REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

HANDEL

TRENDY

 

3 października 2019, 15:12



wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

– Nie wszystko da się przerzucić do sieci, choć jest ona niezbędna w handlu. Ponadto internet daje dużo możliwości pokazania produktu – powiedziała Janina Karasek, współwłaścicielka  Primavera Parfum, Tagomago.pl podczas debaty „Równowaga między światami online i offline receptą na sukces w sprzedaży” w trakcie VII Forum Branży Kosmetycznej.

REKLAMA
Janina Karasek, współwłaścicielka Primavera Parfum, Tagomago.pl

Janina Karasek, współwłaścicielka Primavera Parfum, Tagomago.pl (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Janina Karasek podkreśliła, że dla jej firmy ostatnie lata były okresem dynamicznej transformacji cyfrowej. – Ostatnie dwa lata były przełomowe dla naszej firmy, chociaż na rynku e-commerce jesteśmy od 12 lat. Znacznie rozszerzyliśmy asortyment, mamy 25 tys. referencji, korzystamy ze 130 dostawców w Polsce i za granicą. Bardzo mocno rozwinęliśmy systemy IT, mamy platformę e-commerce, która pozwala zamawiać sklepom stacjonarnym. Poszliśmy też w reorganizację magazynu pod kątem IT. Dobrze rokuje też. tzw. dropshipping, czyli przerzucenie logistyki na dostawcę co ułatwia pracę sklepom – powiedziała Janina Karasek.

Podkreśliła jednocześnie, że firma rozwija również sieć punktów stacjonarnych. – Nie da się do końca rozłączyć offline i online. Butik stacjonarny mocno podwyższa renomę sklepu. Poza tym stoją za tym ludzie, a nie maszyny. W naszych butikach za 1/3 sprzedaży odpowiadają odbiory osobiste. Konsumenci lubią zarezerwować sobie produkt, ale odebrać go w sklepie tradycyjnym – podkreśliła. Dodała również, że nie wszystkie produkty da się sprzedawać przez internet, choć jest on niezbędny w handlu kosmetykami.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony