REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020

Orkla Home & Personal zawarła umowę nabycia 100 proc. udziałów w firmie Cederroth. Cena zakupu to 502 miliony koron. Umowa musi zostać zatwierdzona przez odpowiednie organy ochrony konkurencji. Oczekuje się, że transakcja zostanie zakończona nie później niż w trzecim kwartale 2015 r. Dzięki tej akwizycji, Orkla Home & Personal stanie się jednym z wiodących skandynawskich dostawców produktów do pielęgnacji ciała, zdrowia, leczenia ran i domowych środków czystości.

REKLAMA

(fot. materiały prasowe)

– Razem, Cederroth i Orkla Home & Personal, będą miał jeszcze lepszy wgląd w preferencje i potrzeby lokalnych konsumentów. Zwiększą swoją pozycję na rynkach lokalnych, gdzie istnieje znaczna konkurencja międzynarodowa – powiedział Stig Ebert Nilssen, wiceprezes Orkla i dyrektor generalny Orkla Home & Personal.

Cederroth to szwedzki koncern, którego historia sięga 1890 roku. Specjalizuje się w produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych, suplementów diety i OTC, nowoczesnych plastrów opatrunkowych oraz chemii gospodarczej. Obecnie zatrudnia 850 pracowników w siedmiu krajach Europy. W Polsce obecny od 2000 roku, od marca 2011 roku jako Cederroth Polska S.A. Posiada marki o ugruntowanej pozycji, takie jak: LdB, Asan, Bliw, HTH, Salvequick, LongoVital, Multiplex, Samaryn, Allévo i Grumme.

W Polsce Cederroth najbardziej znany jest z marek kosmetyków pielęgnacyjnych Soraya i Dermika. Firma posiada cztery fabryki zlokalizowane w Szwecji, Danii, Hiszpanii i w Polsce. W 2013 r. osiągnęła obroty w wysokości 1,984 mln koron, a EBITDA 194 mln koron.

Orkla to norweski koncern działający w segmencie spożywczym, chemicznym i finansowym. Jest wiodącym dostawcą dóbr konsumpcyjnych w Skandynawii, krajach bałtyckich i wybranych rynkach w Europie Środkowej, Rosji i Indiach. To spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo. Jej obroty w 2013 roku wyniosły 33 mld koron norweskich. Na koniec 2013 r. zatrudniała około 17 tys. pracowników. Orkla Home & Personal posiada w swoim portfolio m.in. produkty higieny osobistej, środki czystości oraz suplementy diety. Do maja ubiegłego roku była właścicielem spożywczej marki Delecta. Wcześniej działała też w mediach jako Orkla Press.
Źródło: Orkla.com

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony