REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

STREFA URODY

Zdrowie i relaks

 

5 października 2020, 15:139 proc. osób z wynikiem pozytywnym na Covid-19 doświadczyło wysypki skórnej

9 proc. osób z wynikiem pozytywnym na Covid-19 doświadczyło wysypki skórnej (fot. Pixabay)

Jak wynika z ustaleń King’s College London, aż  9 proc. osób z pozytywnym wynikiem testu na nowego koronawirusa doświadczyło wysypki skórnej. Naukowcy z KCL London wezwali rząd Wielkiej Brytanii do dodania wysypki skórnej do oficjalnej listy objawów Covid-19 - informuje Cosmetics Business.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Korzystając z danych z aplikacji Covid Symptom Study, zespół uniwersytecki odkrył, że 9 proc. osób z wynikiem pozytywnym na Covid-19 doświadczyło wysypki skórnej. Zgodnie z ustaleniami naukowców, wysypka może pojawić się przed, w trakcie lub po innych objawach wirusa, takich jak uporczywy kaszel, utrata węchu i wysoka temperatura.

- Poprosiliśmy rząd o dodanie nowej wysypki skórnej do oficjalnej listy NHS dotyczącej oznak i objawów Covid-19, ponieważ zmniejszy to liczbę infekcji i uratuje życie - powiedział Tim Spector, profesor epidemiologii genetycznej w King’s College.

Tymczasem kolejnym objawem osób zarażonych wirusem było wypadanie włosów. W odpowiedzi naukowcy z King’s College, Brytyjskie Stowarzyszenie Dermatologów i firma zajmująca się naukami o zdrowiu Zoe uruchomili witrynę internetową poświęconą wysypkom skórnym związanym z Covid-19. Dostępna pod adresem covidskinsigns.com witryna przedstawia serię obrazów możliwych oznak skórnych Covid-19. Obejmuje to wysypkę na szyi i odsłoniętej klatki piersiowej, w jamie ustnej, grudki i pęcherzyki, łupież różowy i pokrzywkę.

Tanya Bleiker, prezes Brytyjskiego Stowarzyszenia Dermatologów, powiedziała w rozmowie z Cosmetics Business, że rozpoznanie związku między wysypkami skórnymi a Covid-19 jest kluczowe dla spowolnienia rozprzestrzeniania się choroby.

- Związek między niektórymi wysypkami a COVID-19 stał się coraz bardziej jasny, a umiejętność ich rozpoznania ma kluczowe znaczenie dla ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby. Z przyjemnością ogłaszamy wraz z zespołem Covid Symptom Study uruchomienie galerii zdjęć oznak skórnych związanych z zakażeniem COVID-19. Ta galeria będzie bezcennym źródłem informacji zarówno dla pracowników służby zdrowia, jak i dla ogółu społeczeństwa, pomagając zidentyfikować wysypki, które mogą wskazywać na zakażenie Covid-19, zwłaszcza u osób bezobjawowych - podkreśliła.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony