PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

ŚWIAT

 

14 lutego 2023, 15:30wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Producent tak znanych marek, jak Dove, Sunsilk, Domestos, Rexona czy Axe zainwestuje 400 milionów dolarów w nową fabrykę w Nuevo Region w Meksyku.

Producent tak znanych marek, jak Dove, Sunsilk, Domestos, Rexona czy Axe zainwestuje 400 milionów dolarów w nową fabrykę w Nuevo Region w Meksyku. (materiały prasowe Unilever)

Według raportu opublikowanego przez Reuters, Unilever planuje budowę nowej fabryki w meksykańskim regionie Nuevo Leon. Producent marki Dove planuje w ciągu najbliższych trzech lat zainwestować w kraju Ameryki Łacińskiej około 400 mln dolarów.

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Unilever ogłosił, że w ciągu najbliższych trzech lat zainwestuje 400 milionów dolarów w budowę nowego zakładu produkcyjnego w stanie Nuevo Leon, który stworzy 1200 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy. Z tych obiektów, które mają rozpocząć działalność w 2024 roku, firma będzie produkować kosmetyki i środki higieny osobistej na regionalny eksport. Z zadowoleniem przyjmujemy tę nową fabrykę Unilever, która będzie wykorzystywać najnowocześniejsze technologie w zakresie ochrony środowiska i zapewni naszemu stanowi pozycję w światowym przemyśle kosmetycznym – powiedział gubernator Nuevo León, Samuel García Sepúlveda.

Nowy zakład będzie produkował kosmetyk oraz stworzy około 1200 miejsc pracy (bezpośrednio i pośrednio). Oczekuje się, że fabryka zostanie uruchomiona w 2024 roku. Meksyk jest kluczowym ośrodkiem eksportu do Ameryki Łacińskiej i Południowej, a w przypadku tego nowego zakładu zlokalizowanego w stanie granicznym można prawdopodobnie liczyć także na zwiększenie eksportu do USA przez Teksas.

Nowa fabryka ma osiągnąć „status latarni morskiej”, co jest międzynarodowym uznaniem dla zakładów, które wykorzystują najnowocześniejsze technologie w celu zwiększenia produktywności i efektywności przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu wpływu na środowisko. Według informacji rządu Nuevo Leon jest to jak dotąd trzecia co do wielkości inwestycja zagraniczna dokonana w tym podmiocie od 2021 r., która na koniec 2022 r. obejmowała 114 projektów. Meksyk jest jednym z 10 najważniejszych krajów, w których działa Unilever i jest kluczowym ośrodkiem eksportu produktów kosmetycznych i higieny osobistej firmy do ponad 25 krajów.

Czytaj także: Unilever zgłasza patent na podwójnie wklęsłe włosie szczoteczki do zębów

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony