REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/65019_produkty-w-kostkach rewolucjonizuja-piele_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

Zgodne z aktualnymi trendami, takimi jak waterless i zero waste, kosmetyki w kostkach szybko zyskują na popularności. Szampony, żele pod prysznic, pasty do zębów w kostce szybko znalazły fanów. Koronawirus i nowe oczekiwania konsumentów są czynnikami napędzającymi ten trend - czytamy w Premium Beauty News.

W Europie rynek kosmetyków w kostce stanowi 5 proc. rynku kosmetycznego, ale będzie rósł

W Europie rynek kosmetyków w kostce stanowi 5 proc. rynku kosmetycznego, ale będzie rósł (fot. Pixabay)

Podkłady w sztyfcie, rozświetlacze, róże, korektory - kategoria makijażu oferuje wiele produktów w formie stałej ze względu na ich funkcjonalne, wygodne w podróży i łatwe w użyciu cechy. Nieodkształcalne i całkowicie lub prawie całkowicie pozbawione wody, kosmetyki w kostce zyskują również na popularności w kategorii higieny z powodu ruchu promującego kosmetyki bez opakowania. Szampony w kostce, żele pod prysznic i pasty do zębów podbijają rynek. Na początku inwestowały w nie małe niezależne marki o naturalnym i organicznym profilu, zanim trend pojawił się na rynku gigantów masowych: N.A.E. dla Henkla, Love Beauty i Planet dla Unilevera, L’Oréal.  

Jednak wciąż trudno jest ocenić wielkość tego rynku. - Na przykład w USA większość marek, które weszły na ten rynek, to marki niezależne, które nie pojawiają się w statystykach Nielsena czy NPD. Szacuje się, że w Europie rynek ten stanowi 5 proc. rynku kosmetyków, ale zgodnie z obecnymi prognozami wkrótce osiągnie silny wzrost. We Francji kosmetyki w kostce tworzą bardzo dynamiczny rynek z różnymi typologiami marek: istnieją niezależne jak Respire, Umaï, profesjonalne  w rodzaju Christophe Robin, Cut by Fred, ale także marki masstige Yes To, Sephora -  wyjaśnia na łamach Premium Beauty News Stéphanie Reymond, założycielka i dyrektor Effervescience, agencji doradztwa technicznego i marketingowego specjalizującej się w urodzie.

COVID był kluczowym czynnikiem napędzającym ten trend. Proste, ale wydajne, powrót do podstaw, bezpieczeństwo zdrowotne - wszystkie te kryteria konsumpcji promują kosmetyczne produkty w kostkach. Aby mieć dostęp do innowacji w tej dziedzinie, jesienią agencja Effervescience uruchomi program kosmetyczny STAR (Solid Technical Accelerator Responsible) we współpracy z Tectic. Chodzi o przygotowanie i koordynację sieci graczy w tym segmencie, rozszyfrowanie i porównanie rynku, trendów oraz wyzwań technicznych i kosmetycznych, a także zainspirowanie możliwości w zakresie ich opakowań.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony