis Wilanów
Precordia Capital Sp. z o.o., której właścicielem jest Jerzy Motz, oraz spółka Septyma Sp. z o.o., należąca do Piotra Beaupre, nabyły 66 proc. udziałów w parku handlowym Street Mall Vis à Vis Wilanów. Sprzedającym udziały była firma Capital Park Sp. z o.o. Nowymi zarządcami nieruchomości została firma Real Management Services Sp. z o.o., należąca do grupy Real Management S.A.

Street Mall Vis à Vis Wilanów zlokalizowany jest w południowej części Warszawy, przy ul. Przyczółkowej 219. Jego lokalizacja przy głównej drodze łączącej Centrum z Wilanowem i Konstancinem-Jeziorną sprawia, że jest łatwo dostępny dla mieszkańców zarówno miasta, jak i okolic. Park handlowy oferuje 17 sklepów oraz lokali usługowych i gastronomicznych o łącznej powierzchni najmu 4300 mkw., a także 104 miejsca parkingowe. Wśród najemców Vis à Vis Wilanów znajdują się takie marki, jak Decathlon, Deseo, Drogeria Hebe, MAX Premium Burgers, RTV EURO AGD, Sakana Sushi&Sticks oraz ZooZoo.pl. Obiekt jest obecnie w pełni wynajęty.

Prezes Zarządu Precordia Capital Sp. z o.o., Jerzy Motz, wyraził zadowolenie z przeprowadzonej transakcji. Wskazał, że parki handlowe typu convenience, takie jak Vis à Vis Wilanów, okazały się najbardziej odporne na skutki pandemii COVID-19. Lokalny charakter tego typu obiektów idealnie wpisał się w nową rzeczywistość, zaspokajając potrzeby konsumentów, którzy zaczęli spędzać więcej czasu w swoim sąsiedztwie. Analizy wykazały, że centra convenience osiągają najlepsze wyniki wśród formatów handlowych, co potwierdza zasadność inwestycji w tego typu nieruchomości.

Nowym zarządcą Vis à Vis Wilanów została firma Real Management Services Sp. z o.o., należąca do grupy Real Management S.A. Spółka ta przejęła odpowiedzialność za bieżące zarządzanie nieruchomością, dbając o utrzymanie wysokiego standardu obsługi najemców oraz klientów parku handlowego. Przejęcie zarządzania przez doświadczoną firmę ma zapewnić dalszy rozwój i stabilność obiektu, podnosząc jego wartość na rynku nieruchomości komercyjnych.

Czytaj także: Nowy park handlowy pod Warszawą: na granicy z Konstancinem powstanie nowy obiekt

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.07.2024 16:03
Kaufland uruchamia marketplace w Polsce. Jakie są warunki współpracy dla sprzedawców?
Kaufland Global Marketplace obejmuje 64 kategorie produktów, w tym kosmetyki i perfumyfot. Kaufland
Kaufland Global Marketplace będzie dostępny także w Polsce. Sieć podała datę premiery platformy, przez którą sprzedawcy będą mogli sprzedawać we wszystkich krajach, gdzie marketplace jest dostępny. Na jakich warunkach z biznesem e-commerce niemieckiego detalisty będą mogli współpracować sprzedawcy z Polski?

Jak podaje Kaufland, na polskiej platformie sprzedażowej Kauflad.pl zarejestrowanych jest obecnie 2 tys. sprzedawców. Ma ona ruszyć 7 sierpnia br.

Polska platforma będzie kolejnym rynkiem, na którym będzie działał Kaufland Global Marketplace. W takiej formule niemiecki detalista sprzedaje już w Niemczech, Słowacji  i Czechach. Platformy w Austrii i w Polsce zostaną wkrótce odpalone.

Sprzedaż online odbywa się na zasadzie współpracy z zewnętrznymi przedsiębiorcami, którzy rejestrują się na marketplace i samodzielnie wystawiają i sprzedają swoje produkty. Sami są również odpowiedzialni za wysyłkę towaru i wystawianie faktur Kaufland zajmuje się działaniami marketingowymi. Można także skorzystać z międzynarodowej usługi logistycznej sieci (Fullfilment by Kaufland).

Sprzedawca wnosi miesięczną opłatę podstawową w wysokości 175 zł i zmienną prowizję od sprzedaży, od 7 do 16 proc. Np. dla kategorii perfum prowizja na start na polskiej platformie wynosi 8 proc., na pozostałych rynkach 10 proc. Dla kategorii pielęgnacja ciała i zdrowie w Polsce prowizja od sprzedaży wynosi 8 proc. na start, na pozostałych rynkach 13 proc. Prowizja jest naliczana za zakupione produkty, które nie zostały anulowane lub zwrócone.

Dodatkowo płatne jest dodanie na marketplace bezpośredniego linku do sklepu sprzedawcy, w tej opcji miesięczna opłata wynosi 220 zł.

Kaufland obiecuje sprzedawcom dostęp do wszystkich platform, którymi dysponuje, a tym samym do 56 mln potencjalnych klientów.

Dostęp do platformy możliwy będzie w przeglądarce, jak również poprzez aplikację mobilną sieci.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
20. lipiec 2024 08:22