REKLAMATestowane przez WK

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

14 września 2022, 11:28wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Badanie Consumer Outlook, zrealizowane przez NielsenIQ pokazało też, że 38 proc. konsumentów kupuje dowolną markę będącą aktualnie w promocji

Badanie Consumer Outlook, zrealizowane przez NielsenIQ pokazało też, że 38 proc. konsumentów kupuje dowolną markę będącą aktualnie w promocji (fot. shutterstock)

Polacy pod presją inflacji zmienili swoje zachowania na zakupach. Wcześniejsze analizy wykazały, że konsumenci przyszłości w dużej mierze poszukują produktów marek stawiających na zrównoważony rozwój i kwestie zdrowotne. Teraz kupują tańsze produktu, często dowolnej marki, która jest aktualnie w promocji, a także więcej marek własnych – wynika z badania Consumer Outlook zrealizowanego przez NielsenIQ.

REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner w tekście

Inflacja w ciągu ostatnich kilku miesięcy wzrosła do nowych, niespotykanych dawno poziomów (16,1 proc. w sierpniu 2022 r.), a wojna na Ukrainie jest bardzo poważnym zmartwieniem dla wielu Polaków (49 proc., pierwsza połowa 2022 r.).

– Nie jest więc zaskoczeniem, że 32 proc. polskich konsumentów uważa, że zakłócenia związane z inflacją i drożyzną będą utrzymywać się długo po 2023 r. – czytamy w komentarzu do badania Consumer Outlook, zrealizowanego przez NielsenIQ.

Badanie koncentruje się na tym, jak presja inflacyjna zmienia sposób, w jaki konsumenci planują swoje wydatki i jaki to będzie miało wpływ na ich zachowania zakupowe w przyszłości. Już teraz okazuje się, że 40 proc. kupuje niedrogie lub tańsze produkty, 38 proc. kupuje dowolną markę będącą aktualnie w promocji, a 23 proc. twierdzi, że kupuje więcej marek własnych.

Czytaj też: Rossmann rozdaje vouchery na tańsze zakupy produktów marki własnej

oraz: Drogerie Natura wprowadziły do oferty Natural Home Spa – nową markę własną kosmetyków naturalnych

– Wielu konsumentów całkowicie zmieniło swoje priorytety w porównaniu z tym, co uważano za ważne w 2019 roku, 37 proc. przewartościowało ważne życiowo sprawy, a to wszystko wpływa na decyzje zakupowe obecnie i w przyszłości – mówi Karolina Zajdel, dyrektor zarządzający NielsenIQ w Polsce.

Według niej 25 proc. polskich konsumentów całkowicie zmieniło swoje priorytety życiowe i inaczej teraz patrzą na to co w życiu naprawdę ważne. Wcześniejsze analizy wykazały, że konsumenci przyszłości w dużej mierze poszukują firm, które wysoko na swojej agendzie pozycjonują zrównoważony rozwój społeczny i kwestie zdrowotne.  

Aktualne badanie wykazało, że wciąż najwyższe miejsca zajmują innowacje produktowe i inwestycje dostosowane do kwestii zrównoważonego rozwoju i dobrego samopoczucia. 54 proc. polskich konsumentów twierdzi, że dobre samopoczucie fizyczne jest bardzo ważnym elementem ich życia. Jednocześnie mają oni obawy finansowe i są ostrożni w codziennych wydatkach. 49 proc. czuje się niepewnie, jeśli chodzi o pokrycie codziennych potrzeb finansowych i decyduje się na zakup tańszych przedmiotów.

Czytaj też: Boots wprowadza asortyment dla klientów pragnących maksymalnie obniżyć koszty życia w kryzysie

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony