PRODUCENCI I MARKI

Analizy

 

2 stycznia 2018, 15:08W tym roku przemysł kosmetyczny w Korei Południowej chce odzyskać dynamikę, po tym, jak w 2017 roku spowolnił. Przyczyną wyhamowania był zakaz wyjazdów turystycznych do Korei, które Chiny wprowadziły dla swoich obywateli. Producenci południowokoreańscy zamierzają więc bardziej aktywnie zawalczyć o innych klientów i rynki spoza Azji. Czy mamy spodziewać się jeszcze większej fali kosmetyków z Korei?   

Południowokoreańscy producenci kosmetyków mocno interesują się rynkami europejskimi

Południowokoreańscy producenci kosmetyków mocno interesują się rynkami europejskimi (fot. fotolia.com)

W marcu 2017 r. Chiny zakazały sprzedaży wycieczek grupowych do Korei Południowej w odwecie za zgodę rządu w Seulu na umieszczenie na swoim terenie amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Pekin uznał to za zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa. – Ten ruch zadał wielki cios południowokoreańskim producentom kosmetyków i sprzedawcom detalicznym, których głównymi klientami byli chińscy turyści – donosi retailinasia.com.

Największy producent kosmetyków w Korei - AmorePacific Corp. – odczuł to najmocniej. W trzecim kwartale roku zysk operacyjny firmy spadł o prawie 40 proc (do 123 milionów dolarów amerykańskich), a sprzedaż spadła o 14,2 proc. (do niecałych 1,4 mld dol).

Analitycy runku przewidują, że firmy kosmetyczne będę starały się odzyskać w tym roku tempo wzrostów poprzez dywersyfikację rynków. W kręgu ich zainteresowań będą Wietnam, Stany Zjednoczone i Europa. Zintensyfikowanie eksportu może mocno zwiększyć przewagę konkurencyjną koreańskich kosmetyków na tych rynkach.

Południowokoreańscy producenci nie odpuszczają też rynku chińskiego. Już teraz AmorePacific i inne firmy wznowiły działalność marketingową w Chinach, wprowadzając nowe produkty, które mają sprostać zróżnicowanym potrzebom chińskich klientów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony