REKLAMA

STREFA URODY

Włosy

 

19 grudnia 2019, 11:15wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Wrócą grzywki, fale, loki, włosy

Wrócą grzywki, fale, loki, włosy "układane wiatrem" - zapowiada jeden z ekspertów fryzjerstwa (fot. mat.prasowe/Rica)

Jakie trendy zdeterminują nasz wizerunek? Jak skutecznie zadbać o kondycję włosów, aby wpisywały się w nadchodzące trendy? Oto co mówią styliści fryzur na temat nadchodzącej mody i tego, jaki „look” będzie obowiązywał w 2020 roku.

REKLAMAGansa Dermacol - belka w artykułach (30.03.-12.04.2020)

Każde prognozowanie trendów poparte jest obserwacją. Tyle rzeczy w modzie i designie już było, że samodzielny element abstrahowania o przyszłości istnieje tylko w jakimś procencie, ponieważ największą rolę odgrywa obserwacja nastroju społeczeństwa oraz zasad i upodobań, które nim rządzą. Gdy mówimy o zbliżających się trendach, bierzemy pod uwagę to, co funkcjonowało dotychczas oraz formy i style, które na jakiś czas odeszły. Na tej podstawie w dużej mierze definiujemy trendy. Zapytaliśmy kilku profesjonalnych stylistów fryzur i kreatorów trendów o uczesanie, które będzie obowiązywało w nadchodzącym roku. 

- Rok 2020 będzie dla każdego. Otwartość na wiele interpretacji wzrasta i najbliższy rok nie będzie od tego oderwany - mówi Olga Wolf, właścicielka i stylistka partnerskiego salonu Rica.

Dominik Podwika, kreator fryzur w Podwika Studio wskazuje, że 2020 to właśnie mariaż stylu lat 70.  ze współczesnym minimalizmem.  Wrócą grzywki, fale, loki, włosy «układane wiatrem», kolory musztardy czy pomarańczy jednak zderzą się z prostotą XXI. Nie da się ukryć, że kolaż wizerunkowych wariacji lat 70. nałożony na współczesny minimalizm może okazać się wyjątkowym zestawem. 

Numer 1, czyli autentyczność

Na co styliści będą zwracać szczególną uwagę i o czym powinniśmy pamiętać myśląc o swoim wizerunku? O własnej naturze oraz cechach zarówno fizycznych, jak i osobistych. W bogatym mariażu stylów prym widzie indywidualność, która jest wyróżnikiem i zarazem wyznacznikiem trendów. 

- Pracując z klientem w głównej mierze bierzemy pod uwagę jego charakter – to opinia Damiana Wasilewskiego prowadzącego salon Laboratorium Fryzjerskie. - To w naturalności znajduje się kod do piękna i autentyczności. Pozostając wierną naturze, pielęgnując ją oraz troszcząc się o to, aby nie dopuścić do przestylizowania swojego wizerunku, zbliżasz się do trendu, który w nadchodzącym roku bardzo się uwidoczni – dodaje. 

Fryzura dla kobiety dojrzałej

Zapytaliśmy również stylistów fryzjerów o to, na co postawią młode i dojrzalsze kobiety w nadchodzącym roku. - Temat wizerunku zarówno dojrzałych, jak i młodych kobiet jest zagadnieniem, które ciekawi z punktu widzenia zbliżania się obu perspektyw. Młodocianej i dojrzałej. Coraz częściej dojrzałe kobiety chcą wyglądać na równi z młodymi. Obowiązujące w 2020 roku fryzury będą dla obu grup. Jedna fryzura, ale z «większym wiatrem» będzie dla młodych, a ta sama fryzura z włosami podniesionymi od nasady będzie wybierana przez dojrzalsze kobiety - mówi stylistka fryzur z Wolfryz. Marzenna Poddubna potwierdza bliskość form fryzjerskich na które współcześnie decydują się kobiety. - Fryzury zarówno dla młodych jak i dojrzałych kobiet możemy proponować dzisiaj takie same. Kobiety dojrzałe szukają równowagi, między elegancją a wygodą, młode kobiety szukają ekspresji i sexy fryzury.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony