REKLAMABanner Główny_Polpak_ 10.05-24.05.2021

STREFA URODY

Zapachy

RAPORTY I ANALIZY

 

16 listopada 2020, 15:38W czasie pandemii COVID-19 konsumenci ponownie docenili zapachy, a 56 proc. z nich powiedziało, że czuje się lepiej dzięki ulubionym perfumom

W czasie pandemii COVID-19 konsumenci ponownie docenili zapachy, a 56 proc. z nich powiedziało, że czuje się lepiej dzięki ulubionym perfumom (fot. Shutterstock)

Zapachy w erze COVID-19 powinny dawać konsumentom poczucie bezpieczeństwa, czystości i spokoju. Trwająca globalna pandemia COVID-19 zwiększyła uznanie dla tej kategorii produktów, bo konsumenci szukają w niej wzmocnienia dobrego samopoczucia i higieny - wynika z badań firmy Firmenich, które przedstawił Cosmetic Design Europe.

REKLAMAKRFMCG 20.05.-15.06.2021

Szwajcarska firma zajmująca się zapachami, Firmenich, przeprowadziła własne badanie z udziałem 6400 konsumentów w wieku 18-65 lat w 11. różnych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii i Francji, w dwóch okresach - kwiecień / maj i lipiec / wrzesień br. - aby dowiedzieć się, jak COVID-19 wpłynął na ich styl życia, potrzeby i preferencje zapachowe. Firmenich planuje przeprowadzić trzecią rundę sondaży na początku 2021 roku.

Wyniki przeprowadzonych do tej pory badań wskazują, że 56 proc. konsumentów bardziej doceniło zapachy podczas lockdownu spowodowanego przez pandemię COVID-19 i odczuwało większy komfort używając perfum.

 - Zapach wzmacnia poczucie bezpieczeństwa, spokoju i szczęścia konsumentów, którzy mają do czynienia ze stresującymi sytuacjami. Nasze najnowsze badania konsumenckie pokazują, że znaczenie zapachu dla różnych populacji konsumentów rośnie i klienci mogą je wykorzystać do określenia mieszanki zapachów i kategorii - powiedziała Ilaria Resta, prezes globalnej perfumerii w Firmenich.

Co to oznacza dla branży perfumeryjnej? Catherine Ducret, dyrektor ds. cyfrowych informacji konsumenckich w Firmenich, powiedziała CosmeticsDesign-Europe, że badanie dało prawdziwy wgląd w to, jak COVID-19 stał się częścią codziennego życia konsumentów i dostarcza sektorowi istotnych wskazówek.

- Najważniejsze działania to higiena, kontakty społeczne i tworzenie gniazda, sprzyjające konsumpcji online. Jeśli chodzi o stosowane produkty, obserwujemy ciągłe przechodzenie na produkty ochronne, higieniczne i czyszczące. Ogólnie rzecz biorąc, konsumpcja pozostaje pragmatyczna i bezpieczna, z naciskiem na zakupy naturalne i internetowe - powiedziała Catherine Ducret.

Badania wykazały też, że konsumenci są bardziej zainteresowani wypróbowaniem nowych marek, nowych produktów i / lub nowych sklepów. - W tym okresie niestabilności i ograniczonej socjalizacji konsumenci szukają ucieczki i przyjemności poprzez różne doświadczenia i rozwiązania. Jak zawsze, innowacje stają się jeszcze ważniejsze, gdy społeczeństwo znajduje się w punkcie zmian - powiedziała ekspertka.

Świeże i uspokajające zapachy zyskują na popularności. Zdaniem Catherine Ducret, dla konsumentów żyjących w obliczu trwającej pandemii profile zapachowe powinny być trwalsze, zakorzenione w czystości, świeżości i naturalności, wywołując poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Powiedziała również, że wielu konsumentów szukało zapachów, które dostarczałyby „uspokajających sygnałów emocjonalnych” - potrzeba ta będzie trwać przez najbliższe miesiące.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony