REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v1

STREFA URODY

Włosy

 

16 listopada 2021, 16:38wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Pojęcie równowaga PEH pochodzi od nazw trzech grup składników: protein, emolientów oraz humektantów. Aby włosy były zdrowe i mocne potrzebują tych składników. Kluczem do sukcesu w prawidłowej i skutecznej pielęgnacji kryjącej się pod nazwą PEH, jest dostarczanie włosom protein, emolientów i humektantów w odpowiednich proporcjach.

REKLAMAPolski Ład webinar WH Fokus baner w tekście 12.2021

Włosy potrzebują w pielęgnacji składników o działaniu ochronnym, regenerującym i nawilżającym. Takie wsparcie zapewniają im  preparaty bogate w proteiny, emolienty i humektanty, czyli składniki aktywne występujące m.in. w szamponach czy odżywkach.

Równowaga PEH ma służyć lepszej kondycji włosów. Żeby ją zachować, trzeba wiedzieć, w jakiej kondycji są nasze włosy i czego w danym momencie potrzebują. Dobierając preparaty pielęgnacyjne do włosów należy pamiętać o balansie między składnikami takimi jak proteiny, emolienty, humektanty. Wtedy mamy szansę osiągnąć to, na czym zależy nam najbardziej – by włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące.

Stosowanie równowagi PEH to świadoma pielęgnacja włosów, która może przynieść im wiele korzyści w postaci odpowiedniej ochrony, regeneracji i nawilżenia. Trzeba jednak pamiętać, że jej realizacja wymaga dopasowania się do indywidualnych potrzeb naszych włosów. Mamy różny stopień porowatości i ubytków w strukturze włosów, dlatego podstawą stosowanie pielęgnacji PEH powinna być dobra analiza ich jakości i znajomość składu danego preparatu. Wiedząc jak działają poszczególne składniki aktywne w produktach do włosów, możemy ułożyć lepszy plan pielęgnacji i uzyskać równowagę w stosowaniu protein, emolientów i humektantów – potwierdza Anna Mackojć, trycholog z Instytutu Trychologii.

W jakiej kondycji są włosy można sprawdzić bardzo dokładnie badając ich strukturę właśnie w gabinetach trychologicznych. Analiza odbywa się pod trychoskopem. Z 700-krotnym powiększeniem specjalista może obejrzeć zewnętrzną strukturę włosa i ocenić gęstość, grubość włosów, jakość cebulki a także stan skóry głowy. Wtedy łatwiej jest dobrać spersonalizowane produkty pielęgnacyjne

Proteiny – odbudowa

Proteiny to białka i główny budulec łodygi włosa. Ich kluczowym zadaniem jest uzupełnianie ubytków włosa. Proteiny pełnią funkcję zarówno odbudowującą uszkodzenia, jak również regenerującą. Dzięki nim włosy mogą być zdrowe, lśniące i mocniejsze.

Należy jednak uważać, aby nie przeproteinować włosów, gdyż wówczas możemy uzyskać odwrotny efekt. Z powodu nadmiaru protein włosy mogą stać się matowe a nawet zacząć się plątać.

Emolienty  – ochrona

Emolienty pełnią przede wszystkim funkcję ochronną. Zastosowane jako składniki aktywne w szamponach, odżywkach czy maskach wytwarzają biofilm, który ma zabezpieczyć włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Ich zadaniem jest także utrzymanie wilgoci we włosach. Jeśli włosom brakuje emolientów to stają się przesuszone oraz podatne na elektryzowanie się. Z kolei nadmiar emolientów powoduje, że wyglądają one na przetłuszczone i oklapnięte.

Humektanty – nawilżanie

Głównym zadaniem humektantów w pielęgnacji z zastosowaniem równowagi PEH jest nawilżenie włosów, czyli utrzymanie prawidłowego poziomu hydratacji łodyg włosów. Stosując humektanty w pielęgnacji przeciwdziałamy wysuszeniu włosów.  Jeśli włosy stają się suche lub puszące się to może oznaczać, że brakuje im właśnie humektantów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony