REKLAMABanner Główny_Polpak_ 10.05-24.05.2021

STREFA URODY

Włosy

 

25 maja 2021, 10:39wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Latem szczególnie zadbajmy o włosy, które potrzebują ochrony przed słońcem

Latem szczególnie zadbajmy o włosy, które potrzebują ochrony przed słońcem (fot. Shutterstock)

Filtry UV chętnie nakładamy na ciało, ale co z kosmetykami do włosów? Tam też są niezbędne, szczególnie latem. Fryzjer radzi, dlaczego i jak należy zabezpieczać włosy przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego.

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

Na włosy wiosną i latem negatywnie oddziałuje nie tylko promieniowanie słoneczne. Ich strukturę uszkadzają także piasek, słona woda i chlor, prowadząc do przesuszenia, szybszego wypłukiwania koloru kosmetycznego, pozbawienia elastyczności.

Dlaczego włosy potrzebują ochrony przeciwsłonecznej?

Słońce stanowi zagrożenie dla koloru włosów, ich struktury i ogólnej kondycji. Dlaczego? Promieniowanie stymuluje utlenianie melaniny, naturalnego barwnika, który odpowiada za nadanie koloru naszym włosom. Skutkiem tego procesu jest utrata intensywności pigmentu i matowienie. Sezon wiosenno-letni to trudny okres zwłaszcza dla blondynek, których włosy zawierają zdecydowanie mniej melaniny niż w przypadku szatynek czy brunetek. Mimo że substancja ma za zadanie w naturalny sposób zabezpieczać przed szkodliwym wpływem słońca, w przypadku intensywniej ekspozycji potrzebne jest dodatkowe wsparcie w postaci kosmetyków zawierających filtry UV – radzi Karolina Sztejn z krakowskiego salonu Sztejn Pracownia Fryzjerska.

Jak przygotować włosy na ekspozycję słoneczną?

Przed wyjściem z domu, w umyte, mokre włosy wmasujmy produkt do ochrony przeciwsłonecznej. Polecam preparat, który zarówno zabezpiecza przed promieniami UV, ale dodatkowo działa termoochronnie. Dbajmy o to, aby suszyć włosy w domu – wilgotne pasma przyciągają promienie UV, a to skutkuje przyspieszeniem płowienia pigmentu. Pamiętajmy również o reaplikacji warstwy filtra przeciwsłonecznego. Pomogą nam w tym mgiełki dedykowane letniej pielęgnacji – podkreśla trenerka marki Davines.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony