REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

 

16 marca 2023, 14:03wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W 2023 roku Unilever będzie obchodzić 30-lecie działalności w Ukrainie

W 2023 roku Unilever będzie obchodzić 30-lecie działalności w Ukrainie (fot. shutterstock)

Unilever nie zamierza rezygnować ze swojego zaangażowania w Ukrainie. Wprost przeciwnie – aby wesprzeć rozwój działalności w tym kraju zainwestuje 20 milionów euro w nowy zakład produkcyjny w obwodzie kijowskim. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, a otwarcie fabryki planowane jest na 2024 rok.

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Nowa fabryka Unilevera w Ukrainie będzie produkowała środki higieny osobistej, w tym szampony i żele pod prysznic dla takich marek jak Dove, Axe, TRESemmé i Clear. Produkty w pierwszej kolejności zaopatrywać będą lokalny rynek ukraiński, a w przyszłości również pozostałe rynki europejskie. 

Inwestycja powstanie zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi, wykorzystując energię odnawialną i tym samym przyczyniając się do realizacji celu Unilevera polegającego na zerowej emisji netto w całym łańcuchu wartości do 2039 r.

– Ta inwestycja pokazuje nasze długoterminowe zaangażowanie na rzecz kraju i jego mieszkańców, w tym naszych pracowników, klientów i partnerów. To także odpowiedni sposób na uczczenie 30-lecia naszej działalności w Ukrainie, które będziemy obchodzić jeszcze w tym roku – mówi Vasyl Bovdilov, dyrektor generalny Unilever Ukraina.

Dodał, że nowy zakład produkcyjny stworzy miejsca pracy dla około 100 osób, zwiększy moce produkcyjne koncernu, a przede wszystkim zaspokoi potrzeby ukraińskich konsumentów.

Czytaj też: Unilever zainwestuje w Meksyku 400 milionów dolarów w nową fabrykę

Unilever zatrudnia obecnie w Ukrainie ponad sto osób. Od wybuchu wojny Unilever koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa ukraińskim pracownikom i ich rodzinom. Firma przekazała wsparcie finansowe i rzeczowe w postaci swoich produktów o wartości ponad 15 mln euro, ściśle współpracując z agencjami ONZ i lokalnymi organizacjami pozarządowymi, aby zapewnić pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Zapewnia też, że nadal będzie dostarczać pomoc humanitarną, aby wesprzeć ludność Ukrainy.

Równocześnie firma kontynuuje swoją działalności w Rosji. Ostatnio spotkała się z krytyką po tym, jak ujawniono, że 2 proc. jej zysku netto w 2022 roku pochodzi z rynku rosyjskiego, na którym wciąż produkuje i sprzedaje produkty.  

Czytaj też: Unilever broni decyzji o pozostaniu w Rosji: decyzja jest w trakcie „ścisłej weryfikacji”

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony