REKLAMAFBK_Banner Główny

STREFA URODY

Włosy

 

30 grudnia 2021, 23:59wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Puder perłowy z autentycznych czarnych pereł japońskich to najbardziej ekskluzywny składnik stosowany w kosmetykach do rekonstrukcji włosów.

Puder perłowy z autentycznych czarnych pereł japońskich to najbardziej ekskluzywny składnik stosowany w kosmetykach do rekonstrukcji włosów. (fot. Shutterstock)

Żeby pięknie wyglądać, trzeba pocierpieć. Tak się mówi i tak czasem bywa. Szczególnie uciążliwe mogą być sylwestrowe fryzury, które zazwyczaj wymagają sporo lakieru, środków do stylizacji, a nawet spinek czy gumek. Warto jednak pamiętać, że to tylko jeden wieczór, a taka przesadzona stylizacja włosów może mieć swoje konsekwencje. 

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Wiele czynników wpływa negatywnie na nasze włosy np. zbyt wysoka temperatura powietrza niekorzystnie wpływa na łodygę włosa. Wówczas włosy stają się podatniejsze na uszkodzenia mechaniczne, co może zwiększyć ich łamliwość. Zarówno żywa jak i martwa część włosa zbudowana jest z białka zwanego keratyną, która składa się z różnego rodzaju aminokwasów w różnym fragmencie włosa. Zbyt wysoka temperatura stosowana przy sylwestrowej stylizacji może uszkodzić włosy, które później zaczną się puszyć i wyglądać niezdrowo.

Aby chronić włosy przed uszkodzeniami powinniśmy zabezpieczać włosy olejkami lub kosmetykami do stylizacji na ciepło. Warto również zastosować zabiegi bankietowe, czyli zabiegi, które wykorzystują składniki chroniące włosy i uzupełniające ubytki. W gabinetowych kuracjach najbardziej luksusowymi składnikami jest puder perłowy, puder diamentowy czy zielony kawior, czyli luksusowe składniki bogate w substancje odżywcze i głęboko regenerujące – mówi Anna Mackojć, trycholog z Instytutu Trychologii.

Z myślą o włosach wykorzystuje się puder perłowy, uzyskiwany z autentycznych czarnych pereł japońskich, pozyskiwany z naturalnych, niehodowlanych ostryg lub małży u wybrzeży Japonii. Jest to najbardziej ekskluzywny obecnie składnik stosowany w kosmetykach do rekonstrukcji włosów. Ma on właściwości regenerujące, przeciwzmarszczkowe oraz gojące. Zawiera m.in. proteinę perłową zwaną conchiolin, która według wzoru strukturalnego odpowiada dokładnie ludzkiej keratynie i pozwala dokładnie regenerować łodygę włosa.

Dodatkowo proces regeneracji jest długotrwały, gdyż proteina perłowa wbudowuje się w miejsce ubytków struktury włókna włosowego. W preparatach trychologicznych występujący puder perłowy jest nie większy niż 3 mikrony, dzięki czemu ma właściwości wnikania w najgłębsze struktury włosa i umożliwia skuteczną regenerację. Nadaje on włosom gładkości i jedwabistości oraz tworzy delikatny biofilm poprzez uzupełnienie ubytków w łuskach łodygi włosa.

Puder diamentowy powstaje w wyniku mikronizacji wyselekcjonowanych diamentów o sprecyzowanym szlifie i nacięciu i jest składnikiem naturalnym. Również po obróbce zachowuje jednak swoje optyczne właściwości szlachetnych diamentów. Promienie światła padające na strukturę włosów uzupełnione pudrem diamentowym pochłaniają dwa i pół razy wolniej światło w różnych kierunkach, co powoduje że na włosach pojawia się olśniewający refleks i włosy błyszczą.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony