REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

 

22 lutego 2011, 17:23wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Leif Wahlgren, prezes Cederroth AB

Leif Wahlgren, prezes Cederroth AB (fot. materiały prasowe)

Szwedzki koncern Cederroth AB, który od 2000 roku jest właścicielem firmy Soraya, w październiku nabył 100 proc. udziałów Dermiki. Dzięki połączeniu portfeli marek, grupa Soraya-Dermika zamierza się stać się liderem w kategorii kosmetyków do pielęgnacji twarzy na polskim rynku.

REKLAMABELL - belka w artykułach Perły - 25.09.-01.10.2020

Zarówno Soraya, jak i Dermika mają stabilną pozycję w Polsce oraz bogate zaplecze technologiczne. Obydwie firmy łączy osoba Jolanty Zwolińskiej, która w 1983 roku założyła firmę Soraya, a 10 lat później odeszła i stworzyła własną – Dermikę. Dziś Jolanta Zwolińska pełni w Cederroth Polska funkcję doradcy zarządu do spraw rozwoju marki Dermika.

Jarosław Cybulski – dyrektor generalny firmy Soraya, członek rady dyrektorów Cederroth AB i zarazem nowy szef Dermiki – przyznaje, że kilka lat zabiegał, aby Dermika przyłączyła się do grupy Cederroth. Obydwie firmy, oprócz wspólnych korzeni, łączy podobna filozofia i jednakowa pasja, którą Jarosław Cybulski określa swoistym duchem walki. Każda marka specjalizuje się w innej kategorii produktów, ale cel jest taki sam: tworzenie innowacyjnych i bezpiecznych kosmetyków, pozytywnie zaskakujących wysoką jakością i skutecznością.


Nowy właściciel Dermiki, Cederroth AB, to koncern farmaceutyczno-kosmetyczny o silnej pozycji na rynku skandynawskim, specjalizujący się w produktach do higieny i opieki zdrowotnej. Cederroth ma główną siedzibę w Szwecji, posiada oddziały w Polsce, Hiszpanii, Finlandii, Danii i Norwegii. Większość swoich produktów wytwarza we własnych fabrykach w Szwecji, Danii, Polsce i Hiszpanii. Dermika – jako marka kosmetyków premium – uzupełni ofertę Cederroth Polska, wśród której znajdują się Soraya, Salvequick, Family Fresh oraz Pharbio Medical.

Nowym właścicielem Dermiki jest Cederroth AB, koncern farmaceutyczno-kosmetyczny o silnej pozycji na rynku skandynawskim, specjalizujący w produktach do higieny i opieki zdrowotnej. Cederroth ma główną siedzibę w Szwecji, posiada oddziały w Finlandii, Danii, Norwegii, Polsce i Hiszpanii. Większość swoich produktów wytwarza we własnych fabrykach w Szwecji, Danii, Polsce i Hiszpanii. Cederroth posiada obecnie 850 pracowników, obroty  na poziomie 220 mln euro. Od 2008 roku jest zarządzany przez CapMan.

Dermika, czołowa marka kosmetyków ekskluzywnych, doskonale uzupełni ofertę Cederroth Polska, wśród której są marki Soraya, Salvequick, Family Fresh oraz Pharbio Medical. – Jestem przekonany, że połączenie tych dwóch znakomitych polskich firm kosmetycznych zaowocuje w najbliższej przyszłości ponadprzeciętnym potencjałem tej grupy na rynku światowym – komentuje transakcję Leif Wahlgren, prezes Cederroth AB.

– Na razie Cederroth Polska wykorzysta swój potencjał na krajowym rynku – dodaje Jarosław Cybulski.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Leo 1 ponad rok temu

  I аlways used to read piece of writing in news papers but now as I am ɑ user of internet therefore from now Ι am using net for content, thanks to web.Take a looқ at my homepage - tłumaczenia polsko-norweskie og tlumacz jezyka niemieckiego: http://www.norweski.no/norwegi...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony