PRODUCENCI I MARKI

Eksport

 

16 maja 2022, 15:19wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Produkty Miracuum cieszą się zainteresowaniem na 37 zagranicznych rynkach

Produkty Miracuum cieszą się zainteresowaniem na 37 zagranicznych rynkach (fot. facebook.com/MiraculumPolska)

Spółka Miraculum wypracowała 95 proc. wzrost w sprzedaży eksportowej pomimo początkowych obaw spowodowanych wojną w Ukrainie. Na wyniki w I kw. 2022 wpłynęło pozyskanie nowych klientów z krajów Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i krajów Zatoki Perskiej. Firma nie zwalnia tempa i wiele spodziewa się po kontaktach nawiązanych podczas targów w Bolonii i Kazachstanie.

Sprzedaż eksportowa Miraculum wzrosła niemal dwukrotnie i osiągnęła w I kw. 2022 roku 2,427 mln zł wobec 1,243 mln w tym samym okresie w roku ubiegłym. W tej chwili firma działa na 37 rynkach zagranicznych, a eksport stanowi 23 proc. przychodów spółki.

Eksportowi nie zagroziła więc wojna w Ukrainie, bo choć sprzedaż do Rosji i na Ukrainę znacząco spadła (w 2021 r. stanowiła ok 9 proc. sprzedaży spółki) to Miraculum od wielu miesięcy prowadziło intensywne działania w celu pozyskania klientów z krajów Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i krajów Zatoki Perskiej. Efektem tych starań były kontrakty dla odbiorców m.in. z USA, Arabii Saudyjskiej, Iraku i Hiszpanii.

Miraculum spodziewa się też nowych kontraktów zagranicznych, jako efekt udziału w tegorocznych targach Cosmoprof Worldwide Bologna i Central Asia Beauty Expo w Kazachstanie. Firma poinformowała, że już teraz trwają rozmowy z klientami w kilkunastu krajach.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony