REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

HANDEL

TRENDY

 

15 września 2020, 10:08wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Sierpniowe wydanie Wiadomości Kosmetycznych zostało poświęcone innowacjom w związku z 15. edycją rankingu Perły Rynku Kosmetycznego. Magazyn jest dostępny w tradycyjnej, papierowej wersji, jak i w wydaniu online

Sierpniowe wydanie Wiadomości Kosmetycznych zostało poświęcone innowacjom w związku z 15. edycją rankingu Perły Rynku Kosmetycznego. Magazyn jest dostępny w tradycyjnej, papierowej wersji, jak i w wydaniu online (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Innowacjom na rynku kosmetycznym poświęciliśmy sierpniowe wydanie "Wiadomości Kosmetycznych". To specjalny numer, który ukazał się z okazji 15. edycji rankingu Perły Rynku Kosmetycznego. 

REKLAMA

Co roku o tej porze świętujemy sukces nowości, które zasłużyły na miano Perły Rynku Kosmetycznego. Nie inaczej jest i tym razem. Ponad 100 nowości w ponad 30 kategoriach stanęło do rywalizacji o ten tytuł. Oceniali je rynkowi praktycy – menedżerowie odpowiedzialni za asortyment w sieciach drogeryjnych, perfumeryjnych, aptecznych. – Nie byliśmy bardziej surowi niż w poprzednich latach, wyłuskiwaliśmy produkty wpisujące się w trendy, wyróżniające się na tle innych, z przemyślaną strategią marketingową – mówią jurorzy. Ekologia, natura, weganizm – to hasła, które przewijają się w rozmowach z jurorami o tym, co jest dziś ważne. Widać znaczenie tych zjawisk w ocenach produktów – ich składu, działania, ale także opakowaniach – te nabrały szczególnego znaczenia, nie tylko ze względu na swoją estetykę, ale także surowce wykorzystane w produkcji. Koronawirus pozostawił swój ślad o tyle, że uwagę jurorów przykuwały także produkty ze składnikami o działaniu antybakteryjnym, prozdrowotnym, nie było to jednak dominujące kryterium.

Zobacz fotorelację z rozdania Pereł Rynku Kosmetycznego

Czy stosunek do innowacji kosmetycznych zmienił się w związku z ostatnimi wydarzeniami na świecie? Na pewno nie na tyle, żeby zaniechać wdrożeń. Wprost przeciwnie. – Firmy, które zainwestowały w badania i rozwój w trudnych czasach, wychodziły z kryzysów wzmocnione – przekonują eksperci Nielsena. I wielu producentów dokładnie taką taktykę stosuje. Premiery nowych produktów jedynie przesunęły się w czasie. Również handel nie wzbrania się przed nowościami. W naszej redakcyjnej sondzie 100 proc. respondentów zadeklarowało, że będą wprowadzać nowości, tyle że w nieco ograniczonym zakresie. Większość skupi się na wybranych kategoriach, z których prym wiedzie pielęgnacji twarzy. 90 proc. detalistów uważa, że nowości są motorem napędowym sprzedaży i urozmaicają asortyment.

Czy łatwo jest przebić się z nowościami na rynku kosmetycznym? Bardzo trudno. Tylko 10 proc. przeżywa rok. Jak osiągnąć sukces? Rozkochać w marce i produktach konsumentów. A najpierw mieć innowacyjny pomysł i kapitał na jego realizację, plan na dystrybucję i na działania marketingowe. Czego unikać? Sztampy i naciągania faktów oraz… fake influencerów. Czego przestrzegać? Prawa, bo niewiedza kosztuje. Co pielęgnować? Wyjątkowość i różnorodność. O tym wszystkim piszemy w sierpniowym wydaniu "Wiadomości Kosmetycznych", wspierani treścią przez ekspertów w branży i marketingu. 

Pełne wydanie "Wiadomości Kosmetycznych" można bezpłatnie pobrać na swój komputer lub urządzenie mobilne i czytać w dowolnym momencie w wersji online. Pobierz bezpłatnie wydanie "WK".

Życzymy owocnej lektury! 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony