REKLAMAJARS - baner główny (09.12.-20.12.2019 r.)

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

HANDEL

TRENDY

 

3 października 2019, 15:12wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

– Nie wszystko da się przerzucić do sieci, choć jest ona niezbędna w handlu. Ponadto internet daje dużo możliwości pokazania produktu – powiedziała Janina Karasek, współwłaścicielka  Primavera Parfum, Tagomago.pl podczas debaty „Równowaga między światami online i offline receptą na sukces w sprzedaży” w trakcie VII Forum Branży Kosmetycznej.

REKLAMANatura Medica_belka w artykułach_grudzień 2019
Janina Karasek, współwłaścicielka Primavera Parfum, Tagomago.pl

Janina Karasek, współwłaścicielka Primavera Parfum, Tagomago.pl (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Janina Karasek podkreśliła, że dla jej firmy ostatnie lata były okresem dynamicznej transformacji cyfrowej. – Ostatnie dwa lata były przełomowe dla naszej firmy, chociaż na rynku e-commerce jesteśmy od 12 lat. Znacznie rozszerzyliśmy asortyment, mamy 25 tys. referencji, korzystamy ze 130 dostawców w Polsce i za granicą. Bardzo mocno rozwinęliśmy systemy IT, mamy platformę e-commerce, która pozwala zamawiać sklepom stacjonarnym. Poszliśmy też w reorganizację magazynu pod kątem IT. Dobrze rokuje też. tzw. dropshipping, czyli przerzucenie logistyki na dostawcę co ułatwia pracę sklepom – powiedziała Janina Karasek.

Podkreśliła jednocześnie, że firma rozwija również sieć punktów stacjonarnych. – Nie da się do końca rozłączyć offline i online. Butik stacjonarny mocno podwyższa renomę sklepu. Poza tym stoją za tym ludzie, a nie maszyny. W naszych butikach za 1/3 sprzedaży odpowiadają odbiory osobiste. Konsumenci lubią zarezerwować sobie produkt, ale odebrać go w sklepie tradycyjnym – podkreśliła. Dodała również, że nie wszystkie produkty da się sprzedawać przez internet, choć jest on niezbędny w handlu kosmetykami.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony