REKLAMARetail Trends_banner główny
Najsilniej rozwija się segment kosmetyków ochronnych, z filtrami UV

Najsilniej rozwija się segment kosmetyków ochronnych, z filtrami UV (fot. fotolia.com)

Polacy kupują coraz więcej kosmetyków do opalania. Wybierają produkty z masowej półki. Zwracają uwagę na cenę. Coraz chętniej stosują kosmetyki z wysokimi filtrami UV.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Na kosmetyki słoneczne – do opalania z filtrami UV, po opalaniu i samoopalające – wydamy w tym roku 198 mln zł – wynika z prognoz firmy badawczej Euromonitor, na które powołuje się „Puls Biznesu”. W ubiegłym roku rynek wzrósł wartościowo o 4 proc. na co miała wpływ słoneczna pogoda i wzrost świadomości Polaków na temat znaczenia ochrony przeciwsłonecznej – komentuje Povilas Sugintas, analityk Euromonitor International dla „Pulsu Bizesu”.

Wśród trendów, które zauważają badacze Euromonitora jest zwrot konsumentów ku kosmetykom z wysokimi filtrami UV, zapewniającym lepszą ochronę przed promieniowaniem słonecznym oraz zdecydowaną dominację produktów masowych. To one odpowiadają za 90 proc. sprzedaży kategorii. – Większość konsumentów nie dostrzega w tym segmencie dodatkowych korzyści z zakupu kosmetyków z wyższej półki. Dlatego cenę uważa za nieusprawiedliwioną i nie poszukuje bardziej zaawansowanych, a przez to droższych produktów – mówi Povilas Sugintas.

Analityk zwraca także uwagę na to, co wielokrotnie sygnalizowaliśmy – kosmetyki słoneczne stają się wielofunkcyjne i dają znacznie więcej korzyści niż tylko ochrona przed promieniowaniem UV. Mają działanie pielęgnacyjne, nawilżające, regenerujące, ujędrniające. Coraz mocniej eksponują także swój naturalny skład, co coraz bardziej liczy się dla konsumentów.

Na tle kategorii najsilniej rozwija się segment kosmetyków z filtrami UV chroniących przed słońcem. Analitycy Euromonitora szacują, że w tym roku w porównaniu do 2016 r.  wzrośnie  on o 7 proc. wartościowo. W tej kategorii pojawiło się najwięcej nowości i były one najmocniej wspierane marketingowo. Na drugim miejscu pod względem dynamiki rozwoju znalazła się kategoria produktów ochronnych dla dzieci (szacowany wzrost o 6,7 proc.). Analitycy Euromonitora przewidują, że w kolejnych latach rozwój kategorii będzie stymulować pojawianie się kosmetyków przeznaczonych dla konkretnych grup wiekowych i do różnych rodzajów skóry.

Wśród najmocniejszych marek w rankingu za 2016 r. firma badawcza wymienia Dax Sun (Dax Cosmetics), Sorayę (Orkla Care), Nivea (Beiersdorf), Lirene (Labratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris) i Ziaja (Ziaja Ltd).

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony